Vypadavanie vlasov

Príspevok v téme: Vypadavanie vlasov
Jaro87

Zdravimv poslednych par mesiacoch som si vsimol ze mi zacali vypadavat vlasy,bol som u koznej ta mi predpisala taku vodiku Alpicort,poucivam aj sampobn Fitoval,ale vobec to nepomaha vlasy mi vypadavaju stale tak isto.robili mi aj testy na stitnu zlazu,dopadli v poriadku.nevie mi niekto pradit co je este dobre proti vypadavanie vlasov,alebo pricinu preco mi zacali vypadavat??

Genesis

to že nemaš plešateho otca neznamená že nemôžeš mať androgennu alopeciu ... možeš to maž z maminej strany alebo mohol byť plešatý napr tvoj pra pra pra pra dedko

androgenna alopecia sa vyznacuje hlavne tym ze vypadavaju vlasy na temene hlavy nie na bokoch hlavy a zadnej casti hlavy.

a pokial mas to tak sa neunuvaj nieco riesit .. a hlavne si nedaj radit od zien pretoze oni ju sice mozu mat (je to ale velmi zriedkave) ... sposoby liecby ktore sa daju praktizovat u zien sa nedaju praktizovat u teba.

User_37597

no poviem ti na rovinu..ja som videla rozdiel az po 3 mesiacoch pouzivania..prestali mi naozaj v takej miere padat vlasy..si netrpezlivi...

Jaro87

a ako sa da zistit ci mam androgennu alopeciu ?? pokial viem tak nikto v rodine nemal problemy s vypadavanim vlasov v mojom veku(24) ..a vsimol som si to len nedavno ze sa mi zacali preriedovat vlasy(6 mesiacov) hmm

Genesis

androgenna alopecia je problemom genetickym a s tym v tomto case a priestore nic neurobis ... bohuzial na to by si musel zmenit svoju geneticku informaciu (pripadne localne blokovat vsetky androgenne receptory vo vlasovych folikuloch)
keby sa dala menit ucelne geneticka informacia tak by po svete behali sami pekni stasni a zdravi jedinci ... bohuzial ta vec co programovala cloveka bola vazne kruta svina

Genesis

ak mas androgennu alopeciu tak s tym nenarobis nic aj ked sa na hlavu postavis ... jedine co mozes je:

1. pouzivat finasterid alebo dutasterid - ale neodporucam kvoli neziaducim ucinkom ako napr znizene libido a erekcia, depresie a znizena odolnost voci psychickemu stresu, moznost aj ireverzibilneho poskodenia sexualnych funkcii /osobne s nimi mam velmi zle skusenosti

ine moznosti nie su takze sa musis zmierit s tym ze s velkom pravdepodobnostnou vlasy stratis .. ak ti niekto bude nukat nieco ako multivitaminove suplementy a vodicky na rast vlasov tak setri peniaze .. doposial neexistuje nic co by dokazalo zabranit androgennej alopecii /teda noc take co by zachovalo normalne hladiny tvojich muzskych hormonov /

keby existovalo tak ver ze bruce willis by nikdy nebol plesaty :)

Jaro87

Tak dnes som bol zas u koznej,s tym ze sa mi to po pouzivani Alpicoru nezlepsielo(pouzival som ho asi 5 tyzdnov) tak mi ho predpisala zas s tym ze mi este odporucila laserovu liecbu.tak ja uz neviem mam zmenit koznu alebo? uz som zufaly

Jaro87

tak alpicort puzivam asi mesiac,jeden krat denne.ale nevsimol som si ziadnu zmenu,mam uz aj zopar sedivych vlasov a vek 24 rokov...

nicooo

ako môže štítna žľaza ovplyvniť vypadávanie vlasov? Ja som chorá na štítnu žľazu mám ju zväčšenú a v poslednom čase mi začali veľmi padať vlasy... veľmi sa mi zničila pleť... a aj nechty su veľmi slabé.... a vlasy našla som si uplne také bledé čo mám ja tmavé vlasy.. dakujem ak mi pomôžete a na otazky odpoviete

User_37597

ja som pouzivala alpicortF a pomohol,,,otazka je kolko si ho pouzival ty a ako vela...aspon docasne to musi trocha pomoct