kontakt s otcom

Príspevok v téme: kontakt s otcom
hippo3

chcela by som sa spytat ludi, ktorych otec je stale nazive, ale nestaral sa o ich, ako to zvladli? mam na mysli najma zeny, dokazali ste sa vyrovnat s nezaujmom (pytam sa tych, ktorych sa take nieco tyka). Ste teraz po nielkolkych rokoch v kontakte? Mali ste s tym problem? Zlost? Smutok? Ovplyvnilo to Vase vztahy?

mate59

bibi - je správne a pekné, že je pre teba otec dôležitý,tak to má byť,pre moju dcéru to asi neplatí,ja som s tým minimálne 10 rokov zmierený a nič viac podnikať nebudem.

hippo3 - osudy sú všelijaké,taký je život.Moje dieťa má 26 rokov a ak mu nechýbam, tak to tak asi pociťuje správne,možno si do 10 rokov pamatá,že sme spolu chodili na dovolenky,kupil som jej čo si želala,ako 6 ročná ovládala druhý cudzí jazyk,písali sme spolu úlohy,celé prázdniny bola u mňa a babky,ale ani na ňu si nespomenie a nikdy jej nik neublížil.Zomriet sa ešte nechystám,ale na pohreb mi iste nepríde a potom mi to bude úplne jedno, že?

hippo3

alexis, dakujem, napisem ti.
mate59, takych ludi ako ty nepochopim. pred par rokmi mala mamina priatela, s ktorym ma dalsiu dceru, moju sestru. On mal vsak este jednu dceru, s ktorou mu tiey kontakt znemoznovala ex (vraj). A on bol taky ako ty, neriesil to, ved ona sa ozve. Dodnes neviem ako to bolo naozaj, co si myslela ona, co jej povedala mama, ale urcite cakala, ze ak by mal zaujem posnazi sa s nou stretavat on, a to ze to neskusil brala tak ze ten zaujem nema.. predsa je to otec, on stvoril ju, preco by sa to dieta malo snazit o rodicovsku lasku nasilu ked ono im nic neurobilo? Kazdopadne, par rokov dozadu on nahle umrel, dve deti prisli o otca a ju som prvykrat videla na jeho pohrebe. Tak si predstav ako jej bolo..

bibi123

mojmu kamaratovi mama povedala, ze jeho otec emigroval, predtym, nez sa narodil(ona vtedy mala nejakych 17), asi pred styrma rokmi mu zomrel dedko a boli sme mu pomoct vypratavat byt po nom a ako triedil papiere, nasiel dokument o stiahnuti zo sudu navrhu na urcenie otcovstva, ked mal asi 5 rokov. Bolo tam meno, adresa-pravdepodobne uz neaktualna a on to zahodil, pytali sme sa ho, preco ho nevypatra(cez detektiva, alebo ma velmi dobreho znameho kriminalistu, takze by mal udaje do 5 minut) a on nam povedal, ze ak ho otec nekontaktoval, on to robit nebude, dodnes sa ani nespytal matky, ako to naozaj bolo a ona podla mna ani nevie, ze on vie,... Jednoducho muzi su strasne zadubeni, nechcu spravit prvy krok, pritom ani ten muz nemusi vediet, ze existuje, ja by som to od zvedavosti nevydrzalo ho nekontaktovat...
mate59-pre mna je moj otec velmi dolezity a mrzelo by ma, keby som s nim nebola v kontakte. Si starsi, mudrejsi, ak nespravis ten krok, tak si to budes strasne vycitat.. Pises, ze uz ma mozno dieta-nebolo by to krasne, keby si videl vyrastat svoje vnucata?

jajka001_

lenze ona nemusi vediet nic o tom, co si podnikol pre to, aby si mohol byt s nou. jej matka to mohla zatajit ci prekrutit. co asi aj spravila ked sa tak velmi snazila aby ste neboli v kontakte.

mate59

ja som preto spravil dost, ak píšeš, ako dcéry túžia po otcoch, tak by sa ozvala už po plnoletosti,asi jej stačia len peniaze, ktoré jej posielam,ona na mna číslo aj adresu má, ja nie,viem len číslo účtu angažoval som sa dosť.Skúsenosti sú rozne.Ja s tým už nič nenarobím,asi to tak má byť, či osud,či čo?

alexis swan

pamata si nieco z teba... ,,niečo z teba" to nestaci... urcite ta potrebovala, urcite ta chcela aj obdivovat, urcite chcela aj nejake rady.. a co by sa stalo kebyze sa jej ozves ty? nevies ako to je, nevies co jej nakecala matka.. nevies s akymi pocitmi zije, co si o tebe mysli..a mozno prave tymto ze sa jej neozyvas sa len utvrdzuje v tom svojom presvedceni alebo v matkinych reciach. nechces to uviest na pravu mieru? co sa take strasne stane ak jej zavolas a spytas sa ci by sa nechcela stretnut? je to velmi citlive...urcite aj pre nu.. ale spolu to prekonate :)
ale to je to ze ty uz ani nemas zaujem lebo si myslis ze si spravil dost... ale mozno nie. mozno z jej pohladu nie, a spomen si na to ako vyzerala ked mala desat, aka bola, ... ja by som konala na tvojom mieste. zijes len raz.

jajka001_

lenze ty netusis, co jej matka mohla natlačiť do hlavy. že si bol zly, agresivny, na nu, na matku, ze si klamal, ze si podvadzal...ktovie. prave preto by ste si to mali vyjasnit, aspon budete vediet na com ste. vravis ze cakas takze ti nie je uplne lahostajna.

mate59

ona si musí pamatať niečo zo mna,ved mala 10 rokov, ked ma videla naposledy a nemože mat na mna žiadne zlé spomienky,ak niekedy bude chciet si niečo vysvetlit, sa ozve,ja čakám už 16 rokov.