praca v bare/restauracii - ake platy?

smajliQa

Adamkrt, aj ked robim tuto pracu, uplne s tebou suhlasim... ja osobne som len malokde spokojna, samozrejme to chcem vzdy tip top, lebo si pvoiem, ze ked ja sa snazim, rpeco by sa nemali snazit oni..

ale zasa na druhej strane viem, ze obcas sa musi aj pockat, a ze ked sa casnik pomyli, tak je predsa len clovek, a stat sa moze.. aj mne sa stalo..

nikto nie je neomylný, a to v akom stave uz je zariadenie, ci restika to uz samo hovori o prevadzkarovi alebo majitelovi daneho podniku.

tiez ta moze obsluhovat casnik, ktorý je v praci zrovna prvy den, alebo prvu hodinu. alebo ktory sa zauca, alebo nieco podobne.. netreba ich hned odsudit..

AdamKrt

Nic nemam proti casnikom/casnickam, ale v niektorych restauraciach /a je ich dost/ je to mizerne. Posledne som bol v Cinskej, baba rozumela tak kazde druhe slovo a doplietla, co mohla.

Inokedy zase som si v jednej objednal nieco, restauracia poloprazdna, kazdy uz aspon 3x zjedol aj priatelka, ktorej som zaroven so mnou objednal a mne nic. Za tu dobu by som to sam aspon 3x uvaril...

Inde zase clovek objedna si specialitku na ktoru si ma pockat, vytiahnu to z mraznicky, prihreju v mikrovlnke. Foto a realita, ake to bolo - nebe a dudy. Maso obshnute, vysusene, ryza sucha, tvrda, prepita mastou. Inde zase vyprazena kuracina nedopecena, striedka surova a ludia si to veselo konzumuju. Alebo halusky s bryndzou z ktorych som si dal par kusov a musel som to vratit. Bryndza bola pokazena, este 2 dni mi z toho bolo tazko od zaludka.

Je dobrym zvykom nechat tringelt, ale mam dojem, ze tu na Slovensku za mizerne jedlo a mizernu obsluhu ocakavaju snad zazraky. Zo zasady neviem, preco by mal napr. casnik dostat tringelt. Preco ? Kolko ludi snad dostava v praci nezdaneny prijem ? Len tak naviac za svoju robotu ? A ak by uz aj niekto mal dostat tringelt, preco casnik ??? Kuchar vsetko oddrie a za prachsproste donesenie jedla z bodu A do bodu B ma casnik dostat tringelt ? Kde je spravodlivost ? Ked idem do niektorych restauracii, tak vo vacsine je nezaujem casnikov. Cest vynimkam. Tak to radsej idem ihned zahlasit k pultu, co si objednavam a ked mam zaplatit, idem hned k pultu. Inak by sa clovek nacakal. Este aj to jedlo by som si doniesol, nech je len rychlo a chutne.

Normalne rozmyslam, ze skoda, ze neni napr. ako to bolo v seriali na TV Paprika - kde Gordon Ramsay zavadzal v restauraciach, kde chodil tzv. stol sefkuchara. Zvlast stol pre hosti v kuchyni, kde sa mozu divat na pripravu jedla, pripadne sa nieco opytat. Alebo nieco take, ze by si clovek mohol ukuchtit aj nieco sam v restike :)

Z mnozstva restauracii, ktore poznam, spokojny som iba v jednej. Vo vacsine je to pomala obsluha, nestihajuci chaoticky personal, pripadne flakajuci sa, kuchyna na horsej urovni nez mnoho jedalni.

Nechavat tringelt v takom podniku dava potom mylnu informaciu, ze to robia dobre.

smajliQa

a preco vam je trapne povedat tym ,,umyvacom,, ze nie, dakujem neprosim???

ja som si len raz nechala umyt okno, a to rpeto, lebo to bola znama...

inak im vzdy ukazem ruku jak policajt ze stop :D:D:D

ale nie, sranda.. ale poviem im ze nie, dakujem, idem do umyvarky, alebo nie dakujem, este nepotrebujem umyt, alebo nieco... ved aj tak to vzdy na hovienko umyju..

a poviem vam ze vam ich nemusi byt luto, lebo cavovci na bavorakoch nechavaju tymto pipenkam aj 20 eurovky, viem to, lebo ta znama co tam robila, sa vedela pochvalit... a netrepala do vetra... bolo to vidno na spravani, kedze to bola studentka, a teda hyrila v lete korunkami nie malymi..

lost

bibi123

ta Shell sa oplati?
myslim v pomere cena/kvalita za benzin, lebo ako som pozeral, nedavno som isiel okolo a benzin stal 1,70 alebo 1,60 eur cca
na OMV stoji tak 1,50 a slovnaft a ine zlte pumpy maju o 1-3centy menej... (ale tie zlte su zevraj nekvalitne).
inac ta sluzba umyt okno by sa mi brutalne zisla, nechapem kolko hmyzu lieta nad cestou :) este viac by ma zaujimalo ako to ludia umyvaju, strasne si potrpim na absolutne neviditelne sklo :)

smajliQa

bibi...mne ked platievali kartou a bol ucet napriklad 33 a povedali ze 35 tak tam je kolonka normalne ze ucet, a dalsia kolonka ze tringelt.... a to potom na konci dna pri vytlacani dennej uzavierky je presne vidno, kolko mas dat do trzby za predany tovar a kolko ide tebe do vacku :)

AdamKrt

Osobne davam tringelt iba vtedy, ak som spokojny, alebo je vydavok mensi, ze sa mi nechce zbierat drobne. Problemom je, ze v drvivej vacsine restauracii som nespokojny. Mam jednu oblubenu restauraciu, kam chodim a tringelty tam skoro nenechavam. Idem sa najest do resitky, lebo nemam na vyber. Zo dna na si kdejaka restauracia/jedalen - zdvihne ucet kludne o 10 SKK a zamestnavatel to nepreplaca. Dnes je taky problem s pracou a hlavne ZAPLATIT za nu, ze clovek moze byt rad, ze nejaku vobec ma. Ano, da sa robit zlu obsluhu a potom je na zakaznikovi, ze tam nebude chodit vobec.

bibi123

lost-ono kazda restika to ma inak, jeden uctuje hned, druhy Ti necha blok a odide, treti da tu knizku a caka, stvrty da knizku a odide... Podla mna je lepsie, ked si mozes blok skontrolovat, lebo uz sa mi parkrat stalo, ze nieco bolo nablokovane duplicitne aj v takych nobl restauraciach, kde by si to podla mna nemali dovolit(a rekcia bola-aha, tak nie 33,20 ale 31,50 a ziadne ospravedlnenie), dokonca sa mi uz aj stalo, ze nieco nebolo nablokovane a tak som casnika upozornila, lebo takych 10 rokov dozadu som to brigadne jedno leto robila a viem, ze vacsinou chybajuci tovar sa odrataval z vyplaty, takze s nimi sucitim:O(((..samozrejme ak je casnik mily:O)))
ked je ta knizka, tak ja cakam, kym si to vezmu, lebo nepotrebujem, aby to niekto cmajzol a potom ma budu ukazovat v krimi novinach, ako toho afroamericana na vychode, ktory jeden den vymietol 6 podnikov bez platenia:O(((
a ako sa to riesi s tringeltami, ked nema clovek dostatok hotovosti a plati kartou? v zahranici som to zazila tak, ze sa na blok napisala vyska tipsu, ale na Slovensku to myslim takto nefunguje...
a ako to riesite na pumpach. Shellka tam ma tych "chlapcov pre vsetko"(su tam stale aj v nedelu o 23tej), co Vam chcu natankovat, umyt okno, doliat vodu do odstrekovacov a mnohi to povazuju za sluzbu tej pumpy a tak im neplatia, kedze som brigadovala ako studentka aj v tomto smere, tak im dam tych 50centov za natankovanie, ale s tazkym srdcom, kedze na pumpu chodim velmi casto a je mi blbe ich odbijat alebo im nic nedat..
smajliQa-keby si pamatali, tak ja davam z vypocitavosti casnikom, ktorych podnik navstevujem castejsie vyssie tringelty, ako tym, ktorych vidim 1. aj poslednykrat v zivote...:O))) A dost sa mi osvedcilo podchytit si usmevom, komplimentami kuchara/ku tam, kde chodim pravidelne-napr. pizzerie-kde kuchar vari pred verejnostou, potom dostanem tolko prisad, ze mi az pizza pod tou vahou praska:O)))

smajliQa

a lost..... ja osobne velky tringelt za urazku nepovazujem urcite, skor je to podakovanie za dobru obsluhu, tvojmu kamosovi odkaz, ze ho nikdy nehccem obsluhovat :D

boli sme sa napapat v jednej restike, cela partia, a kedze nam mimoriadne chutilo a porcie boli vazne obrovske, tak sme to dali aj patricne najavo.. ucet bol 1240 korun ceskych,,,, skladali sme sa a nechali 1500... nemyslim si ze casnik to povazoval za urazku... tak isto ani ja to nepovazujem za urazku...

ak si pride baba na latte ktore stoji ľ,80 a polozi mi na stol 5 eurovku a odide, moze tym dat najavo, ze na.. mam na to.. ale je mi uplne v tej chvili jedno, co sa jej honi hlavou a aka je povysenecka,,, predsa ide o moje love :D

smajliQa

lost...samozrejme... ak odides od stola, tak casnik automaticky tu knizocku zoberie a da si ju za bar... nikdy ju nenechava na stole.... na stol ju prinesie vzdy az potom, co pridu dalsi zakaznici a vypytaju si ucet... s tymito knizockami je to zlozite, vsade to maju zavedene inak, ale ja som sa stretla len s tym, ze proste prinesu naspat vydavok a je na tebe kolko im v tej knizocke potom nechas... takze aj keby si mal 5,10,20 eurovku nevidim v tom problem. nechas si vydat, a kolko uznas za vhodne im nechas v knizke a odchadzas...
casnik pozbiera... a problem nevidim :D
co sa tyka pumpy ako si pisal, v zivote im nenecham ani len cent, lebo ako pises este aj o cent ked pretankujes tak ho od teba vypytaju, takze serem do nich,.... ved nemaju ziadnu robotu len si od teba zoberu prachy a benzin je aj tak nenormalne drahy uz.. tak co,?? :D