ako setrite?

Príspevok v téme: ako setrite?
trisa

ach jaj!potrebujem radu ohladom setrenia!ja sama totiz neusetrim ani cent!nechapem,kam nam odchadzaju peniaze,nie som typ co by sialene utracal za saty,nefajcime..mame male mimi,to ano,ale aj tak mam pocit,ze utracam vela za kvalitnu stravu a tak..mame mesacny pijem do rodiny okolo 1000euro,4mesacne babatko a najom 400euro.ma nejaka skusena mamina radu na com a ako usetrit v tak pomerne zufalej situacii?je to vobec mozne?dakujem!

soffa

no ty kokos!poniektorych nechapem.uz som sem napisala,ze ak na to nemam je jedna vec,ale zit tak aby som si nedopriala do prciiiiiiiiiiiiiiic to co je za zivot.teram mi nezabudnite napisat ze som mamoar,ze potrebujem skolenie.ale u mna sa aj ked si doprajeme s priatelom nic nevyhadzuje tiez vdaka psovi.a na dovolenky chodime s priatelom kazdy rok aj bez extremneho setrenia kedze je alergik a more mu robi dobre.NA ZDRAVI SA NEOPLATI SETRIT-potom sa poniektori nestazujte ze ste chori ked si nedoprajete.strkate poniektori do ponozky,ani neviete ze zijete,neviete co je to zabava,len sedite doma pri pc,aby ste si s kamosmi nemuseli platit kolu alebo kavicku v kaviarni.a kde tie peniaze date po smrti?do truhly aby ste spali v pokoji vecne???tento prispevok nebol adresovany pre l.ia...

bibi123

no zaujimave citanie:O)))my na stravu minieme podstatne viac a to jeme 1x-2x denne, ako je cas, najviac sa stravujeme restauracne. Neviem, ak by som frajerovi varila pirohy, palacinky, cestoviny, rizota, tak by si asi hladal novy domov:O))) je chlap a potrebuje normalne jest a maso aspon 5x do tyzdna, tak ako aj ja..
co sa tyka 1,6eura, tak za to si kupi clovek jednu konzervu kukurice, takze sa mi to zda nerealne, aspon u nas. Navyse aj jednodenna davka granul pre mojho psa stoji dvojnasobne...
a inak aj my mame domacu pekaren a hotova zmes na jednu davku stoji okolo 0,8-1,6eura,takze na tom sa az tak setrit neda, my spapame chleba naposedenie, ak nieco zvysi, tak to dame ususit a dame nasmu velkemu havovi(prakticky preto nic nevyhadzujeme-to je odpoved pre losta na jeho otazku, lebo ona spapa vsetko, co je navyse).
U nas najvacsiu polozku vo vydavkoch tvoria auta-leasing, poistenie, benzin, preto nema u nas zmysel sledovat, ci minieme na potraviny 300 alebo 400eur...
Inac minuly vikend sme mali navtevu a nakupna pohostenie ma vysiel 80eur a to bol len gulas a chleba, maso na dva sposoby so zemiakmi, kolac, oblozene chlebiky(klasika sunka, syr, rajcina, vajicko a druhe sardinkova pomazanka), je pravda, ze sme este na druhy den dojedali, ale nebolo toho extremne vela, by sme z toho vyzili skoro mesiac..

lost

ono sa to da jednoducho otestovat

staci otvorit konzervu tuniaka, hoci ju aj zjest a tu konzervu vyhodit (neumyt!) do kosa, otvorit okno v miestnosti kde je kos (vetracka staci) na celu noc, rano vybehnut na 1-2 minuty a vratit sa..

clovek co cerstvo vstane rano takmer vobec nic neciti, ale ked sa vrati, tak to je šok :D

cize tie vôňe ak su davkovane v malych mnozstvach tak ako keby si clovek na to zvykne a potom to neciti :) respektive, nevsimne si ze astala zmena.
(to iste ked sa lod extremne pomaly priblizuje, clovek nema sancu rozoznat o kolko sa priblizila)

kamo8789

johannka smrdi ako das , lebo ju dobre poznam , len ona seba neciti a to smradlave spodne pradlo , no hnus .....utekat prec na kilometre

Excell

Hmmm, ja neviem šetriť a ani by ma to nebavilo, čo sa mi páči, to si kúpim bez ohľadu na cenu, pochopiteľne v rámci môjho príjmu, na dovolenku nepotrebujem veľa, v lete sa zoberieme partia a lozíme a stanujeme na Muránskej planine alebo vo Veľkej Fatre, niekedy si s priateľkou naskočíme s bicyklami na vlak, vystúpime o dve, tri stovky kilákov ďalej a naspäť ideme na bikoch a máme krajšie zážitky ako tí čo chodia každý rok do zahraničia

AdamKrt

johannka:

ja Ta nepoznam, ale viem ako funguje pot. Rozklada sa a vlastny pot ma tendenciu, svojmu majitelovi nesmrdiet. To je, ako ked si v nejakej miestnosti zavreta a je tam vydychane a smrad. Clovek to neciti, lebo si na to zvykne. Ale ked dojdes z vonku, napr. z lesa, kde bol cisty vzduch, tak citis ten obrovsky rozdiel. Samozrejme, ked bude tym nasiaknuta cela izba i barak, tazko niekto bude nieco citit.

Ten antipersiperant sa pouziva len pod pazuchami, ale Ty sa mozes potit na chrbte, rukach, nohach, v topankach, rozkroku atd. Naviac, pozeraj na zlozenie - tie antiperspiranty maju sice vyhodu nepotenia sa, ale za cenu davania si do tela hliniku. Ten sposobuje neskor alzhajmerovu chorobu.

Ja Ta chapem, tiez som sporovlivy clovek, ale Ty na jednej strane uz nesporis, ale skrblis - voda. Na druhej strane zase plytvas - kino, dovolenky. Co tak zlata stredna cesta ? :)