Kedy ste mali prvé dieťa?

maminka11

prve dieta som mala az ako 39 rocna, hned potom dve dalsie za sebou. mne tie tehotenstva tak neskoro velmi zdravotne pomohli, zvysila sa mi imunita a bola som vitalnejsia, hoci vsetky tri deti boli chlapci a davaju mi zabrat. ale nelutujem. a tehotenstvo bolo neplanovane, vobec som uz neratala s tym, ze budem mat dieta. predtym mi lekari tvrdili, ze som neplodna. a odrazu takto hned za sebou, ale je pravda, ze som mala ineho partnera ako predtym. s tymto som hned otehotnela bez problemov. a som stastna mamina a stastne vydata.

kpl

No, mam 26. Svoje prve dieta som chcela mat do 30tky. Ale kedze planujem este studovat, tak asi az v 33. Uvidime. Trochu sa obavam, ci budem za nimi stihat :) No cisto z genetickeho hladiska by malo byt do 30tky.

whee_ee

Najradšej by som mala hneď, ale plánujem tak v 22 a druhé do dvoch rokov po prvom.. Ale ako to už býva, človek mieni, pán Boh mení, takže uvidíme :)

vebe

Prve v 23 a druhe v 25 a som spokojna, keby som sa znovu mala rozhodovat urobim to tak isto. Teraz su deti velke a ja este stale mlada a hlavne nemam problem rozumiet im. Clovek by mal mat deti vtedy ked sa na to citi, u kazdeho je to inak. len netreba to prilis odkladat. Ked mame 20-30, tak sme zdrave, kondiciu mame dobru a nemusime pre to az take vela robit. Neskor na to, aby sme stale boli fit a v dobrej kondicii, treba pre to uz aktivne nieco robit. Ked boli deti male, a trvalo to roky, ja osobne som na svoje aktivity popri vsetkych povinnostich doma a v praci veru cas na sporty nemala. Potom, kto mal male deti vie, ze je to niekolko rokov napor na chrbticu, kym sme malducke, nie je to problem. Ako nam pribudaju roky, chrbtica nam dava najavo, ze nemame 20. Tak len tolko, baby neodkladajte to, podmienky na deti nebudu nikdy 100percentne ale ani nemusia byt.

Bibko

Ja som mala v 26,5 prve, teraz mam 29 a planujeme druhe.. Takze buduci rok na Vianoce by nas mohlo byt o jedneho viac :D. A som spokojna, 6 rokov som bola v zahranici, naucila som sa dva jazyky, pracovala som a teraz si uzivam svojho drobceka :)..

odpoved

:D čo si máme domyslieť?
V každej dobe sa stáva, že sa niekomu pritrafí skôr, akoby chceli, dokonca niekedy tým tichším.
Ak sa o Teba starala a vychovala Ťa tak ako sa patrí, tak jej nezabudni poďakovať, že si dieťa (Teba) nechala, nemyslím si, že je to hamba.

betkacat

prvé 21 neplánované, druhé 25 plánované, súhlasím že je to individuálne, na mna to bolo skoro, to druhé som si mentálne užila ako bábatko viac...ale staršie matky, po 35 mi prídu úzkostlivejšie a nervoznejšie...ale to je len moj osobný názor lebo som také poznala