som pomätená?

Príspevok v téme: som pomätená?
Brenda

v poslednom case byvam dost zla..na kazdeho som zla alebo drza aj ked na to nienje dovod...byvam dost casto nervozna z roznych malickosti ako je napriklad zle zapravene tricko co mam na sebe...niekedy len tak bez dovodu zacnem plakat a tak..neviem co sa somnou deje..citim ze nieco nieje v poriadku..jedna znama mi povedala ze vyzeram hrozne a mam sa dat liecit..niekedy mam velmi zle myslienky ako je samovrazda a tak...dost casto sa citim vinna za vsetko co sa okolo mna deje..:(

bella12

... možno je to stresom pred maturitami, asi si teraz pod tlakom. Nestalo sa však niečo v Tvojej minulosti, čo Ťa zasiahlo a doteraz si to nevyriešila (pocity zatrpknutosti, krivdy, hnevu)?

Brenda

lost
hej to je pekna veta aj ja som videla ciernu labut je to film na zamyslenie...a co sa tyka toho zla tak mas asi pravdu je to tak ze to zlo nas este viac ovlada ked si ho pustime k sebe...aj to tak citim ked sa len tak bezdovodne nahnevam alebo co...tak skusim byt pozitivnejsia trosku aje ked neviem ako dlho mi to vydrzi lebo ja som melancholik..:/

lost

no strest robi vela, i ked je ho malo, ono sa to dokaze nazbierat a zmenit veci k zlemu..
i ked tazko poradim, alee....
k tej predposlednej vete > cim viac nechas to zlo ta ovladnut, tym horsie to bude. ono je to take zvlastne, neviem ci sa to tak da prirovnat, ale predstav si ze ked je clovek v zlej situacii, napriklad strateny v horach, alebo za volantom a je strasne unaveny, tak spanok vyzera byt ako spravna volba k dosiahnutiu odpocinku/relaxu - LENZE prave ten spanok je provokacia zla, ak by som to tak porovnal, lebo v prvom pripade je to smrtelne lebo clovek zamrzne a v druhom tak isto, lebo clovek moze smtrelne havarovat. nie chybou cloveka, ale chybou "zla" ktore ho provokuje prepadnut (priklad: rozbijem pohar, pochopitelne ma to znervozni a mam chut byt nastvany, nadavat, ale to ma len "zlo" provokuje, aby som urobil nieco co je Extremne docastne a ma mi priniest 'osoch' ... )
lenze cim viac si clovek to zlo (diabla?) necha pripustit k sebe (privrem si jedno oko len na sekundu, hned vstanem, len chvilocku, len dve sekundy, och pockat, este par sekund, uz uz vstanem..chrrchrrr a som mrtvy :) )
tak aj to zlo provokuje v zmysle zlych myslienok > stane sa nieco male ale zle, tak nas to uz taha do tej zlej sfery myslienok.. cim viac dovolime zlej myslienke nas ovladnut, tym horsie je sa od toho odputat.
dovod?
podla mna preto, lebo je to Pohodlne
(je super zaspat ak sme unaveni ze?)
tak isto je super nebojovat proti narocnej ulohe (zlu), lebo to zlo pride samo, pride aj ked nic nemusime robit.
preto si myslim ze pozitivne myslenie ma nieco do seba, potlacit zle veci (myslienky), aby clovek videl trosku jasnejsie a nech je den krajsi.. blablabla :)

v neposlednom rade, prave som dopozeral film "black swan" (cierna labut) kde sa mi pacil vyrok:

"Everything will be better in the morning"

Brenda

lost
no neviem mozno to je aj tym ze teraz maturujem alebo co...ale inac to zacalo len tak z nicoho nic..nerozumiem tomu takto som sa predtym nikdy nespravala..