ako setrite?

Príspevok v téme: ako setrite?
trisa

ach jaj!potrebujem radu ohladom setrenia!ja sama totiz neusetrim ani cent!nechapem,kam nam odchadzaju peniaze,nie som typ co by sialene utracal za saty,nefajcime..mame male mimi,to ano,ale aj tak mam pocit,ze utracam vela za kvalitnu stravu a tak..mame mesacny pijem do rodiny okolo 1000euro,4mesacne babatko a najom 400euro.ma nejaka skusena mamina radu na com a ako usetrit v tak pomerne zufalej situacii?je to vobec mozne?dakujem!

lost

to je "len" 10$ denne na jedneho :)
a hlavne ak clovek nevari, tak podla mna to je celkom "fajn"
napr jedna navsteva KFC ma stoji 5 eur... :D
za posledny mesiac uz 4x :( a to by som mal doma za 5x lacnejsie ...
tento mesiac robim simulaciu, ze kolko tohozjem :)
to som zvedavy ake cislo mi vyjde.. i ked tie stats mozu byt trochu skreslene..

jajka001_

slaninka je draha? :)
inak, ja miniem najviac na jedlo. a na tom setrit nemienim. aj vody dost miniem ale minule sa v tv stazovali ze malo miname, tak to asi tiez bude v norme :)

lost

no aspon setria energie, ked maju TV vypnute :))
aka TV zerie dost
mimisek, len tak pre zaujimavost, kolko palcov to ma ? :)

AdamKrt

mimisek:

mam dojem, ze tema hovori o setreni. U Vas sa nesetri :)

Mimochodom, nepotrebujes si blatit kablovku, ked mozes si kupit satelitny komplet, ktory zaplatis raz a mas potom kopec programov zadarmo. Tak isto volne vysielanie, co chytis beznym DVB-T tunerom na TV, ci set-top-boxe.

mimisek

Vzdy sa da viac minut, ako clovek zarobi... Keby sme mali 1000 euracov mesacne, o dietati by som si nedovolila doma ani diskutovat. Uprimne si neviem predstavit ako z takej sumy vyzije jeden clovek, nieto este rodina. U nas je najvyssia polozka splatka domu a rocne dane za nehnutelnost. Co sa tyka splatky, platime viac, ako je potrebne, aby sme 30 rocnu hypoteku splatili za 12 rokov. Auta sme kupili v hotovosti, nemame radi dlhy a okrem domu ziadne nemame. Na jedlo miname asi 600 dolarov mesacne, doma varim malo, nemam na to cas. Na jedle sme nesetrili nikdy. Neminame na techniku, mam asi 5 rocny mobil so zkladnymi funkciami, co mi uplne vyhovuje, manzel ma pracovny mobil. Televizor mame gigantickych rozmerov, ale televiziu nemame zapojenu, co setri asi 300 dolarov mesacne, za reklamy, ktore chodia kazdych 5 minut nie som ochotna platit, vyuzivame sluzbu objednavania si filmov cez internet. Pevnu linku nemame. Spotrebu vody neriesim, za vodu platime raz za tri mesiace 30 dolarov, elektrina stoji 40 dolarov kazdy mesiac. Umyvacku riadu som nechcela, tych par tanierov umyjem za 5 minut, radsej mam susicku bielizne, som toho nazoru, ze vesanie, susenie a zehlenie zaberie omnoho viac casu ako umyvanie riadu.

lost

"lebo by som zabil tu teplu vodu, ak by som nou este mal nieco umyt..

tomuto nerozumiem :)"

no ze ak by som oplachoval nad drezom kde stale umyvam, oplachoval by som ale studenou vodou, tak by som schladil tu teplu a koniec umyvaniu :D