Biele skvrny na tele

Príspevok v téme: Biele skvrny na tele
katka63

Je mozne odtrsnit biele skvrny z pokozky nejakym kozmetickym pripravkom? Na bruchu, krku a scasti na rukach sa mi objavili biele flaky, kedze som v zahranici a vratim sa az o pol roka, nemam tu moznost sa dat lekarsky vysetrit. Je mozne ich odstranit pripravkom z drogerie? Ak ano,viete mi poradit akym? Alebo je potrebne okamzite navstivit lekara? Dakujem ...

katka63

Tie flaky mam hlavne na bruchu, tvori sa to ako mapka, su biele a ked telo nenakremujem,su velmi suche ... Potom mam aj na krku a na rukach mam 3 bodky. Co sa tyka hygieny v cudzine, davam si na to obrovsky pozor,ale zvlastne je,ze tie fliaciky mi opalenim sa zhnedneju a pri chorobe viltigo su stale biele... K lekarovi nemozem ist,nakolko som v praci cely den, staci mi iba rada,co mi nato pomoze,respektive nieco na zastavenie rozmnozovania sa tych flakov. Mam dostupnu lekaren,aj rozne kozmeticke studia,mozem si dat kupit cokolvek,ale k rekarovi si nemozem dovolit ist,iba v surnych pripadoch ... Citala som na internete,ze su uz aj rozne pripravky na chorobu viltigo, ma s tym niekto nejake skusenosti? Poradte ... Objednam hoci aj zo Slovenska ...

RNG

Inac na nete je plno obrazkov, z ktorymi si to moze porovnat, lebo ma zrejme na net pristup, ked sem pise.
en.wikipedia.org
Tam su uvedene aj rozne ine, s ktorymi je to podobne. Takze sa moze sama diagnozovat, presne tak, ako lekar bez dalsich testov a kultivacii, len porovnanim vzhladu a dalsich symptomov.

RNG

Ja sa ani nesnazim robit ziadne diagnozy, na to su lekari a priame testy, samozrejme.
Len plesne a vitiligo su najcastejsie a pisatelka sa pytala co to moze byt, tak som odpovedal podla pravdepodobnosti.Spominala cisto biele skvrny a odrazu sa vytvorene na mnohych miestach tela, co nasvecuje najma na vitiligo. Naviac sa zdrzuje v zahranici a v niektorych krajinach je toho ovela viac.
Tiez naznacila, ze nema lekarov dostupnych. Nuz pri vitiligu jej aj tak nepomozu a pri plesniach existuju aj celkom ucinne protiplesnove doplnky, ako oreganovy olej(1% na kozu)) alebo par kvapiek citricidalu do kokosoveho oleja, co to potlaci aspon povrchovo na cas. Obavam sa, ale ze tietpo infekcie dostala v cudzom prostredi pre nedostatocnu imunitu tj treba jej pracovat na imunite, aj viralnej aj plesnovej, pre istotu.

geekygirl7

Ale kedze nemas od pisatelky skoro ziadne informacie, nemozes s istotou urcit co to je.
Bud treba doplnit informacie(fotka?), alebo najlepsie ist k lekarovi.

RNG

Tinea/pityriasis/melasessia globosa alebo furfur su plesne, mozu mat niekedy vzhlad bielych skvrn, ale tieto sa lupu. Obvykle su to ale roznofarebne skvrny od ruzovych az po tmavohnede a nesiria sa tak rychlo, ako sa moze odrazu zjavit vitiligo
Pri vitiligo su inac perfektne mliecnobiele flaky na kozi, tj ziadna nakaza, len chybajuci melanin.
en.wikipedia.org

RNG

To je pravda, nemusi to byt vitiligo, mozu to byt aj biele flaky po ranach, kde sa porusila vyroba melaminu v kozi.
Inac nepoznam ine porusenia vyroby melaminu, nez poskosdenie koze a to najcastejsie virusami, zriedka inymi mikrobami alebo chemikaliami.

RNG

Biele skvrny po tele su vitiligo, co ma pravdepodobne nejaky viralny povod, mozno kombinacia roznych nasich vlastnych virusov.
Lekari na to nemaju nic, ja by som si podporil viralnu imunitu, co je nakoniec v dnesnej tichej globalnej viralnej epidemii aj tak rozumne pre kazdeho.