Stehna, lítka

Príspevok v téme: Stehna, lítka
Leo

Ahojte. Mám 14 rokov a mám velmi tučne stehná a lítka už mi vyšli aj strie.Prosím o nejakú radu na schudnutie z tychtvo partíí pretože už som velmi zufalý. Nevychádzam vobec vonku pretoze sa za nich hanbým..Prosím opomoc ja už som strašne zúfaly už aj plačem neviem si dař rady .Dakujem za odpovede.Leo

xdanielax

noo ked ides behat na nejaku hodinku tak pit nepotrebujes. ale pred tym priebezne doplnaj tekutiny a aj potom. Napr. ked mi obcas vyjde ze idem rano nalacno, tak vypijem kym sa oblecem tak pol litra vody potom idem len na polhodku cca, nalacno to staci. A urcite nejdem behat cez obed, ked je to najvacsie teplo. A ano, mam kratase a dve tielka - nech to vrchne nemam uplne mokre hned..:))Ked si pomyslim do coho som sa navliekala v zime! :))) teraz je to parada!
a posilnovat s malou zatazou sa urcite bat nemusis. To chce ohromnu makacku, ked by si chcela byt svalnacka. Ale je dobre vybudovat si svalovu hmotu, kvoli tomu ze svaly spaluju energiu, chapes, vsetko so vsetkym suvisi,takze male zavazia aspon 15 opakovani 3 - 4 serie a vobec sa nicoho negativneho bat nemusis. a aerobka je samozrejme na spalovanie tuku vyborna, to sa nemylis.

carey

xdanielax a ty teraz ked je tak teplo behas len v kratasoch a tricku? A neni nutne pri behu aj pit ci asi nie.... no s tou zatazou som dosla na to tiez, iba ked chce clovek nabrat svaly treba pouzit zataz, ja tak cvicim vrch tela a na nohy, zadok len s malickou zatazou aby som citila ze nieco robim a nie ze sa idem pretrhnut. Ked ja sa trochu bojim posilnovat, chcem najskor dat dolu tie hrozne sunky a kazdy ze najlepsia je ta aerobka, tak sa zameriavam na to...steper mam rada lebo po 20min zo mna tecie a citim ze ten tuk ide dolu :) a potom to striedam s niecim inym, ked mna dlho nebavi ziadna aktivita, musim to obmienat

xdanielax

ja som pred chvilou dosla z behania, sme boli aj s mojim havom, to slnko! sla by som este raz kludne :)
a ked mas hodinky tak neni o com, ved tam je vsetko v navode v jakej tepovej frekvencii sa mas udrzat, tak som potom zvedava :)
inak v posilke na nohy su dobre drepy, vystupy na lavciku, vypady.. a rozne cviky na nohy, neviem jake stroje tam mate, hlavne si tam ale daj minimalnu zataz. Lebo niekedy mi je fakt luto tych bab co viditelne chcu /mali by/ schudnut a si tam nalozia neviem kolko kil a sa trapia s tym zbytocne a si myslia, ze ked sa spotia tak je to ok.. ach. no :D ...asi to poznas ked je clovek na stepperi alebo co tak vselico vypozoruje, ved co ma robit..:))

carey

xdanielax, dakujeem :)) pojdem 1x asi v pondelok a dam si to 3x do tyzdna ale asi az vecer budem chodit, uvidim ako mi to vyjde. Ja mam tiez tie hodinky takze to vyskusam...
Idem obedovat a pojdem dnes do fitka asi na orbitrek alebo co :) sa tesim ze je vonku tak krasne, vcera som mala taku depku zo seba, ze vyzeram hrozne, niekedy sa mi zda ze priberiem aj zo vzduchu, ja viem ze to je len taky blby pocit. Skusim dnes vecer si dat kalerab alebo take nieco :))

xdanielax

budem drzat palce :) a naozaj zacni len s tou rychlou chodzou. to neni hanba, striedaj to tak, ako som ti povedala. Uvidis, casom to budes na tom tak ze ubehnes aj 5 minut v kuse ale fakt len mierny poklus. Neponahlaj sa, lebo ked behas rychlo spalujes cukry a tebe ide o spalovanie tukov, ktore sa spaluju pri miernom tempe - teda aj pri rychlej, sviznej chodzi. Ja som kedysi tiez zacinala s behom hned, a po 15 minutach som mala pocit ze potrebujem kyslikovy pristroj :D co bolo uplne neefektivne. potom som sa popytala, nastudovala si veci a teraz pre istotu stale beham so sporttesterom - take tie hodinky co ti meraju tep, a vies jak sa musim brzdit aby som isla v tom spravnom "chudnucom" tempe?? :) pekne pomalinky idem. Potom skoncim a mam pocit, ze by som sla znovu. A tak by to malo byt :) Uz sa tesim ako zachvilu pojdem! (ked vytravim ranajky)
Skusala si si do toho tvarohu pridat napr.skoricu? to je celkom fajn, cez den si donho mozes pridat aj trochu ovocia napr. alebo par orechov alebo nieco.. ale takto neskoro navecer ak ti nechuti tvaroh,alebo ten cottage cheese, tak skus len zeleninu a urob si poriadny hrncek nejakeho dobreho cajiku. Mne to pomaha. A este si spomeniem ako mi kamarat s krasnou postavou hovoril ze uz po osmej neje - aby nemal brucho, tak si hovorim, ked neje on, tak nebudem ani ja, co som horsia?! :DD
Hlavne nezabudni jest pravidelne aspon 5x denne alebo aj 6 nech ta neprepada potom hlad, aj ked stane sa asi kazdemu ;)

carey

pozerala som prave tu stranku beh.sk a tam je ze rorvrh pre zaciatocnikov a hned prvy tyzden 5min beh a 1min chôdza, co sa mi zda byt dost narocne, teda pre mna urcite...hm asi som velmi slaba :(

carey

xdanielax, diky napisem zajtra ako sa mi dari, chcem ist uz pomaly spat, a co je blbe tak pocitujem ze som hladna, inak mne tvaroh samy nechuti, obcas si donho dam trosku agave sirupu len tak na chut a so zeleninou mi nechuti dako. Neviem ako ho jest aby to aj chutilo a nebolo nezdrave.

xdanielax

:)) mudro! ja som tiez odolala zmrzline vcera:D treba zhodit este nejake to zateplenie zo zimy :D ...inak ked uz, tak ja by som ten jogurt nahradila tvarohom - odtucnenym /a daj si len polovicu to staci/ alebo cottage cheese. obidve obsahuju bielkoviny, ktore sa ti postupne budu v noci uvolnovat do organizmu, co je fajn. Jogurt je z tohto hladiska zase len sacharid. a nezasyti ta tak. Syry jedz tiez tie menej tucne.
ale celkovo tu veceru, co si pisala, nabuduce vymen za napr. maso /rybu/cottage/soju/vajicka (obmedzene zltky) so zeleninou. tej si daj kludne vela.

carey

xdanielax, no ja dnes pojdem spat asi neskor okol 23.00, ja vacsinou si dam rano vlocky s mlieckom a potom idem cvicit alebo ked spapam obed tak potom... tak za hodku a pol ako si pisala. Ja sa preto pytam lebo ked idem neskor spat som hladna a nerada chodim spat s prazdnym zaludkom, potom mam divny pocit a rano som hrozne hladna, co je asi logicke. No ja som do stravy zaradila aj tvaroh,mocarelu kvoli tym bielkovinam. Som zvedava ako teraz cez sviatky, ale dufam ze to zvladnem v pohode...uz dnes mi nukali zmrzku ale odolala som :)

xdanielax

Co sa tyka tej stravy, asi kazdy zhresi sem tam :-)) Posledne jedlo by malo byt 2 - 3 hodiny pred spanim. Pocas dna potom jedz kazde 2,5 az tri hodiny mensie jedla. Radsej menej a castejsie, ak si hladna. A ked sportujes, tak treba doplnat tekutiny. Stravu by si mala mat pestru, cize jest aj bielkoviny aj sacharidy aj tuky. Ale, ak si chces zredukovat vahu, sacharidy odporucam jest do cca 15,00 aj to v rozumnom mnozstve. Veceru si daj bez prilohy /ryza, pecivo, zemiaky, cestoviny... atd/ urcite. Zameraj sa na dostatocny prijem bielkovin, ktore sluzia na budovanie svalovej hmoty, o ktoru tu ide. aj ked to asi vies ;-)
Na druhej strane tak hodinku a pol pred tym nez ides cvicit je vhodne doplnit sacharidy, napr. ovocim alebo si das par piskot alebo ovs. vlocky alebo nieco podobne. A napit sa!! :-) este je dobra stranka -odkaz odstránený-
ja idem behat zajtra, trochu ma opali aspon :-)