depresia

blesky

Hector,ked ti raz chýba v mozgu nejaká látka napr. ten serotonín alebo iné tie neurotranzmitery tak viem z vlastnej skusenosti že tie rady typu usmievaj sa aj na silu,chod von aj ked sa ti nechce a pod. sračky ti vôbec nepomôžu.Musíš doplniť to čo chýba v mozgu ten serotonín,poznám to z vlastnej skusenosti.Neviem ako dlho si bral lieky a aké,ale ver tomu že ti pomôžu.Mne zabral SEROXAT asi po 2 mesiacoch.A na stavy nervozity,nepokoja aj strachu neurol.Je vela druhov AD len musíš vyskúšať a vydržať aj ked sa ti zdá že stav sa zhoršuje alebo že nezaberajú.AD nie sú žiadne oblbováky,pri NEUROLE síce môže vzniknúť závislosť ale ja som ho v pohode vysadzovala a nebrala som velké dávky,ale stav sa mi zlepšil.Môj problém je tiež že sa neviem sústrdiť a zabúdam ale to už asi k tomu patrí podla toho čo čítam na forach tohto typu,skrátka ten mozog je už asi nahlodaný.Kolko máš rokov a odkial si?

jajka001_

napisala som skus sa tesit...lebo musis neustale skusat, kolko to da, lebo ked rezignujes...tak budes nadalej v depke. musis verit ze sa to zlepsi, ze je cesta von. a preto sa musis snazit. same to nepride. nikto iny ti nepomoze len ty sam. ludia sa ti mozu snazit pomoct, ale TY musis tu pomoc prijat.

jajka001_

nie, nie nasilu sa usmievat ako blby amik. ale vynasnazit sa prekonat a usmiat sa aj ked ti je nahovno...lebo zistis, ze ti to vylepsi naladu. lebo zistis ze ak sa usmievas na ludi, usmievaju sa aj oni na teba. lebo zistis ze ked sa usmejes,nieco z teba opadne a svet je o cosi lahsi.

t333

jajka,
nepoznam ta to je fakt. ci si depresiu zazila neviem, ale ten navod, ktory si hectorovi dala je naozaj ako od cloveka ktory to nikdy nezazil.
cize dopriat si, urobit si radost ale nie nasilu sa usmievat na svet v americkom style "citim sa skvele" (aj ked mi je totalne nahovno).

hector,
nenutit sa nie do nicho ale hlavne nenutit sa nasilu sa usmievat a presviedcat okolie, ze mi je super.
ono niekedy mi pomohlo donutit sa ist behat aj ked sa mi nechcelo, prestoze vysledny efekt z toho je vzdy pozitivny.
beh a potom studena sprcha ma tiez nieco do seba.

jajka001_

t333 ako mozes napisat ze to moze napisat clovek ktory nezazil depresiu...nepoznas ma
a je to to iste co som pisala o radostiach z malickostí

jajka001_

snaz sa uzit si zivot...carpe diem...zivot je dar, nie príťaž...ano ako dieta si bol vesely a bezprostredny, take su deti skoro vsetky kym nespoznaju strach a bolest. ze sa nedokazes sustredit atd to mozes mat aj z liekov. skus jogu alebo nieco podobne na koncentraciu, na zharmonizaciu tela a duse

t333

"chut. skusaj. premoz sa...
skus sa tesit z kazdej blbosti co mas...ze svieti slnko..ze dychas...ze chodis...ze mas moznosti ake ini nemaju.."

len to nie... toto moze napisat len clovek ktory nezazil depresiu.
hlavne nic nerob nasilu!
toto je vsak uz lespie:
"a sprav si radost, malickosti, hocico,neobmedzuj sa, sprav to na co mas chut..."

a aby som aj ja nieco pridal> skus si spomenut na casy ked bolo vsetko v pohode. venovaat sa podobnym aktivitam, stretnut sa s ludmi s ktorymi si sa kedysi citil fajn. vratit sa k hudbe ktoru si pocuval ked bolo este vsetko OK.

hector13

je lepsie sa chovat ako blazon ako mat chut sa zabit--- chovam sa ako blazon a mam sa chut zabit nevidim vobec zmysel zivota ked som bol mali tak matka hovorila ze ludia ma mali radi ze som bol vesely a uprimny potom sa to zacalo vlastne nik nevie co sa stalo mam v sebe strasny bordel dedokazem sa vobec sustredit a citim strasny tlak, myslim dusevny velku vnutornu nervozitu vobec neviem ako dalej

jajka001_

láska? viera? náboženstvo?
kazdemu pomoze nieco ine
treba zmenit sposob nazerania na svet ale ako na to...to je u kazdeho ine...
zacni tym ze sa zacnes usmievat, aj ked na to vobec nemas chut. skusaj. premoz sa...
skus sa tesit z kazdej blbosti co mas...ze svieti slnko..ze dychas...ze chodis...ze mas moznosti ake ini nemaju..
a sprav si radost, malickosti, hocico,neobmedzuj sa, sprav to na co mas chut...je lepsie chovat sa ako blazon ako mat chut sa zabit