žiadne vyšetrenie

Príspevok v téme: žiadne vyšetrenie
Jajka888

zdravím. gynekológ mi predpísal antikoncepciu Adele, avšak bez akéhokoľvek vyšetrenia. jednoducho vypísal recept, povedal ako to mám úžívať, koľko stojí a dovi dopo. žiadne odbery krvy, žiadny ultrazvuk či pečeňové testy, jednoducho nič. je to normálny prístup? a keď už sem píšem, nemáte náhodou nejaké skúsenosti s touto antikoncepciou? čo som pobehala fóra nikde sa nenachádzala :( budem vďačná za odpovede

mataBB

vejva ano, suhlasim ze by sa to malo, ale v slovenskom zdravotnictve to nie je mozne...a u nas je taka mentalita ludi, ze doslova chceme mat vsetko zadara...ja by som napr bola ochotna si priplatit za nejake vysetrenia ale vacsina ludi ochotna nie je...takze taka je situacia...a zo statneho rozpoctu sa vyclenit viac penazi neda (mozno by sa aj dalo, keby politici nechodia na drahych autach a neriesia nejake zbytocne kauzy, ktore sa ani nemuseli stat)

vejva

Mata jasne ja to chapem aj viem vsetko co pisete ze sa to uz nerobi aj ze to robi obvodak ale niektore to asi nevedia a mozno ani autorka tejto temy no neviem lebo sa tak pyta ci je to normalne ze jej nespravil ziadne testy.Tak ja vravim ze asi som sa zle vyjadrila ANO Je TO NOrMalNe ale PODLA MNA by sa mali tak ci tak robit aspon niake tie testy a nie len tak dat HAK ohladom rodinnej anamn.Samozrejme ak tam nechodi ako na hodiny klaviru tak potom to je jasne ze netreba ale ak tam nechodi tak by to mal lekar urobit alebo aspon by mohol nic sa nikomu nestane len bude istota.Neodpadnu ruky ani sestricke ani lekarovi to nezabere vela casu a ani pacient nepride o vela penazi a nebude musiet byt v neistote ze preco atd ako tato autorka.Este raz pripomeniem ze ak ku nemu nechodi ako na hod.klaviru

mataBB

vejva nepoznam cloveka, ktory nevie, ze ma narok na preventivku u obvodneho..to uz musi byt nejaky negramotny clovek, ktory toto nevie

krv a neberie na pecenove testy, pretoze je to zbytocne, pretoze take davky hormonov nemaju na pecen prakticky ziaden vplyv..a pecenove testy robi obvodny..kazda zena, ktora chodi na preventivky ku gynekologovi vie, ze ma narok aj na preventivky u obvodneho

vejva

Vcit sa do ludi co nemaju o tomto taky prehlad ako my co robime v zdravotnictve nie kazdy vie ze ma narok na preventivku ak ti to ani tvoj obvodny nepovie co v mnohych pripadoch ani nepovie.

Laurina22

Ale ved na preventivne prehliadky,ktore obsahuju aj vysetrenie krvi sa chodi k obvodnemu lekarovi.Zo zdravotneho poistenia mas na ne narok.Nerozumiem,preco by ich mal robit gynekolog.

vejva

Hovorim ze niektore nevedia ze kto ma aku chorobu v rodine nie ze nepovedia.Proste nemaju sajnu mozno su neni v kontakte so svojou rodinou napr.

vejva

Laurina ja sa nechcem s tebou hadat ano mas pravdu uz sa to nerobi ale podla mna by sa malo aspon ta banalna krv odobrat.Si predstav ze ides na operaciu a ochvilu sa ta len opytaju mate niake problemy alebo problemy v rodine?k tomuto spejeme o chvilocku lebo nikto nema na nikoho cas a niesu ani peniaze.

mataBB

presne tak, niektore zeny ani nepovedia vsetko, co ma doktor overovat? co ma volat po vsetkych doktoroch a zistovat co je v tvojej rodine???

pecenove testy sa nerobia, pretoze v sucasnej dobe je antika tak nizkohormonalna, ze nema vplyv na pecen

este raz opakujem, ak zena chodi pravidelne na preventivky, doktor pri predpisovanmi antiky nerobi vysetrenia,nema na ne dovod

ine je ked ide zena prvykrat k doktorovi a hned si chce dat predpisat antiku, tak jasne ze sa preventivka urobi

Laurina22

Ale co chces aby si overoval?Do detailu rodinnu anamnezu?Kam by sme prisli keby kazdu pacientku posielal na genetiku?A ktora by si to platila?