škodí čaj ?

mliečko

No mne je to prakticky jedno.Kto čomu veri a neveri.Ja viem čo som čitala.A podla toho sa budem aj riadit.Aj tak ked čitam viac člankov na jednu temu najdu sa tam nejake nezhody.Hovori sa MENEJ BYVA VELA KRAT VIAC.Tak sa budem podla toho držat.Aj lekarka mi povedala že čaje môžu velmi ubližit.
Každy čaj ma svoje plus a minus.Ako aj každe jedno jedlo a potravina.

doubledog

mliecko
to bude tym, ze existuju take druhy zelenych cajov, ktore musis luhovat o nieco dlhsie, inak nebudu mat spravnu chut.

Baira

"ale tvrdit, ze zeleny caj sa ma luhovat len 3 minuty, moze len clovek, co pije odpadove sackove caje"
Súhlasím. Kvalitný zelený čaj obsahuje kopu zdraviu prospešných polyfenolov, ktoré sa ale začínajú luhovať až po tretej minúte.
Niečo viac o tom:
www.benevita.sk

mliečko

ale tvrdit, ze zeleny caj sa ma luhovat len 3 minuty, moze len clovek, co pije odpadove sackove caje.

No neviem či ten človek ktory pisal ten članok kde bolo napisane že po 3min.luhovania sa uvolňuju latky ktore škodia pije len=ODPADOVE SACKOVE CAJE=
je to dost ODVAZNE TVRDENIE.
Ale vidim že ty si dost odvažny to napisat doubledog.

doubledog

ak sa caj luhuje viacnasobne, tak kazdy z tychto vyluhov je relativne kratky

cize ak sa na jeden vyluh caj luhuje tri minuty, neznamena to, ze na tri vyluhy sa luhuje 3x3 minuty.

cinska tradicia hovori, ze caj sa nikdy nema luhovat alebo nechat tak dlho, aby vychladol.
(takyto caj sa podaval len odsudencom na smrt).

ale tvrdit, ze zeleny caj sa ma luhovat len 3 minuty, moze len clovek, co pije odpadove sackove caje.
listovy zeleny caj ma ovela vacsie rozpatie pripustnych luhovacich casov.

zalincik

ja ten caj tiez pijem litrami,a castejsie je to cerny cejlonsky cajzo stvrtkou citrona,zeleny,cinsky kvet,ovocny,skoro namiesto vody,a nezda sa mi ze mi to nieco robilo..ani dobre ani zle,posledne 3 roky som doslovne nasadla na ten caj:-)),ani kavu nepijem.cim to je,alebo co je lepsie na ranajky,lebo stale mam caj ku vsetkym jedlam:-))

mliečko

www.apotheka.sk

Tu je tiež nejaky članok že zeleny čaj je dobry ale nie každy ho može pit.Ale tu stranku stale nemožem najst o tom luhovani.

geekygirl7

A moze niekto dat aj nejaky link, kde je vysvetlene preco by sa nemal luhovat dlhsie?
Co konkretne sa do toho caju uvolnuje?

Lunam

žiaden čaj by sa nemal lúhovať viac krát a taktiež by sa nemali piť čaje, ktoré doma skladujeme príliž dlho. Sú v nich totižto plesne, dajú sa vidieť iba mikroskopom. Ak by sme sa stravovali strašne zdravo a boli stale na čerstvom vzduchu niekde pri mori alebo v horách, 3x lúhovaný čaj by nás nezabil. Keďže sme obklopení elektrosmogom, chemikáliami a rôznymi jedmi, piť 3x lúhovaný čaj s plesňami by nám život nezachránil. Veľa vecí je čistá komercia, respektíve, to čo platí na inom kontinente, neplatí u nás.