Násť-ročne mamičky

maringotka

jankaaaa nie vývin bol inde, ale zvyky a návyky boli iné. Síce niektoré dnešné mladé baby sú sprosté ako tága, ničomu nerozumejú a do všetkého kecajú, ale majú viac informácií a sú rozhladenejšie ako tie niekdajšie dvadsiatky. Vtedy každá len robila na poli, rodila deti, varila a prala. Dnes vedia baby pracovať s počítačom, vedia niečo aj o svete a chodia do školy, kde sa tiež niečo naučia. Pravda ale je, že práve preto majú viac nárokov a chcú si užívať a byť bez záväzkov. Kedysi nemali iné šance iba sa vydať a boli rady, keď sa to podarilo čo najskôr.

Krpec3

No na začiatku to predýchavali, ale keďže mám úžasných rodičov, ktorých by som nemenila vzali to nad moje očakávania. Keďže mám s maminou otvorený vzťah a hovorím jej všetko, tak vedela úplne prvá, že som tehotná. Ešte skôr ako môj priateľ. A priateľa poznali už predtým veľmi dobre, keďže je to bratov spolužiak. A mamina dala v práci výpoveď, čo ale plánovala už pred tým, ako som otehotnela. Tak ale má druhú prácu, ktorú robí súkromne, čiže tam si chodí kedy jej to vyhovuje. A tento rok som mala byť celý vo Francúzsku na ročnom študijnom pobyte, ale keďže som neišla, peniaze sme minuli na výbavičku a priateľ robí, čiže s financiami problém nemáme. A aj moji aj jeho rodičia nám vždy pomôžu. Bývame s našimi a mojim bratom, čiže o malého sa má vždy kto postarať. Aj keď za týchto prvých 10 dní sa staráme s priateľom o neho sami dvaja, keďže som doma a nie v škole. Ale od pondelka nastupujem do školy, ale každý deň len na 3 hodinky, čo bude s ním mamina. A ani nám to neohrozuje kojenie, keďže malý papá každé 3-4 hodinky. Takže zatiaľ je všetko super :) a uvidíme, ako to budeme stíhať :)

jankaaaaaaaaa

16rocne dievca nikdy nemoze byt plnohodnotna matka, snazit s amoze,ale vyspela nato urcite nieje
a to ze niekedy davno sa zeny castejsie stavali matkami v takom veku, tak to ano, ale vtedy bol aj vyvin uplne niekde inde ako je teraz
drzim ti palce aby si to vsetko zvladla

maringotka

nečítala som to tu dole, ale zaujímalo by ma, ako reagovali tvoji rodičia keď sa to dozvedeli? Pomáhajú ti trocha?

Krpec3

maringotka
Súhlasím s tebou :) Ako ja chápem, že sa na mňa ľudia pozerajú cez prsty a hovoria si, že bože ešte je len tretiačka na strednej a už má dieťa. Ale vidieť ho každé ráno sa zobúdzať ako sa na mňa pozrie svojimi nádhernými okálami je pocit, ktorý sa nedá opísať. A keďže deti milujem, tak keď som prvý krát zistila, že budem mať malého, potešila som sa, že budem kočíkovať. To bol môj absolútne prvý pocit. Potom samozrejme prišli aj také, že som mladá, chodím do školy a podobne. Ale s tým sa dá za tých 9 mesiacov v pohode vyrovnať. Triedna mi povedala, že keby mala vybrať hociktorú z nás báb ( a to je nás v triede 22), ktorá by bola najlepšou mamou, povedala, že by vybrala mňa. Jedno viem iste, svoje dieťa nechcem nikdy sklamať, ublížiť mu alebo ho stratiť. Materinská láska je tá najväčšia a to môžem len potvrdiť...

maringotka

vieš, také veci sa ale nedajú zovšeobecňovať. Ty sa tešíš z tvojho bábätka aj keď si mladučká, lebo si na to možno už psychicky zrelá. Veď kedysi ako hovorí moja babka sa vydávali dievčence oveľa mladšie. Ona pochádza z myjavských kopaníc a tam sa vraj už 14-ročné bežne vydávali. Dnes sa nám to zdá neuveriteľné. Dvadsaťročné boli staré dievky ak neboli vydaté. Ale pravda je aj to, že sú dievčatá, ktoré v tvojom veku by boli veľmi zlé mamy, lebo by túžili po zábave a dieťa by ich obmedzovalo. Preto si myslím, že sa nedá súdiť podľa veku.

maringotka

Ahoj, ja mám o 10 viac, čiže 26, deti nemám, ale keď som si to tu prečítala, tak som si spomenula na sesternicu mojej maminy, ktorá mala 15 keď otehotnela. V 16-tich porodila. Otcom bol cudzinec, ten mal vtedy 23 rokov a študoval tu medinu. Zobrali sa, ona si dokončila po pôrode školu a odišla s ním keď on spromoval do zahraničia. Tam sa jej narodil ďalší syn, ona ostala bývať v zahraničí a obidve jej deti žijú so svojimi rodinami tu na Slovensku. Takže deti vychovali a myslím, že aj keď to nemala v takom veku jednoduché, tak neľutuje. Teraz má už vnúčatá a všetci sú v pohode.

Krpec3

Takže môj malinký má síce len 10 dní, ale už si absolútne nedokážem predstaviť, že by som ho nemala... A aj keď kamošky rozoberajú témy, kedy a kam pôjdu von, alebo ktorého chalan zbalia a iné starosti v postate nemajú, nemenila by som. Nikdy som nebola party človek a aj keď teraz riešim to, aké plienky kúpime a kedy musíme ísť na očkovanie, malého by som nevymenila. A tpch ešte raz sa pýtam, máš ty vôbec dieťa (deti)? :)

isabella

uff, no mat dieta skor ako mat dokoncenu aspon strednu skolu to je na zaplakanie, ale co uz stava sa, len bohuzial nasledky si odnesu skor deti ako rodicia, lebo mladi rodicia dostanu tak po 10-15 rokoch pocit, ze nieco zameskali a zrazu maju deti doma este vacsich pubertiakov ako su oni sami a to je potom veru dost blbe... (vlastna skusenost)
aj ked... ono je to dost aj o cloveku, no bohuzial vacsinou taki co si potrebuju "uzivat" tak skoro a "skusat" su zrovna tie typy, co potom budu chciet dohanat, naozaj v tomto poznam len velmi malo vynimiek, ale teda cest im