aku mate pracu?

Príspevok v téme: aku mate pracu?
PracaP

neviem si najst pracu. neviem ani aku. externe studujem a robim v kancli. neznasam to, ubija ma to. ked si predstavim ze to mam robit cely zivot tak idem zosaliet. rano vstavam s tym ze nech uz je to za mnou, ta cesta trva vecnost a ked si sadnem na stolicku, zapnem komp tak citim ze zas marnim hodiny zbytocne. pozeram von z okna a je mi strasne tazko. nech aj miliony zarabam tak to nechcem robit.
ked pozeram na nete, tak same ,,super ,,zarobky z domu, predaj poondiatych sperkov, wellness, lanaranie ludi na poistenie a podobne debiliny.ked sa ma pytaju ,,a co take by si chcela teda robit,,?neviem. proste ani taku poziciu nepoznam lebo tu sa vsetko toci len o administrative, manazerstve, kravatkovi ludia a pod. ale urcite su profesie o ktorych ani nevieme ze su...no desim sa utorku, kedy zas ist do kanclu a cumiet do monitoru. kludne aj do zahradnictva by som radsej sla. ale to ani neponukaju a vsade maju plno.
aku mate pracu vy?

sway.

Ak chces pracovat s ludmi,este ma napadaju kurzy vizazistiky,hair styling..popripade si mozes spravit kurz na delegata,vyskusat pracovat ako letuska alebo ak mas peniaze rovno papiere na pilota..

sway.

Adam,ty si riadny pesimista a vies mlademu cloveku dodat odvahy nieco vo svojom zivote zmenit.To co popisujes,je skor problem starsej generacie,ktora nema vysoke vzdelanie,popripade uz neboli dost flexibilny naskocit na tempo kapitalizmu.
Mladi sikovni ludia v mojom okoli (kolegovia - nie povolanim "synovia",vek cca 30) maju platy cez 100 000kc a nedosiahli to nicim inym ako studiom a naslednou sikovnostou v zamestnani..Praveze je doba,kedy v nasich koncinach moze ist mlady clovek velmi dopredu..Ti menej sikovni beru cca 30 000kc a to je tiez slusne.Jasne,ze hovorim o velkych mestach,ale zakladatelka asi nie je z dediny,kde kazdy druhy je rad za pracu vo fabrike.Takze ja radim,najdi si konicek,v ktorom budes naozaj dobra,pracuj na sebe a jedneho dna to mozes premenit na pracu svojich snov.Chapem tvoj problem,ze nevies coby si chcela,kym to zistis,mozes navstevovat rozne kurzy - sport,retorika,jazyky,ponuka je v dnesnej dobe naozaj siroka..Tam mas sancu stretnut motivovanych ludi,ktori pomozu rozsirit obzory.

jajka001_

ze, vratme sa k systemu ze kazdy ma kus realnej zeme a na tom si moze postavit domcek a chovat a pestovat co uzna za vhodne...kaslat na pc, tv, dvd, mp3, a podobne kraviny :)

AdamKrt

lost:

zober si, ze napr. najom obycajneho dvojizboveho bytu sa v niektorych regionoch pohybuje cca 400E. Ak dostanes plat cca 800EUR hrubeho dnes, tak si mozes gratulovat. To je v cistom 617 EUR. Odrataj si z toho 400E, ostane Ti 217 EUR. Z toho pocitaj vydaje na stravu, cestovne, osatenie a ked mas este napr. deti, ze im treba platit nieco do skoly, cestovne, jedlo pomocky, pripadne aj na nezamestnanu manzelku... Tak zistis, ze peniaze su fuc, aj ked mas v podstate dobry plat na dnesne pomery.

Potom zistis, ze napr. na jedno pracovne miesto je 200! uchadzacov a to si nerobim svandu. A naviac, ze na kopec konkurzcoh Ti ponuknu maximalne 500E hrubeho. Co je tak 407 EUR cisteho. Takze zaplatis najom a za 7 EUR si mozes ist tak podat sportku... ;-)

Ked Ti ta realita dojde, potom Ta smiech prejde a zrazu sa Ti vyjasni zrak, ze i ked sa nevzdas, casto Ti to prt pomoze. System Ta prevalcuje.

lost

nj, kedysi nemali take humusne maso z obchodu, kde prebalovali aj 4 roky, alebo kde je to maso jednoducho hnile a neda sa jest :)

prave dnes mali rodicia s rodinou takuto temu a co sm pocul co robia s masovym vyrkobkom tie retazce, tak to fakt, ak niekto take maso zje, tak dovi dopo :D

presne nieco na sposob, ako tu nekto pisal ze krvava sunka na pizzu, proste toto tu nebolo, ked mal kazdu par sliepok a zajacov, popripade aj kacice na dvore... a dnes tu mame co? nic :) ani pracu, ani maso. no to je super system :D

jajka001_

hm co take robili kedysi ludia...okopavali, trhali burinu, hrabali seno, dojili kravy, kydali hnoj, pracovali v baniach, v kamenolomoch, so zvieratami
no jak pise uhlie
a boli spokojni, narobeni jak draci a dobre sa im spalo
aj si pokecali pri praci a zaspievali
je fakt ze praca v kancli je ubijajuca, najma ak sa tam pri tom nudis (ja nie)
tak skus pracu s ludmi,niekde na recepcii, v obchode, na informaciach alebo ja neviem co nepovazujes za podradnu pracu
podla mna ma kazda praca svoju hodnotu
mozno potrebujes nieco tvorive
ale ked ty sama nevies co chces a to je ten problem
prave preto by si mala skusat, a inak sukromny zivot ako? tiez nuda?

lost

AdamKrt

ano , uplne suhlasim, ale zase - podla mna by sa mal kazdy sam za seba na toto pripravit.

proste nie ako dnesny mladici pit ostosest, ale rozmyslat co bude v 20, 40, ci v 70tke.

znie to pritiahnute za vlasy pre nich, no podla mna prevencia je ta najdolezitejsia vec..

ale zase, mali sme tu iny rezim pred 20 rokmi a aj par rokov po nom asi, cize tu asi pride do ringu faktor Prosterie.. clovek ma hold smolu asi naozaj, nieco ako deti v Afrike. hold na pusti vodu z piesku nevycarujuje nikto :(

AdamKrt

lost:

to je sice pekne, nikdy sa nevzdavaj. Ale existencia cloveka v jeho zivote je ohranicena - jeho prostredim, financiami a nahodnymi udalostami

Povedzme, ze niekde pracujes. Mas rodinu, deti. Splacas hypoteku. Manzelka Ti ochorie, alebo dieta. Ste bez prijmu a ten bude zalezat na Tebe. Teba vykopnu z prace. Povedzme, ze mas mesacne naklady 600 EUR, ale mas problem zohnat robotu. Dokonca aj za plat 500EUR hrubeho Ta nebudu chciet prijat. Uspory dochadzaju, ked nebudes platit, bude z Teba bezdomovec a z Tvojej rodiny tiez. Mozno byvas v regione, kde je nedostatok prace, mozno sa praca blbo zhana. Budes sa chciet odstahovat, ale manzelka nebude chciet. Naviac, kam sa aj odstahujes, ked si viazany na dom/byt - na ktorom je hypoteka. Situacia na trhu je zla, aj ked to predas, stale budes dlzit este velku ciastku a banka Ti pojde po krku. Uver uz nedostanes, lebo nebudes mat bonitu a ak sa stanes bezdomovcom, uz sa z toho tak lahko nevyhrabes, lebo aj keby si mal pracu, nezaplatis na byvanie a byt bezdomovcom a pracovat, to sa rychlo zase stanes asi nezamestnanym...

To je len ako modelova situacia, co sa moze lahko stat. Proste casto nemas moc na vyber, nech robis, co robis. Moznosti je vzdy vela, ale drviva vacsina takych, co sa Ti pacit nebudu... :)