Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je to pravda že sa mrtvy pride rozlučiť v sne?

Príspevok v téme: Je to pravda že sa mrtvy pride rozlučiť v sne?
Dada.

Myslíte že sa blízky človek pride rozlúčiť v sne? Ne viem či je to iba môj pocit ale keď mi zomrela babka asi o týždeň sa mi snivalo ako sa objimame aa koby lúčime.. a podobný sen sa snival aj mojej sesternici v tu istu noc tiež o babke. Nedavno som musela dať utratiť psika 15 - ročnu sučku a tiež sa mi asi o taky týždeň po jej smrti snivalo ako sa mi túli, olizovala ma na tvari, ja som ju hladkala a bola veľmi štastna akoby mi ďakovala že som ju zbavila bolesti ktorými trpela.
Myslite že sa naozaj každy na kom vamzaležalo pride takto rozlúčiť v sne?

XX7B

Hovorí sa že je to možné,aj cez deň ty ho nevidíš, kým sa duša uplne odtiaľto oddelí a vznesie hore.
Hovorí ti že nemáš smutit že mu je dobre-ale ty to nevnímaš-llen si vspomínaš ako ti s tým zvieratkom bolo dobre,trochu počkaťa zadovážiť si podobného ktorý ťa na prvý pohľad trafí do srdca-už keď ho uvidiš.Tak asi.

Mayka

Ja si myslím že naozaj je niečo medzi nebom a zemou, videla som zomierať nášho psíka pozerala som sa naňho keď sa posledný krát nadýchla a keď vydýchla tak to išlo aj z dušičkou. Od zadu až ku hlavičke a na tvári som videla ako sa jej zmenil pohlad . Z krásnych milujúcich ociciek mala pohľad nikam. Asi o pár minút som začula kostolné zvony ale prichádzali odniekiaľ kde nebol poblizku kostol a ja som cítila že to je pre ňu. Tiež za ňou plačem a som smutná, strašne mi chýba, je to už 6-ty deň a ešte sa mi s ňou nesnívalo. Človek si nedokáže aby prestal smútiť keď to tak cíti. Treba na to čas.

Mayka

Ja si myslím že naozaj je niečo medzi nebom a zemou, videla som zomierať nášho psíka pozerala som sa naňho keď sa posledný krát nadýchla a keď vydýchla tak to išlo aj z dušičkou. Od zadu až ku hlavičke a na tvári som videla ako sa jej zmenil pohlad . Z krásnych milujúcich ociciek mala pohľad nikam. Asi o pár minút som začula kostolné zvony ale prichádzali odniekiaľ kde nebol poblizku kostol a ja som cítila že to je pre ňu. Tiež za ňou plačem a som smutná, strašne mi chýba, je to už 6-ty deň a ešte sa mi s ňou nesnívalo. Človek si nedokáže aby prestal smútiť keď to tak cíti. Treba na to čas.

pepina11

Myslím, si že je to možné, oni nemajú inú možnosť ako s nami komunikovať, tak jedine cez sny. Aj náš 12 ročný psík sa s nami prišiel rozlúčiť.

Akzuz123

Mám s tým skúsenosti. Aj keď mňa neobjimala babka v sne, odkázala mi že ma nadovšetko miluje. :) Nevedela som či to je sen alebo skutočnosť, no všetko bolo také živé. Moja mama mi vravela že 2 týždne pred babkinou smrťou sa jej snívalo o tom
ako sem prišlo veľa ľudí v čiernom. :) Podľa mňa to je možné.

chladomor

Ovečka,
Práveže trepeš ty (nič v zlom). Veľa významných fyzikov sa pokúšalo (i keď len na filozofickej úrovni) vysvetliť proces, ktorý nazývame meranie fyzikálnej veličiny. A keď meriaš, tak posledným meracím prístrojom je tvoje vedomie, ktoré musí spoznať, aké čísla svietia na veličinometri.
Shrodinger chcel rozporuplnosť kvantovej mechaniky vyriešiť tým, že zaviedol Schrodingerov rez – povedal, že atómy sa správajú kvantovo, ale naše meracie prístroje už nie. To samozrejme nemá logiku a Schrodinger tým chcel len poukázať na to, že nemá zmysel hľadať interpretácie pojmov kvantovej mechaniky, fyzikom musí stačiť, že funguje. Je to dobrý a pragmatický prístup, ktorý vedcov oslobodzuje od nikam nevedúcich úvah a zameriava ich pozornosť na robenie takej vedy, ktorá má využitie v technickej praxi. Lenže Schrodingerov rez v skutočnosti nastáva až v našom vedomí. Nie na ručičke prístroja, ani v našich mozgoch, ale vo VEDOMÍ, ktoré však fyzika ako taká neskúma. Avšak niektorí vedci, keď sa im už možno zdalo, že pre prax toho objavili už dosť, začali morfondírovať aj nad týmito otázkami.
A o čo teda ide? V kvantovej mechanike platí, že systém nie je v jednom konkrétnom stave, ale nachádza sa v superpozícii všetkých možných stavov (s rôznou mierou pravdepodobnosti, resp. komplexnej amplitúdy pravdepodobnosti). Keď sa však pokúsime tento stav odmerať, tak nevidíme superpozíciu, ale vždy len jeden konkrétny stav. Na tom by nebolo nič zvláštne. Zvláštne je, že po meraní, keď na systém prestaneme čumieť, tak sa systém do superpozície stavov buď vôbec nevráti, alebo sa tam vráti až po čase, alebo bude o niektoré možnosti stavov trvalo ochudobnený, to závisí od dynamiky konkrétneho systému.
Dôležité ale je, že meraním sme ovplyvnili stav systému. Keď systém pozorujeme, správa sa úplne inak, ako keď ho nepozorujeme! Áno, z časti sa to dá vysvetliť tým, že na to, aby sme niečo pozorovali, tak to musíme ostreľovať nejakými časticami, alebo tak nejako a tým ten systém musíme nutne ovplyvniť. Lenže toto vysvetľuje iba javy spojené s Heisenbergovým princípom neurčitosti a s kolapsom vlnovej funkcie (=superpozície stavov) to nemá nič spoločné!
To znamená, že vedomie (nech už to znamená čokoľvek) ovplyvňuje stav fyzikálnej skutočnosti (nech to už znamená čokoľvek) a samozrejme aj naopak. Toto ovplyvňovanie však nemôže byť úplne ľubovoľné a v medziach ho drží práve ten kolaps vlnovej funkcie, lebo skolabovaný stav už má len obmedzené možnosti vývoja a my s tým už nepohneme (napríklad keď viem, že kniha je na stole, tak s ňou už v mysli nepohnem a stále zostane na stole – musím chytiť do ruky a presunúť ju ručne).
Možno však existujú ľudia, ktorých vedomie vie vlnovými stavmi poriadne zamávať a vedia robiť divné veci.
A čo je to tá vlnová funkcia vedomia? Znamená to toľko, že my ako bytosť sme taktiež v superpozícii nekonečne veľa stavov a máme vlastnú vlnovú funkciu. To čo vníma naše vedomie, je iba výsledkom interakcie vlnovej funkcie nášho vedomia a vlnovej funkcie sveta. Dá sa to vysvetliť aj tak, že v každom momente sa my aj svet a každý objekt v ňom rozdeľujeme na nekonečne (prípadne len konečne) veľa možností toho, čo sa stane v nasledujúcom (takmer) nekonečne blízkom okamihu.
Interpretácií je však mnoho a ja som tu napísal len útržky tých, ktoré sa mne osobne páčia. V každom prípade, užitočnejšie ako čítať tento príspevok, je siahnuť po fundovanejších materiáloch na túto tému. Je o tom aj mnoho populárnych publikácií, ktoré nepracujú s matematikou.

0vecka

2 chladomor dobry matros.... pokial viem fyzika nepozna pojem vedomie takze trepes len sa tak prasi :-D .... menej mistiky a viac rozumu

chladomor

Excell
Svet je zložitejší ako si myslíš. To čo ty vidíš je iba hologram, ktorý vzniká interferenciou vlnovej funkcie sveta a vlnovej funkcie tvojho vedomia. A to si necucám len tak z prsta, ale je to jedna z uznávaných interpretácií kvantovej mechaniky.

0vecka

2 bingham pre nic to bol taky recnicky trik kde sa snazi diskutujucim podprahovo oznamit ze ak si nemylsia to co on tak su sprosti :-D

inak ked citam tieto spravi tak nikdy ti mrtvi nepovedia nieco take napr kde zakopali svoje celozivnotne uspory atd.. ale vzdy to nedava zmysel...

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.