Nejasnosti v kvasinkovej diete

Príspevok v téme: Nejasnosti v kvasinkovej diete
l_O_l

Dobry den.najprv by som zacal tym ze mam biely povlak na jazyku a nevonia mi pekne z ust.Docital som sa ze to jen a 98% kvasinkove ochorenie tak som si zistil co mozem a nemozem jest.najprv som nejedol len sladke efekt bol ten ze som schudol kilo no biely povlak ostal tak potom som zacal teda naozaj dietovat drzal som dietu 2 tyzdne schudol som kilo a ziadnu zmenu som nepocitil.vysledok toho vsetkeho bol ze som schduol 2 kila (co mne velmi netreba) a nic viac.preto by ma zaujimalo co mozem jest lebo po dlhej dobe som si prezrel diety a zistil som,ze udajne mozem jest aj syry tvarohy dokonca aj mlieko a nemozem jest bravcove maso.moja dieta pozostavala zo sardiniek,sunky,vajec,celozrnne pecivo,probiotika biopron9 natural ryza ovocie(pomarance,jablka) a zelenina vsetko okrem zemiakov a kukurice.Rad by som vedel ci mozem jest aj zemiaky,mlieko,tvaroh,syry pretoze nasiel som www stranky ktore sa vzajomne vylucuju v tomto smere.Dakujem za odpovede

RNG

Citricidal, nie citrovital. A hladaj na nete, nie v lekarnach. Lekarne su na lieky a toto su ich konkurencia, potravinove doplnky. Lekari ani farmaceuti o nich nevedia dokopy nic(cest vynimkam), ved sa to v skolach neucia, takze sa ich zbytocne pytas.
Ziadnu activiu nemam nikdy na mysli, ale kvalitne probiotika s miliardami roznych kultur.
Priemyselne pripravene potraviny vzdy obsahuju vselico neziaduce, preto sa im celkove vyhybam, kde sa len da.
Yogurt/kysle mlieko si vyrabam sam doma, pouzivam na to "Bio" mlieko(z volne sa pasucich krav na neosetrovanych lukach, bez hormonov a atb), nehomogenizovane.
Pouzivam jogurtove kvasinky, najdes ich cez Google.com mnozstvo pod nazvom "yogurt starter"
Arasidy su tiez OK, problem je, ze na trhu na Slovensku su vsetky prazene. Kedze je to "podzemnioca olejnata" surove su kontaminovane podnymi bakteriami, ktore mozu mat v sebe aj skodlive, tj nikto prakticky neje surove arasidy(peanuts), na juhu USA ich jedia varene, ale ked som to skusil, tak si ich radsej odpustim....

marx

no,ale problem je ten ze som chudy a chudsi teda uz nechcem byt :/ no zase biely povlak na jazyku a neprijemny zapach,ktory musim neustale prekryvat zuvackami nie je tiez bohvie co.a RNG nemozes mi dat ten mail na seba?ci nechces?aha cize vyprazane arasidy teda nie co ... hm no fajn tak si to zhrnme :D viem ze vsade sa pise ze co mozem a nemozem jest,ale chcem teda konkretne- kvasene mliecny vyrobky ako tvaroh,cottage,acidko a biely jogurt,potom domace vajcia,vsetku zeleninu okrem zemiakov a kukurice.ovocie 1 jablko alebo kiwi denne (ak je este nejake ako ceresne alebo pomarance pls napiste) maso ryby - cerstve ziadne konzervy biele maso morcacie a kuracie (bravcove a hovadzie ee? ) sunku mozem tiez? potom spominane orechy a slnecnicove semena. a to je teda asi vse co? :D teda este activia mama kupuje s vlakninou a cerealiami ale obsahuje 6g cukru tak aku activiu mate na mysli?bielu? a tie veci kokosovy olej a citrovital ano?a to zozeniem v lekarni?

RNG

Ako som povedal, pri protiplesnovej diete nemusis vobec chudnut. Kokosovy olej ti viac nez nahradi kalorie zo sacharidov, tak isto orechy a olejnate semena(vlaske, lieskovce, paraorechy, kesu, pecan, hicory, mandle, pistacie, piniove oriesky, tekvicove, slnecnicove, sezamove semena atd,) to je vsetko vysokokaloricka a zdrava potrava.Samozrejme tym myslim najma neprazene!!!

Slobodna

marx schudneš pri nej, pretože pleseň si pýta látky, to ty pociťuješ ako nenormálnu chuť napr. na sladkosti a podobné veci, ktoré ju živia. Je predsa logické, že ak tieto nezdravé veci vylúčiš, váha pôjde dolu.

marx

no a to je problem ako navrhnut spravnu bezsacharidovu dietu?kokosovy olej to zozeniem aj v potravinach ci v lekarni alebo kde?a co sa tyka orechov tak mozu byt arasidy?a olejnate semena tym sa myslia slnecnicove?

RNG

Kokosovy olej je vysokokaloricky, pri nom rozhodne nemozes schudnut, ked ho beries dost. A tak isto olejnate semena a orechy su vysokokaloricke, tj ak si navrhnes spravnu bezsacharidovu dietu, tak by si pri nej nijako nemal chudnut.

marx

dobry.mam ten isty problem drzal som dietu schudol som pocas nej 3kg.nepomohlo povlak ostal,teraz citam a zistujem ze som nedodrziaval spravne tu dietu.ale bojim sa opat zacat dietovat pretoze nechcem chudnut uz .... je nieco co by som mohol jest aby som pocas tejto diety neschudol?