Ako povedať rodičom že som tehotná?

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som tehotná?
janka mamina

ako povedať doma že som tehotná? ako sa mám na to psychicky pripraviť? a čo doma rodičom povedať ako? mám 17 a o pol roka budem mať 18 s priateľom sa poznáme 1,5r. a aj rodičia ho majú radi, nie je to medzi nami ružové ale neopustí ma.... hoci mám 17 stále si pripadám ako malé decko vždy som si predstavovala 1ýroč. babu že je dospelá ale ja si tak nepripadám ( keď osm ala 10 vtedy som si to mysella!
dobre viem že tu budú padať rôzne obvinenia atď. ale to mi je jedno

ak je tu neikto kto to prežil budem rada :)

spomienka

Janka mamina s usmevom si pripominam takmer to iste co prezivas ty.Mala som 18 a manzel 19 ostala som tehotna,manzel mal ped vojencinou je tomu uz vyse 30 rokov.Bol to stres kym sme vysli von s pravdou,ano bol krik nadavky ,vycitky ale veecer sme uz ratali hosti na svadbu.Podstatne je ,ci sa mate radi,ci to chcete obaja a ci sa nato tesite .My sme to chceli aj ked nas okolie odsudzovalo, ze ma pred vojencinou,ci to ustojime atd.Vydrzali sme dva roky vojny bez seba a v zivote vela prekazok,mame stastne manzelstvo tri dospele deti a nebanujem nic v zivote,co mi je nesmierne luto,ze sa nam do zivota priplietla tazka choroba....Ked sa mate radi a myslite to uprimne, tak sa teste, ved aj otehotniet nemoze kazda zena ved je to bozi dar ....

Katarina 45

Dakujem vam velmi pekne no aj tak neviem ... bojim sa len tak k nim prist a povedat im ze cakame babetlo a neviem cinto mam povedat sama alebo spolu s priatelom

karolinka122

nuz cim skor a na rovinu. stalo sa a je to na tebe a partnerovi, ako sa rozhodnete. ste este moc mladi, je dost pravdepodobne, vzhladom k veku, ze to moze medzi vami aj krachnut, ale moze sa stat, ze vam to vydrzi, ale to clovek nikdy nevie, ani ked je starsi. hlavne dorobit si skolu s vypomocou rodicov ak budu napomocni. ja som od generaciu starsia od teba, ale generacia mojich rodicov mala bezne deti v takomto veku a v 20-tke uz ktora sa nevydala bola stara dievka, dnes je trend rodit po 30-tke. tak sa rozhodnite spravne, drzim palce:D

Prezyvka55

Katarina 45 hlavne s usmevom :D
povedz im presne toto: ale ten cas leti, este si pamatam ako som sa hrala na pieskovisku a vy ste na mna kricali aby som uz sla domov a mne sa nechcelo ist a za par mesiacov uz budete starymi rodicmi, clovek by ani nepovedal ze to takto rychlo zbehne ze?

Katarina 45

Ahojte .... dnes som zistila ze s priatelom cakame bavetko .... mam 18 a on 22 som studentkou no on uz pracuje mam strasny strach to povedat nasim ani neviem ako .... obaja sa na babetko velmi tesime aj ked ja este uplnie nie lebo sa bojim reakcii ale potom urcite .... prosim poradte mi co mam robit dakujem

Cestovatel30

Najlepsie je ked tie 17-20 rocne deti ktore rodia dalsie deti byvaju este u rodicov a vy im to hovorite ako im do toho nemaju pravo rodicia nijako hovorim.
No prrr.
Kebyze mam dceru a ta by cakala dieta s nejakym chlapikom tak sa idem s tym chlapikom porozpravat. Pokial pracuje a maka na ich spolocnom byvani pohoda moze byt. Pokial by to bol nejaky flakac tak kazdy den ktory by bol nezamestnany a nic by preto nespravil aby si nasiel robotu a vedel sa o moju dceru a jej dieta postarat by som ho zrezal ako hada.

elisa

strpcovala zivot, pretoze vam pomaha...Ak stahovanie nestihnete tak do tretieho mesiaca tehotenstva, kedy to uz je vidno, radsej jej to povedz cim skor. .Ocakavaj burlivu reakciu, plac alebo krik, ale aj to, ze ju to casom prejde. Drzim palce.

elisa

Lucinka, neviem ci si to uz mame povedala, ale moj napad bol taky ze ak ocakavas neprijemnu reakciu a to stahovanie sa k priatelovi stihnete coskoro, povedz jej to az potom ked odides. Aby teba aj babenko netrapila svojimi reakciami. Tak sa budes vediet lepsie ochra nit od jej hluposti.Je dolezite postavit si s priatelom hranice za ktore rodicov nepustite-hlavne mamu ak nema rada tvojho priatela- teraz uz budete nova rodina, takze jej musite dat jasne najavo, ze ked chce pomoct a spravat sa k vam obidvom normalne, je vitana ale ked sa vam mieni miesat do zivota, a spravat sa zle, v zaujme ochrany svojej novej rodiny s nou nebudete v kontakte kym neprehodnoti svoj pristup a neospravedlni sa. Miesanie rodicov do vztahu treba razne utat, inak s tym nikdy neprestanu. Takto to bude mozno chvilu trvat ale uvedomi si to, ze predsa nechce kvoli svojim rozmarom prist o kontakt s dcerou a vnucatkom. Ked mas dvadsat a priatela ktory ta lubi a chcete babenko, tvoja mama nema absolutne ziadne pravo robit sceny.Je to tvoj zivot, tvoje rozhodnutia a hlavne nedovol aby vam

lucinkaaaaaa

Ahojte. Pred dvomi dnami som sa dozvedela ze som tehotna mam 20 rokov a velmi chceme s priatelom babtko tatkovi som to povedala ale moja mamka nema rada mojho priatela a preto sa jej to strasne bojim povedat. Viem ze s tym nic neurobi ale bojim sa jej reakcie kedze este byvam u nej ale v blizkom case chceme s priatelom byvat spolu. Ako jej to mam oznamit?