Útrpná bolesť chrbtice

fanda

Na bolesti chrbtice najlepšie a natrvalo zaberá jedine vhodné cvičenie (joga, pilates) na vytvorenie tzv. svalového skeletu (to jest rozvoj svalov, ktoré udržiavajú chrbticu v správnej polohe), dobrá posteľ, podľa optreby občas masáž. V prípade bolesti z nedostatku vápnika a ďalších minerálov, ktoré napomáhajú jeho zapracovaniu do kostí vynikajúco pomáha Hippokratin, ktorý dodáva minerálie v optimálnom zložení a forme. Naprávanie neodporúčam, vydierajú sa pri ňom platničky - naopak masáž je vhodná, ale až po odznení seknutia.

jankaaaaaaaaa

v zivote si nevidela CT alebo MR??? preboha zena kde zijes? budes lezat na chrbte pravdepodobne a das si dole len kovove veci

wertyna

jankaaaaaaaa
Jáj takže lahnem si na to ,, čudo ,, a lahnem si na chrbticu alebo na bruchu. A pri tom môžem byť normálne oblečená, či?

wertyna

Dievčatá, ja viem že nechodím vystretá rovno ako špageta, ale nemám zo seba pocit že by som sa hrbila ako hrbáč. To nie.. som mladá baba, ktorú začala bolieť celá chrbtica, chystám sa na neurologiu. A chcela by som vedieť ako sa robí vyšetrenie CT a magnetická rezonancia. Tod vše.. diky..

jankaaaaaaaa

presne tie medene hluposti su hluposti typu kosmodisk a ludia si myslia ze si daju na seba nejaky drotik a nemusia sa o nic starat a vsetko ich prejde. a ako si sama napisala ze treba pohyb a prave taketo stolicky zabezpecuju ustavicny pohyb svalov ktore sa podielaju na spravnom drzani tela a neustalym pohybom sa spevnuju , musia neustale vyvazovat telo aby si spravne sedela,.. necitala som ci konkretne tato stolicka je taka, pisem len vseobecne ze treba aj dynamicky sediet.. viem o com hovorim, studujem na vysokej skole biomedicinske inzinierstvo a tuto problematiku mam prestudovanu dopodrobna

Bambulka661

jankaaaaaaa je mi to jasne ze treba cvicit cvicit a cvicit....a spravne drzat telo...ale ta stolicka tomu moc neverim a tak isto sa chcem informovat aj ohladne tej medi...lebo podla mna su to podobne blbosti ako kozmodisk a pajoncek co si ludia iba namyslaju ze pomaha ale opak je pravdou a len to vyprazdni ludske penazenky...tam treba pohyb pohyb a pohyb a tym sa da clovek do formy..sport..