žiadne vyšetrenie

Príspevok v téme: žiadne vyšetrenie
Jajka888

zdravím. gynekológ mi predpísal antikoncepciu Adele, avšak bez akéhokoľvek vyšetrenia. jednoducho vypísal recept, povedal ako to mám úžívať, koľko stojí a dovi dopo. žiadne odbery krvy, žiadny ultrazvuk či pečeňové testy, jednoducho nič. je to normálny prístup? a keď už sem píšem, nemáte náhodou nejaké skúsenosti s touto antikoncepciou? čo som pobehala fóra nikde sa nenachádzala :( budem vďačná za odpovede

Laurina22

Ale co si ma lekar overovat?Ved on nema cas si zistit kompletnu anamnezu celej pacientkinej rodiny.

Mna sa moj lekar pytal celkom podrobne a zase,musite aj vy ako pacientky povedat same od seba,ak o niecom viete alebo sa nieco v rodine vyskytlo.

A ked sa vam nepaci kocky,tak sa spytajte.Ved ked sa ho nespytas,tak on ti nepovie.

vejva

Ano je to tak teraz sa uz nerobia vysetrenia ale je to podla mna nezodpovedne.Ze rodinna anamneza take neoverene fakty totalna blbost niekto nevie presne co ma v rodine ake ochorenia

Laurina22

Je to normalne.Pred vypisanim HAK sa testy UZ nerobia.Tak ako pise Mata,rodinna anamneza sa riesi uz pri zakladani karty!

mataBB

lenze na rodinnu anamnezu a na zdravotne problemy sa lekar, resp sestra pyta uz pri zalozeni karty...takze v nej by malo byt vsetko..teda aspon ja to tak mam

titi...

Nie je to normálne aj ked je to už samozrejmosť že vyšetrenia krvi pečenové testy atd sa nerobia.Neviem koľko k tomu lekárovi chodíš ale mal by sa vypytovať na rodinnú anamnézu,pri niektorých chorobách sa nemá vypísať antikoncepcia,alebo v najnutnejších prípadoch čo najkratší čas.Vysoký tlak,cukrovka,žilové problémy atd.Lekár má byť informovaný o všetkom a musí aj tebe to vysvetliť.

muc

....je to fakt choreeeee!!!!

ale na druhej strane- lekarovi ma zalezat na nasom zdravi a zivote??!!! NIE!!! v prvom rade nam ma zalezat na nasom zdravi a my sa rozhodujeme co budeme uzivat alebo nie....

hm......

ober krvi (a teda peceneve testy) sa uz nerobia, je to nove nariadenie a trend. mal sa s tebou porozpravat, ci nemate v rodine choroby kardiovaskularneho systemu, nejake geneticke ochorenia, migreny a bolesti hlavy. a mas mat absolvovanu preventivnu prehliadku (cytologia sa robi az zenam, ktore maju 23 a viac rokov)

mataBB

odbery krvi na pecenove testy sa uz nerobia a ak chodis k nemu pravidelne na prehlaidky tak nema dovod ti robit prehliadku aj pri predpisovani antikoncepcie

adele je to iste ako regulon, cize ziadna prevratna a moderna antikoncepcia