ako setrite?

Príspevok v téme: ako setrite?
trisa

ach jaj!potrebujem radu ohladom setrenia!ja sama totiz neusetrim ani cent!nechapem,kam nam odchadzaju peniaze,nie som typ co by sialene utracal za saty,nefajcime..mame male mimi,to ano,ale aj tak mam pocit,ze utracam vela za kvalitnu stravu a tak..mame mesacny pijem do rodiny okolo 1000euro,4mesacne babatko a najom 400euro.ma nejaka skusena mamina radu na com a ako usetrit v tak pomerne zufalej situacii?je to vobec mozne?dakujem!

lost

ohladom dovolenky, celkom viem pochopit ludi ak extremne setria, aby sa isli na tyzden niekde prelezat na piesku..
avsak niekedy sa neoplati setrit centy, hlavne na ukor zdravia a tej hygieny.. treba hladat inu dieru v rozpocte.
fajcime? pijeme? jeme sladkosti? chodime autom? nosime znackove oblecenie? davame sprepitne? pozerame tv? behame v byte v tielku ked je vonku -30C?
vela ludi robi chyby prave v tomto a dalo bysa pokracovat..
ono to nejde podla mna "vyladit" rozpocet len tak cez noc hned k dokonalosti...

lost

bibi123
jj
to mam rad, ze ludia beru chudakovi psikovi tesco granule :)

jajka001, avsak ak je len 1, tak nezapne ju kazdy den ale napr kazde 3 dni :) ciz eked tam bude 15-18 tanierov (viac jeden clovek asi aj tak nema, no mozno ano) 5-8 poharov, 6 sad priborov :)

teda ked ja raz budem velky a budem mat umyvacku riadu, tak to takto asi budem robit :D zapinat to pre 5 tanierov je asi velmi neekonomicke :)

neviem ci sa oplati umyvat rucne, viete kolko vody sa preplytva na OPLACHOVANI?
neviem ako ostatni ludia, ale napr ak mam 3dcl pohar, tak na neho miniem cca 4dcl vody (oplachnutie vnutra MINIMALNE 2dcl a oplachnutie vonkajska cca rovnako. A kedze nemam 3 ruky, ale len dve, tak nie je takmer mozne efektivne vyuzit prud vody na 100% z casu. Cize ja tam vidim extremne plytnavnie. predsa len, hadam ta umyvacka cielene nastrieka dost vody a rovnomerne na tie riady, ci nie? :)
namiesto jar tam budem pchat tabletky, cize neviem ako to vyjde cenovo.
no obstaravacia cena umyvacky nieco stoji, elektrina nieco sotji, avsak aj cas a RUKY a POKOZKA nieco stoji.. neviem ako ostatni ludia, ale ja som od 12 do 19r cca umyval riady za 3,5 ludi.. a nemyslim si ze to bol wellness na ruky.
(sice nie som pipka, ale nechcem prist o cit v rukach v 40tke, cim budem hladkat pipky ??? :P)

zuzkas

dobrá téma a aj niektoré rady.ja osobne si neviem predstaviť žiť z 1,6eura na deň dlhodobo,i keď nevravím že sa to nedá,ale je to živorenie a keď chodíme do práce a makáme,tak si zaslúžime aj odmenu vo forme dobrého jedla,relaxu na dovolenke,v kine,kúpalisku,bare a tiež prečo si nekúpiť pekné oblečenie,alebo niečo len tak pre potešenie.my sme 4členná rodina+pes šeky máme cca:500eur,strava+drogéria cca 400-500eur a na oblečenie akokedy,jeden mesiac 200,niekedy 100.potraviny kupujeme také,ako komu chutia.varím každý deň a pokial by sme sa mali trošku uskromniť,tak by sa to dalo,ale len v prípade že by to bolo nutné a do extrémov že neumývať sa,nesplachovať,neprať..by sme nešli...a inak k tej umývačke ja len toľko,že my máme 2 roky ,zapíname ju obdeň,niekedy každý deň/kapsulka jar keď je v akcii stojí 15centov,soľ ale 4 eura a vydrží tak 4-6týždňov/.keby som ten riad umývala ručne,tak tam strávim cca 1-1,5hod,takto vyloženie a naloženie 10min.+máme menšiu spotrebu vody ako pred tým keď sme ju nemali,takže sme mali preplatok.

soffa

no co sa tyka umyvania riadu,jedna umyvacka spotrebuje tolko vody a tych drahych prostriedkov na nu urcenych ze sa ti oplati umyvat rucne.a este podotykam ze ak su v domacnosti 2 ja musela by som skladovat asi tyzden stare riady aby som si pustila umyvacku a to este si musis oskrabat zvysky jedla(ak uz si namocim ruky tak si hned ten riad aj umyjem a nesmrdi mi cely tyzden}.co sa tyka lacnejsich prac. prostriedkov nesuhlasim...vycapem ho 5 l do jedneho tyzdna aby som odmastila aspon jeden hrniec.takzde aj tak si za tu cenu kupism aj iny,nehovorim teraz nejaky znackovy.mne sa osvedcila normalne "stara klasicka" jar.setrenie je podla mna ak si kupis autom.pracku A* ktora spotrebuje pri jednom prani len 44 litrov vody ,kde klasicke spotrebuju 55l vody tak to uz ano.a nenicis tym aj ziv. prostredie...asi tak je to u mna.ale ako povedala bibi na urcitych vecia setrit sa neda a hlavne neoplati!!!

AdamKrt

bibi123 - je vsak rozdiel, co povazujes za setrenie. Suhlasim s tym, ze na jedle a hygiene sa setrit nema, ak myslime pocet umyvani, kvalitu umyvania atd.

Lenze, mozes to nazvat napr. optimalizaciou, kde to iste mozes urobit lepsie, alebo rovnako a s inymi, lacnejsimi prostriedkami. Schvalne nehovorim najlacnejsimi.

bibi123

soffa-suhlasim s tym, ze na jedle a na hygiene sa nema setrit... Najlepi su ludia, co si kupia velkeho psa a krmia ho tesco granulami(raz nam v nedelu dosli granule, tak sme kupili len na jeden den chapi granule, pes nam z nich grcal krv-vysetrenie na pohotovosti preukazalo otravu, nastastie sa z toho po infuzkach dostala), takze na strave sa setrit neoplati, lebo sa to cloveku nakoniec aj tak predrazi...