praca v bare/restauracii - ake platy?

bibi123

jajka001_-ani ja sa niektorym nedivim, preto sa vzdy spravam milo, ale niekedy je to dotycnemu jedno a ked ma zlu naladu, mentalnu poruchu:O), tak sa Ti na tom jedle vyvrsi... Pamatas si este na toho uchylaka kuchara, co tu na fore pisal, ze sa zvykne urobit do jedla a potom sleduje, ako to zakaznicky konzumuju???:O))) Od vtedy si davam len rezne s hranolkami, lebo tam by som si to (aspon dufam) vsimla:O)))

ShaulaThalit

Ja práve pre toto absolútne nechodím jesť do takýchto podnikov. Mám odpor k tomu. Ja som totižto taký typ osobnosti, ktorému by každý relatívne s radosťou naflusal do kávy... Vždy keď idem do kaviarne, tak ostražito pozerám, ako sa moja káva pripravuje :-)

M74

V Afrike by sa za vyprážanou muchou ešte pooblizovali :-)
Priateľka robí na hygiene a často nosí všelijaké historky :-(
Dosť zlé je to v čínskych reštauráciach, ale vďaka finálnej tepelnej úprave výsledky z nich sú prekvapivo OK.

bibi123

M74-ani nevrav, ja mam stale pred ocami, ako jedna pani dokladala v obchode chlieb zozadu regala a zosmykol sa jej na spinavu podlahu, kde sa premlelo mozno tisic spinavych topanok, bezala, zodvihla ho a drrrrrb ho do regalu naspat... Volakedy aj davali na Reality TV, skryte kamery z kuchyn a kuchari do jedal pluli, stali, vysemenili sa... Od vtedy nic nereklamujem, lebo viem, ze by sa mi to vratilo s pluvancom..:O))) Jedna skusenost, ked som bola casnickou, kuchar nestihal, tak som robila hranolky a ako som ich vyberala, tak vo fritaku plavala upecena mucha, hovorim mu, ze fuj, tam plava mrtva mucha a on, ze neva, k obedu si teda spravime ryzu:O)))) muchu som vybrala, ale hranolky z toho oleja sa este par dni roznasali zakaznikom..;O(((

bibi123

smajliQa-ved aj ja som to robila ako studentka:O))),a tiez ma to bavilo. je dobre si prejst roznymi povolaniami na roznych stupnoch, clovek ziska prehlad, vacsiu empatiu k ludom z roznych socialnych tried (od smetiarov - az po top manazerov) a je to dobry zaklad do buducnosti, hlavne ak ma clovek vystudovany manazment, alebo odbor suvisiaci s pracou s ludmi... Mam kamaratku, co robi manazerku pre *****hotel v Cechach a ked ju prijimali, tak tyzden skusala ine pozicie-recepcnu, upratovacku(vraj jej cely den trvalo upratat jednu izbu, od vtedy si vazi ich pracu), ako casnicka-umyvacka riadov,...