Alkoholizmus

lilina

Teraz nad tym stale rozmýšlam,lenže ja som sa mohla snažit kolko som chcela,ale jemu nikto nič nepovedal dokonca ani rodičia,ani surodenci.Myslela som že ked mu pohrozím rozchodom tak sa trochu uvedomí,ale ani to nepomohlo.

kuk

Lilina chapem Ta,tiez nam otec alkoholik pokazil detctvo.Cim viac sme mu vychadzali v ustrety,tym bol na nas agresivnejsi.

lilina

Natalka,ty tu oíšeš akoby som to zahodila za hlavu.Lenže ty nevieš čo v tom všetko bolo.To sa nedalo vydržat.Šli sme po ulici a ja som sa ani na nejakeho chalana nepozrela a on mi začal robit žiarlivostne sceny.Ked som šla do mesta na nakupy/samozrejme volala som ho zo sebou,ale nechcelo sa mu/Tak chcel vediet presný čas kolko tam budem.Ja som mu povedala dajme tomu asi 2 hodiny.Ak som za dve hodiny neprišla tak už so mnou nechcel byt a išiel sa opit.Dalšia vec čo som sa napr dnes dozvedela.On ma večer odkopol domou a povedal že je unavený a ide spat.No nebolo to tak.Šiel do krčmi na pivo.A pritom sme ani neboli pohadaný.A ešte pijaval so svojim otcom doma.Lebo jeho otec je ...alkoholik...a aj jeho švagor strašne pije videla som ho vela krat ale ani raz triezveho.A ešte jedna vec ked sme spolu boli tak sme boli vždy iba v krčme,asi sa tam cítil dobre.Ja som ho prosila,aby sme nesedeli v tej krčme,aby sme sa šli prejst no jemu sa nikdy nikam nechcelo ist.Do krčmi ma asi 100metrov tak to prešiel.Sedaval tam niekedy od rana ako otvorili až do zaverečnej.Mohla som robit čo som chcela posielat ho domou,ale on nechcel a tvrdil mi že opitý neni,že je uplne triezvy.A pri tom mi zakazoval všetkych kamaratov a kamaratky.Vymazal mi všetkych chalanov s telefonu a ked som nahodou niekde bola s kamoškou tak som nesmela vypit ani glg alkoholu.A zopar razy sa stalo,že ked som bola v robote začalo pršat a ja som nemala daždnik.Poobede som mu volala,že ak bude pršat či by neprišiel pre mna z daždnikom.No nikdy neprišiel a ked som mu volala tak sedel v krčme.Ale ked som mu niečo povedala tak som z neho robila alkoholika.Vieš a moj otec kedysi strašne pil.No potom mu odišli oba bedrove klby tak musel ist na operaciu.Už si nemohol dovolit chodit taky opitý lebo keby spadol tak by už nikdy nemohol chodit no teraz sa mu to lepší a začína sa vracat do starých kolají pomaly ale isto a viem aký mala pri nom moja maminka tažký život a nie len ona ale aj my...Aj ona stale dufala,že sa zmení,ale opak bol a je pravdou.A ja nechcem zažit život plný utrpenia.

zds

alkoholik alebo clovek chory, velmi chory to vyciti, ze uz niet pre neho navratu...
niekolkokrat som to v zivote zazil...

zds

- ostane veci - socialneho a psychickeho charakteru su urcite nevyhnutne - motivacia, podrzanie cloveka v nudzi, urcite porozumenie (toto je fakt tazke), ale nezanedbat fyziologiu - VITALNE latky popisane vyssie
- viem, tu sa to lahko pise, v praxi je to urcite tazke, ale tazka je sama choroba, hm

zds

-ku tomu by som pridal komplex B - toto je u alkoholikov uplny deficit, okrem ineho aj preto ich trasenie ruk, CNS bez becka je ako plachetnica bez vetra
- vstrave by som vynimocne dal viac priestoru aj sladkym jedlam, na urcite prekrytie euforie z alkoholu glukozou, ktora prakticky ide hned do mozgu a vyvola pocit pohody
- suma sumarum - MOZOG potrebuje nevyhnutne latky, aby riadil jednak cinnost tela ale aj psychiku, o.i aj volove vlastnosti
- s alkoholikom by som zacal denne pit po trche a potom viac, lubovlny caj na cistenie pecene, pomaly, aby nedoslo k detoxikacny, burlivejsim odozvam

zds

natalka, monicka..neviem, ci je to realizovatelne, ale skusil by som toto:
- predovsetkym organimus alkoholika je podvyziveny, sacharoza a fruktoza z alkoholu zahanaju pocit hladu a mozog sa citi ok, telo nasytene
- telo ale zufalo potrebuje vsetky latky - mineraly, vitaminy, enzymy, ale ja bielkoviny, tuky...
- preto aspon jedno-dve normalne jedla za den + bore multivitaminy, toto je uplne nevyhnutne

zds

existuje bod zlomu, za ktorym uz niet navratu.
ano, alkohlikovi sa da pomoct, aj ked je to velmi tazke, ale treba zabranit bodu zlomu.