žiadne vyšetrenie

Príspevok v téme: žiadne vyšetrenie
Jajka888

zdravím. gynekológ mi predpísal antikoncepciu Adele, avšak bez akéhokoľvek vyšetrenia. jednoducho vypísal recept, povedal ako to mám úžívať, koľko stojí a dovi dopo. žiadne odbery krvy, žiadny ultrazvuk či pečeňové testy, jednoducho nič. je to normálny prístup? a keď už sem píšem, nemáte náhodou nejaké skúsenosti s touto antikoncepciou? čo som pobehala fóra nikde sa nenachádzala :( budem vďačná za odpovede

mataBB

a este jedna vec...uz som to pisala ale nevadi...po prve, vyskumy potvrdili, ze sucasna antika nema takmer ziadny vplyv na pecen, v minulosti obsahovala antika niekolkonasobne viac hormonov ako teraz, tam ten vplyv na pecen aj bol
po druhe, pecenove testy robi obvodak, takze zdravotnym poistovniam to pride zbytocne platit ten isty vyok u dvoch doktorov, s cim plne suhlasim, su to vyhodene peniaze, ked clovek chodi na preventivku k obvodnemu tak pecenove testy mu robia

a vyhovorky typu, nie kazdy chodi na preventivky k obvodnemu, neberiem, nevedmost neospravedlnuje a ked ma clovek narok na bezplatnu preventivku a nevyuzije ju, tak co dodat, to uz mi potom pride ze ho to ani nezaujima ci je zdravy alebo nie a kasle na to..a ked na to niekto kasle tak jeho vec

mataBB

neviem ako ty ale ja mam u svojho gynekologa dostatocnu starostlivost, robi mi vsetky vysetrenia a poctivo a este je aj mily a vidiet ze chce pomoct a povysvetlovat vsetko

kazdy, komu sa nepaci doktor ma pravo ho zmenit, vzdy sa najdu aj lepsi a poctivejsi doktori, pripadne este su tu aj sukromnici, ktori sa aj inak spravaju k pacientom

matussska

lenže antikoncepcia je v Anglicku aspoň zadarmo..my si tu musíme platiť ešte aj mesačné odvody do ZP nejakých 47 €, ešte si aj doktor niečo vypýta a takto sa to pekne hromadí. Takže len platíš a starostlivosť žiadna :( ale čomu sa čudujeme veď sme na Slovensku...

Ale k téme. Mne doktorka urobila najprv normálne prehliadku (bez pečeň. testov) a potom mi predpísala tabletky. niekde som čítala že pečeňové testy sa robili hlavne v minulosti lebo vtedy boli tabletky oveľa viac škodlivejšie ako teraz. Asi zastávajú názor že ak ti predpíšu nejakú modernú antikoncepciu tak ťa nemusia vôbec vyšetriť.

mataBB

nikto ti tu nepovedal, zeby sa testy nemali robit, ale v praxi sa nerobia

tvoje myslienky su pekne ale nekoresponduju s realitou, aspon na slovensku nie...

napist taketo nieco je lahke, ale nie je to take jednoduche to aj zaviest do praxe...ked si vezmes ake plne su ambulancie ludi, keby sa na vsetko zacnu robit takto vysetrenia, tak by tam za 1 den preslo max 5 pacientov..labaky by uz vobec nestihali, kto by to zafinancoval? ludia na slovensku urcite nie, ti sa rozculuju nad kazdym eurom, ktore od nich lekari pytaju a zdravotne poistovne tiez maju urcity objem penazi zo statneho rozpoctu

napr v takom anglicku ti neurobia vobec ziadne vysetrenia pri uzivani hak, dokonca niekedy nevidis ani doktora a kludne ti hak predpise aj sestra, aj ked ju uzivas prvykrat v zivote

takze treba na to pozerat zo vsetkych stran, nie len z tej tvojej

vejva

dakujem konecne sa tu tiez nasiel niekto kto so mnou suhlasi ze to nieje spravne nasadit HAK bez ziadnych testou a zistenie osobnej anamnezi to je podla mna blbost ano ma sa zistit anamneza ale mali by sa spravit aj testy.ja dodam uz len asi tolko moj lekar mi sparavil rod.anamnezu dokonca mi sparavil aj testy a aj tak som koli HAK ostala neplodna tym ze robim v zdravotnictve tak som si nedala srat na hlavu a zistovala som teda asi preco a zistilo sa ze som mala nasadenu nespravnu antikoncepciu tomu sa vravi teda SMOLA.Som mozno zmala percent kt.sa to stalo ale ano stalo sa.Takze je lepsie robit testy ako nic aj ked ani po testoch ste niesi 100 perc.iste.Dodam nemusite zacat mi tu teraz pisat ze som mala vediet ake mozu byt nasledky a ze to lekar nepchal do mna nasilu lebo to uz mi bolo vytknute v niakej inej teme.

RNG

To jasne sveci o neexistencii ziadnej prevencii, lebo predpisat chemikaliu, so skodlivymi bocnymi ucinklami je samo o sebe zle, ale nevysetrit pri tom, ci nahodou clovek na to nema mimoriadnu citlivost, tj ze moznost poskodenia je velmi velka je vysledok praxi, ktora nema zaujem o zdravie a zacne venovat pozornost pacientom az po tom, ked je poskodenie vazne.

titi...

Jaj obvodáka a prevenciu mi ani nehovorte.Pred pár rokmi som bola u imunologa,navrhol mi aby mi obvodák spravil aj pečenové testy.imunolog to nespraví a mal tam nejaké vysledky iné,podla toho by bol zvedavý aj na pečenové.Ja som sa vrátila od neho k obvodnému a hovorím doporučuje mi aby ste mi zobrali na pečenové testy.Načo však nedávno ste to mali.Nedávno pred styrmirokmi vtedy este tam ordinoval obvodákov otec nie on.Za všetko sa má človek prosíkať....Stále sa nájdu vyhovorky od jedného lekárovi k druhému,nemá to konca kraja.Dnešné zdravotníctvo.

Tany

Tak to v dnešnej dobé chodí tak že prídete ku gynde vypýtate si HAK a ona vám ho len tak dá.... to je somarina nie ?

vejva

OK teraz si to napisala presne tak ako si to myslim aj ja xi xi.MALO BY SA MOHLO BY SA ALE U NAS SA TO NEROBI LEBO SA TO ASI NEDA:-)