moj brat alkoholik

Príspevok v téme: moj brat alkoholik
elaaaa

Prosim Vás mate niekto skusenosti ako postupovat ked chcem brata dostat na protialkoholicke liecenie. Pil 8 rokov, rozviedol sa a teraz byva u nas. Myslela som ze to pomaly prestalo ale dnes som nasla flase schovane v pivnici. Uz som z neho zufala- kompletne mi znicil zdravie ale aj tak mi je ho luto vyhodit na ulicu ved je to brat. Pomozte ako mam postupovat.

jajka001_

moze sa liecit ambulantne, to znamena ze by bral lieky, bol by doma, pracoval a chodieval ku psychiatrovi na kontroly
zalezi od stupna zavislosti, fakt by musel chciet a nepit
urcite by ho mal vysetrit lekar a navrhnut liecbu

elaaaa

a to musi ist aj na liecenie alebo sa to aj hned ta liecit antabusom ?????.....lebo po pol roku ma konecne pracu a poxybujem ze by ho niekto uvolnil a este aj na pritialkoholicke

elaaaa

nedokazem ho vystahovat ......este s nami zije mama .....a poxybujem ze ta by to psychicky uniesla sme z maleho mesta .....ale ani ona uz nevladze

mataBB

aj v mojej rodine sa tak pred par rokmi niekto dostal na dno, na tom dne aj ostal, aj napriek snahe ostatnych,aj napriek vystahovaniu z domu, alkohol bol silnejsi, potom umrel na cirhozu pecene...

elaaaa

on mi uz zivot znicil ....ja som zdravotne na tom velmi zle a to mam len 22rokov ....a mam take choroby co maju ludia 45+ .....on sa s nami nechce rozpravat .....pol roka som ho prosila aby si nasiel robotu ....ale newem ako mam postupovat ked ho tam chcem dostat ....koho mam kontaktovat....psychologa jeho obvodaka ...alebo koho .....

jajka001_

on musi ist dobrovolne. aby isiel dobrovolne, musi mat motivaciu. rozvod, krach manzelstva by mohol byt dostatocnou motivacou. ak to nestaci, pohroz mu aj vystahovanim. takto zit nemoze, znici zivot aj vam. ak mu nepostaci hrozba vystahovania...budes musiet zvazit to vystahovanie. bohuzial az ked sa zavisly ocitne na dne tak si uvedomi ze musi prestat. porozpravaj sa s nim, ponukni mu podporu, chod s nim ku lekarovi, pomoz mu vybavit liecenie.