Odstranovanie nevyrastenych zubov mudrosti operaciou

Sranda123

Dobry den chcem sa spýtať ze mam ist do bratislavy na celkovú anestezu ako to prebieha neviete niekto a co sa za to plati budu mi vsetky 4 vyberat

nikik10

Zdravím, ja som včera bola na komplikovanej operácii 8mičky, mala som ísť do fakultnej nemocnice, ale vzhľadom na náročnosť sa to posunulo súkromne k odborníkovi a neľutujem.
Zákrok sám o sebe nebol vôbec hrozný, najhorší bol ten stres pred tým :-D po injekcii s lokálnou anestézou nič necítite, nevidíte cez rúško a tak naozaj pracuje len fantázia, ako tu ktosi spomenul. Po zákroku dostanete ešte čosi proti bolesti a s chladiacim obkladom mašírujete po lieky a do postele. Odporúčam len ležať, pokúsiť sa spať, chladiť si to, čo najviac, brať paralen, komu nezaberá tak novalgin, lieky proti zápalu a ak vám to príliš opuchne tak nasadiť antibiotiká. Jesť len kašovitú stravu prvé dni, zemiaková kaša, výživy, jogurty...nezanedbávať precvičovanie úst hneď ako to pôjde a taktiež zubnú hygienu. Zákrok u mňa trval vyše hodiny a už druhý deň mám len minimálny opuch, nepotrebujem ani antibiotiká. Ale od bolesti som nespala celú noc. Snáď moja odpoveď niekomu pomôže ;-) hlavne to neodkladajte.

Megan5

AhojMonja..chcem sa opytat..ja si tiez necitim polovicu spodnej pery po vytrhnuti osmicky.uz ti to po tej dobe preslo?dufam,ze mi to prejde,je to dost neprijemne..

Jakub91

Ak musite ist vysekavat zub mudrosti tak necakajte zbytocne, ja som to odkladal rok a po zakroku som si hned povedal ze keby som vedel ze to bude take tak uz tam davno som, na zakrok som isiel o 15.00, trvalo to asi 20minut injekcia mi posobila do 21.00, jedine co je natom neprijemne je ten zvuk a vasa predstavivost co sa asi odohrava v mojich ustach no a ze neviete poriadne otvorit usta ale to len na tyzden asi, nemate sa coho bat :)

hani258

mne to robili v blave v ruzinovskej nemocnici a hradila mi to poistovna, fuu ale tie bolesti potom boli strasne, kedze mi to museli vysekavat...este v ten den som poslala muz do lekarne a priniesol mi wobenzym, ze to je aj na horenie po operaciach tak som poctivo nasadila a bolesti rychlo ustupili

88Janka88

Koľko trvá, kým sa mi úplne zrastie rana? operovali mi ich pred dvoma týždňami a ďasná mám stále tak napuchnuté že nedokážem normálne rozprávať.

simka111

Viktor-a to oslepnutie je len dočasne nie ???

Ja sa strašne bojim riešit tie moje zuby mudrosti, chcem ist na snimok aby som vedela že mi zuby nezačinaju tlačiť na nejake nervy abo čo, ale strašne sa bojim, odkladam to z mesiaca na mesiac.. už som to raz riešila a teraz mam normalne traumu.. :(
ešte aj skúsenosti s lekármi mam hrozne, jeden povie že von, druhý že ich treba nechať..

Viktor

Ja som nedávno oslepol na pravé oko a , že to môže byť od týchto osmičiek , že sa tam môže nachádzať hnis pod nimi včera som si dal prvú vytrhnúť , trvalo to asi pol hodinku s lokálnou anestézu ... o sedem dní vyberať stehy dneska to dosť bolí ani ústa neviem poriadne otvoriť a len kašovitá strava :-(