ktory notas

Príspevok v téme: ktory notas
LiviaVS

neviem sa rozhodnut...www.alza.sk.... celkom fajn vykon, je tam office ale zvacsa citam negativne nazory na acer...alebo druhy - www.alza.sk.... 2 jadrovy sice mensia frekvencia ale inak hadam aj to iste. samozrejme ako studentovi mi vadi vyssia cena a ze tam neni office. potrebujem ho na seminarky, pozeranie filmov (nie je nutnost) a na emaily/net.

AdamKrt

Normalne ho nosis v puzdre, ktore sa da dat ako tasticka okolo krku, alebo na opasok. Na opasku, ak mozes zohnat, su potom lepsie tvrdene plastove puzdra. S tym sa mozes kdekolvek opriet a fotaku sa nic nestane. Ale to je, ako komu co vyhovuje. Niekto nosi so sebou brasnu, podobne ako nosia zeny kabelky a do nej si proste fotak hodi spolu s inymi vecami.

lost

ozaj a ako sa nosi ten fotak na opasku? alebo je lepsie na krku?
ak na opasku, tak na "kolkatej hodine" priblizne je najidealnejsie miesto?
nejak neviem najst tu spravnu poziciu :D:D

lost

No este na digiarene ci akom tom fore som cital ze S95 ma dnes najlepsi pomer cena/kvalita :)
nakoniec aj ta F2.0 zavazila, na dpreview dostal 72% cize to iste co zrkadlovka D3100, co nechapem ako je to mozne :D
A hlavne, bolo to asi o polovicu lacnejsie ako zrkadlovka a na take rekreacne fotky to bude asi vyhodnejsie (kompaktnejsie) ako vlacit telo zrkadlovky + 2 objektivy...
Sice kvalita nebude az taka dobra, no ale co uz :)
Este musim zohnat nahradne baterie a mozem fotit :D
(na jedno nabitie staci len na 200 fotiek (ale myslim ze v tom continuos rezime zvladne aj 500 :D i ked to nie su fotky ako fotky)
no vela pamati sa hodi hlavne na tie 720p videa.. tam to zerie cca 2-3MB/s cize hodina moze mat cca 9GB asi.
popripade ten RAW je dost narocny na miesto, alebo RAW+JPG :) i ked doteraz som mal len 2x2GB karty a stacilo to :) (na 7mpix fotak) avsak neskor som kupil tu 8GB a tu som nezaplnil tak skoro :)

Inac aj ta predavacka radila ze radsej dve karty polovicnej velkosti ako jednu plnej velkosti, lebo ak sa clovek pomyli a namiesto jednej fotky zmaze celu kartu tak sa to stale da obnovit, no nesmie sa na to fotit (co moze byt v podstate aj velmi dobry argument preco 2 karty), alebo ak sa jedna pokazi... atd.

Aj by som tak urobil, ale 16GB stala 40eur a 32GB stala 64eur :D
to uz radsej niekde cez internet dokupim 2x8GB..

I ked myslim ze OMYLOM sformatovat kartu je takmer nemozne :) teda ak je tento novy canon rovnaky v menu ako ten stary (co je velmi pravdepodobne)

AdamKrt

lost:

Takze uz mas S95ku ? Dufam, ze si ju nekupil iba na moje odporucanie a precital si si o nej vsetko, i ake muchy ma :)

Tiez som sa hnal zo zaciatku sa extra pretechnizovanymi parametrami a snival o zrkladlovke. Potom prisla realita a zistil som, ze cim vacsi fotak, tym viac sa mi nechce fotit. A ked sa nechce nosit fotak, nie su fotky.

Z toho mi vyplyva jedna fotograficka mudrost - ze najhorsia fotka je ta, ktoru neurobis... :-) Po rokoch ked clovek najde fotku, tak mu je jedno, aka je, ale hlavne, ze je.
---------
Ad SD karty - 8GB karta neni SD, ale jedine SDHC... SDHC karty su tusim do kapacity 32GB. Ako pozeram, nasiel som niektore 4GB SD, ale aj 4GB SDHC... Od 64GB zacinaju uz nove SDXC karty, ktore vacsina dnesnych citacok tiez nepodporuje /ani vela fotkakov ich zatial podporovat nebude/. Preto v buducnosti je dobre sledovat, ci sa este SDHC predavaju a ked budu za vypredajove sumicky, este si nejake kupit. Ja som kupovat zatial take, co maju vysoku zarucnu dobu - Kingston, Patriot. Dobre su tiez Pretec, Panasonic...

Co sa tyka kapacity kariet - ono je to asi viac menej aj fuk. Staci bezna 8GB karta a clovek ju ma problem zaplnit. Kludne aj 2-4GB. Niekolkokrat fotaku dojde baterka, kym by to zaplnil, naviac, vzdy sa to da preniest do PC, alebo supnut tam nahradnu kartu. Nahradnu kartu je vzdy dobre mat po ruke, i keby to bola 2GB. Clovek vacsinou zo zaciatku nafoti toho mnozstvo a postupne uz foti menej, takze aj tie mensie kapacity staci. A pre fotky s vysokym rozlisenim, alebo seriove fotenie je dobre, ked su rychle.
---------
S tou svetelnostou objektivu F2.0 - to bude skvele v interieroch. Kamarat si kupoval fotak a upozornoval som ho, ze ten, ktory si vybral ma mizernu svetelnost. Vyse polovica fotiek co urobil v interieroch - rozmazane, zrnite. Tot vysledok...

lost

no teda aspon na par mesiacov (snad roky aj) bude toto isto stacit.. za tie 4 roky vcelku velky technologicky skok..
ta zrkadlovka, ved to by som bol ako civil ktory sa snazi pilotovat lietadlo :D

lost

ahaaaaa, uz chapem :(
no smejd lenovo :)
(2GB SD cita, ale 8GB Sd nie, cita len 1/2 cca, preto som si myslel ze je tam hranica 4GB) starsi model netbooku(!) nejaky lacny amilo tu 8GB cita, no este tuto skusim (ale asi mi ju neprecita, lebo som uz skusal, no bolo to narychlo)

ale inac, dik za vyber :)
teda ohladom tej S95 (tiez mas na tom podiel ze som si to vybral) :D

A to F2.0 :-O
sodomagomora :D

ved to je super vec :)

ked stary canon sd800 a teraz S95.. to je nebe a dudy.. hlavne ak nastavim 15s F2.0 a je tam aspon trosku svetla, tak (sice len staticke) predmety to foti vyborne :D
ale to uz aj pri 1/4" a F2.0 a minime svetla foti znacne lepsie ako F2.8 pri 1/4" tiez..

ma to vcelku dost manualnych moznosti fotenia, ale aj to auto velmi slusne rozozna scenu a foti lepsie ako ja na manuale :D

no a aspon par chvilok sa nebudem nudit :D:D:D

este sa len modlit, aby sa mi nepokazila karta :) nejaka pretex class 10 .. tak by mala byt rychla :)

AdamKrt

lost: problem bude v citacke. Pokial je to citacka iba pre SD karty, tie koncia s kapacitou 4GB. Vyssie kapacity sa robia SDHC karty, ktore su rozmerovo kompatibilne spatne, ale SD citacka nedokaze precitat SDHC kartu....

Takze si kup napr.
MSI Starreader Smart (72 v 1 ctecka karet), ci inu citacku -

a hodis to na notebooku do USB portu a precitas 72 druhov kariet od SD, SDHC, XD, MMC, CF, dokonca aj udaje zo SIM mobilovej karty...

lost

AdamKrt, este posledna otazka :) nevies preco win xp nedokaze precitat nic nad 4GB? Myslim SD karty... ci je chyba v samotnom WinXP alebo v notebookovej integrovanej citacke...

lost

no hej, to bude zabava najst predajnu kde ho maju a este to stihnut do konca pracovneho tyzdna :D

(porovnat by to bolo fajn, ale asi nikde nebudu mat vsetko co som spominal, su dost 'exoticke' u nas, co je ale problem je ze clovek zisti chyby fotaku asi az po par 100 az 1000 fotkach :D )