Mentalita slovakov

Príspevok v téme: Mentalita slovakov
Slovacisko

Stale viac a viac ma udivuje mentalita slovakov-nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, cest vynimkam. Ale zila som v zahranici, kde som sa slovakom radsej vyhybala. Prahnu za peniazmi, a stale riesia kto ma viac, chvalia sa jeden pred druhym len aby mu zavideli. A este k tomu, slovak ohovara slovaka, iba kvoli tomu, ze je z inej casti Slovenska. Tak toto mi uz pripada fakt chore a niekedy sa hanbim, ze som sa tu vobec narodila.Ved sme preboha jeden narod a ked nebudeme drzat spolu, tak to potom tak aj dopadne.Dufam, ze aspon pri tom hokeji sa narod aspon na par dni zjednoti.

sansara

to obmedzenie rýchlosti ma tiež riadne se.. Milujem rýchlu jazdu a teraz zas "milujem" chlpáčov ako húb po daždi aj s tými ich radarmi)))

lost

bibi :)
nj, rychlost nezabija, len nepozornost :D alebo ako by som to povedal...

mne sa ale extremne nepaci ked niekto hovori ze ak prekrocis maximalku, tak si pirat a vrah a sposobis nehodu, lebo rychlost zabija..

ved to je bulshit, rychlost zabija aj v 60kmh, a nemusi ani v 260kmh... skor zabija to nezvladnutie rychlosti :) i ked to je uz len take hranie sa so slovickami...

ale tak naco robia auta ktore idu nad 150kmh napr :) to dnes ide fakt uz aj ten Sparks :) ale myslim si ze EU pretlaci aj taky zakon, ze nad 150kmh alebo 140kmh auta nepojdu (a nemecko vypne ten no speed limit)...

mohol som sa narodit o 20 rokov skor, nech si uzijem auta tiez :D

sansara

ach jaj...načali ste blbú tému ohľadne psov. Dnes (vlastne už včera) sa ten môj na mňa dlho zadíval a pochopila som, že sa so mnou vlastne lúči..

lost

ja by som chcel svojho psa naucit na chodenie cez prechod len tak, bez voditka na povel :) ale u nas to radsej ani skusat nebudem :D
najhorsie su prave tie dvojprudovky v mestach.
napr ze prejdem pruh 1 (vonkajsi) a pruh 2 (vnutorny) a idem na pruh3 (vnutorny, oapcny smer) kde mi zastavi, ja ze super diky, ale teraz otazka
Ísť, či neísť ?
zastavi mi aj ten v pruhu 4 ? hlavne ak je v pruhu 3 kolona a cez auta nevidim co prichadza, tak je to dalsia loteria.. ruleta? ruska :D

bibi123

milli11-taky Spark je dobry na to, ze ked narazis v 40tke do prekazky, tak mas hned amputovane obe nohy, to je auto do mesta do zacp, kde sa nejde viac ako 30tkou. Male auta su urcene pre nizku rychlost, su zvacsa vysoke, uzke, takze ako pisal lost su obratne-rychlo sa obratia na strechu:O))) Vacsinou zeny chcu velke auta, lebo maju pud zachovy, bezpecia, chcu auto s velkou deformacnou zonou... A nemyslim si, ze sa stavaju nehody len preto, ze niekto rychlo jazdi, kamarat minule nabural preto, ze pocul sanitku, pozrel sa do spatneho kde je a dedko pred nim sliapol prudko na brzdu a bolo a to on dodrziava zakony 100%. Ja si myslim, ze cim su bezpecnejsie auta-brzdy, tym by sa nemala znizovat rychlost, ved ked porovnate brzdy skodovky 120(ked bola 60tka) a terajsie brzdy BMW,VW,MB,Audi, tak maju aj o 60% kratsiu brzdnu drahu-viem, ze MB teraz robi ochranu chodcov, ze ked vodic zrazi cloveka, tak sa mu automaticky nadvihne kapota a chodec preleti autom a nesposobi si smrtelne poranenia narazom hlavy o motor, ci sklo... Ja si zas myslim, ze chodci by sa mali chovat zodpovednejsie-staci zajst k trznici, ako su lenivy ludia chodit cez podchod, keby sa tam postavili policajti, tak za jeden den by vyzbierali aj milion eur, kto vie preco im to toleruju...

lost

nj, tolerancia na cestach nic moc :)
staci ak clovek preceni schopnosti, ci uz v rychlosti, alebo v unave a koniec..
ale tak ludia co v meste lietaju ako blazni, by som rovno zastrelil..
teda na neprehladnom useku.. na prehladnom useku je to ine..
nejazdim vela, ale vela krat sa mi stalo a uz si z toho robim aj bingo ze "za tou dodavkou caka clovek kedy prebehne" a on tam naozaj aj je :) to iste za autobusom.. proste totalny zakon shcvalnosti.. (ale na mna je kratky :D :D :D dufam... :) )

tiez sa mi pacia soferi, co jazdia zle a este si myslia ze co zavadziam... naozaj mam chut nejaku dat lekciu ktoru do smrti nezabudne, ak budem mat prilezitost.. uz len z principu a v mene bezpecnosti...

to je ako bojove pole :D
1. clovek nemoze pustit oci ani zo psa, lebo mu ho ukradnu z voditka, a o bicykloch nemoze byt ani rec
2. clovek musi davat pozor aj na chodniku, lebo niekto si mysli ze je to ceyklodialnica
3. priechod u nas znamena "RUN, BABY, RUN!"
a mnoho dalsich :)

milli11

Niekde som pocula, ze keby vsetci ludia dbali na bezpecnost a dodrziavali predpisy, ani by nebolo treba tie strasne bezpecne auta.
U nas na vychode vacsina soferov jazdi ako blazni. Na prechode ti v ziadnom pripade nedaju prednost. Ak mi aj nejake auto zastavi, ze mi da prednost, vacsinou podla SPZ vidim, ze su z nejakeho zapadneho kraja. Cervena, zelena, na farbe nezalezi, jazdi sa na vsetko. Smerovka sa vyhodi az potom, co uz sofer odbocil, ak sa vobec vyhodi.
Niekedy sa ma znamy pytaju, ze ked som so psom na prechadzke, ci ho pustim aj na volno. Neodvazim sa. Mam tu, kde byvam, travnik na vencenie psov, ale blizko neho je cesta a soferi jazdia ako blazni. A pritom nedaleko je policia, ale nic z toho. Minule som isla aj so psom po chodniku popri jednej bytovke. Zrazu sa zpoza nej vyrutilo auto. Rovno na mna, ani nespomalil. Rychlo som odskocila nabok a v tej rychlosti potiahla aj svojho psa. Chudak, myslela som, ze ho udusim. (Vtedy mal obojok, ale teraz uz nosi postroj.) Cakala som, ze v tom aute bude sediet nejaky fagan, co machruje. Ked prefrcal okolo nas, zbadala som, ze ho soferuje nejaky asi 60-rocny zamraceny dedo a touto skratkou sa dostal na cestu. Aspon viem, ze reflexy mi funguju, ale take nieco som vazne necakala.