Sama si už neviem rady

Príspevok v téme: Sama si už neviem rady
Drobec_Mima

Ahojte,volám sa Mirka,mám 17rokov a väčšinu dospievajúcich slečien,aj mňa trápila moja postava.. v 15tich rokoch,som mala 80kg,a keďze som sa bála,že si môj chlapec nájde krajšie,CHUDŠIE dievča,začala som držať diétu.Najprv,som len obmedzovala niektoré "ťažké" jedlá,neskôr mi stačilo najesť sa len máličko(obmedzovala som aj príjem tekutín) no časom som mávala závraty a kolapsy.V novembri minulého roku ma hospitalizovali dehydrovanú a zoslabnutú.Vtedy,som mala už "len"64 kg,no po infúziach,nemocničnej strave a nutridrinkoch som pribrala kilo.Keď som sa postavila doma na váhu,a videla som že ručička ukazuje 65 kg,povedala som si DOSŤ,a všetko čo som zjedla,vyvrátila som.Pocit viny mi nedovolil nechať to v sebe.Časom,behom mesiaca som prestala jesť.. SKoro úplne.. na 24hodín mi stačil len jeden nízkotučný jogurt,alebo balíček BeBe sušienok.Takto,som sa od konca decembra fungovala do tohto apríla.Keď som sa postavila na váhu u lekárky,zalamovala rukami nad mojimi 49mi kilami.Medzitým,sa somnou rozišiel chlapec,kvôli ktorému som to celé začínala.Po preplakaných nociach,som do mesiaca schudla ďalšie 4kg.S necelými 45imi kg,ma lekári posielali na psychiatriu,no vďaka mamke,ktorá stála vždy primne,som sa tam nedostala.Snažila som sa znova učiť jesť,aj keď som celú noc trávila na wc-ku v kŕčoch žalúdka.Začali mi vypadávať vlasy,lámať nechty,celá som doslova vyschla.Blízky,aj lekári mi už nedávali veľkú šancu,no po endoskopii a "prebití"žalúdka som sa doslova ROZŽRALA! Teraz sa proste neviem kontrolovať,jedlo musím pred sebou doslova skrývať,jem aj vtedy keď nemám hlad! Jem nonstop! Po nociach sa budím s tým,že by som jedla,ráno,prvé čo urobím,mMUSÍM si dať hocičo,čo schytím do ruky,celý deň niečo jem,a jem veľa.. Vždy musím ochutnať všetko čo je v chladničke,VŽDY. Nemám problém zajedať jedlo jedlom,sladké slaným,horké kyslím.. a následne to VŽDY kvoli pocitu viny vyvrátim.. ;-( a takto sa u mňa strieda anorexia s bulímou už rok.. a ja si už naozaj neviem sama rady.. Buď nejem vôbec,alebo sa prežieram.. ! PROsÍM POMOŽTE MI NIEKTO ! ;-((

natalie26619

Ja som si tiež prešla anorexiou. Keď som začala chudnúť, mala som 54 kg a 168cm. Takže to bolo úplne zbytočné chudnutie, ale zastavila som sa na 39kg. Čo ti môžem poradiť, čo mne pomohlo? Skús sa fakt pozrieť do zrkadla. Čo tam vidíš? Vidíš normálnu, zdravú babu? Nie! Tak s tým musíš niečo urobiť, musíš sa naučiť znovu normálne sa stravovať. Viem že je to veľmi ťažké. Ale dôležité je, že v tom nie si sama, máš rodinu a tá ti pomôže. Len si musíš pomôcť aj ty sama! Máš život pred sebou, si mladučká, tak sa zapri, nájdi si nejaký koníček, hudbu, písanie, čítanie, domáce zvieratko, niečo čo ťa bude tešiť a hlavne si uvedom, že najdôležitejšie je, aby si bola zdravá. Teraz musíš bojovať a ty to dokážeš! Keď ješ, skús si sadnúť a jedlo vychutnávať, pomaličky prežúvať. A možno by si mohla skúsiť zájsť za psychologom. Nie za psychiatrom, ale za psychologom. Držím ti veľmi palce a pamätaj, že nie si sama.

angela85

akoze ja to mozno nechapem, pri vasom chapani by som mala mat silnu obezitu, a mozno sem nemam ani co pisat, ja mam 173 cm a 64 kg a priatela, ktory miluje kazdy kusocek mojho tela, a ja si pripadam fakt krasna a som spokojna s tym ako vyzera. skuste sa skor zamerat na lasku, svoj zivot, studium nez na to ci sa zmestim do velkosti 36 alebo 34
ani si neviete predstavit ake ste mali stastie ze ste mali zdrave telo a vy si to takto poserete. vobec si neviete vazit toho co mate, ale na to niekedy treba dospiet, alebo mozno padnut na uplne dno, alebo skusit si jednu z nevyliecitelnych chorob

Drobec_Mima

slečny,hlavne sa neprezraďte pred lekármi,dokonale vás dodrbú.. ja som musela svojich dokonalých 45 kíl vymeniť za 53 !
:(

Ewca

Aj ja dnes zas zeriem,jak sprosta.Rano chlieb s pomazank.maslom a sunkou,kava,kremes,oriesky,tycinky,cukriky,potom obed,polievka,rezen a zemiaky,kava,kremes,oriesky,tycinky,furt zeriem nieco.a som obrovska,lebo som este negrcala.to je hrozne.vsetko sa toci okolo jedla.

Drobec_Mima

ách,to ti závidím ;( ja som sa v noci každú chvíľu budila,aby som rozmýšľala čo budem celý deň jesť :( už o 5tej ráno som do seba napchala horalku,o pol 6tej žemľu,hneď na to som si dala fidorku,potom hot dog,na to milu keksík,kavenku,zas chlebík,2rezne,karfiol,polievku,plnku,puding,granko a zmrzku :/
:( vyzvracala som to,a som kľudná..