Som na hlavu

Príspevok v téme: Som na hlavu
biela mačka

Totiž mám taký psychický problém (zase), že som sa zamilovala do toho kamaráta, ktorého som tu spomínala. Síce ma naštval, aj som mu napísala svoje a tiež sa vyjadril, že nechce vzťah iba kamarátstvo, no nepomôžem si. Je dosť svojrázny, má názory, s ktorými ja absolútne nesúhlasím (prehnaná viera v Boha, no je ku mne dobrý a asi preto mám tento pocit. Keď mu to poviem úplne na rovinu (aj keď som mu už niečo naznačila), zľakne sa a nebudem mať ani kamaráta. A keď mu to nepoviem, budem sa trápiť vnútorne.

Teresita

Nevzdávam sa, ale už priznávam, že ma to nudí. Stojím za svojim presvedčení, a chápem aj vaše rozhodnutia, ale včera mi vypadla stránka keď som sem písala a už sa mi nechce tu všetko znovu vypisovať. Takže už sem nebudem písať moje názory, aj keď ich je ešte veľa. A Mimlus sorry. Myslela som, že to myslíš ako tie detinské žarty...

Leela333

Teresita, predpokladala som, že máš nanajvýš 16. To, že tak veríš ešte z teba nerobí dospelú osobu. Tvoje vyjadrovanie a tvoje argumenty hovoria za všetko. Je pekné, že veríš, je to tvoja voľba, ale buď tej lásky a nevnucuj nám to. Ty by si nám priala zažiť ten pocit atď... pochop, že na svete sú ľudia aj iných vyznaní, chceš povedať, že tvoje náboženstvo je to jediné pravé a ich je len výmysel? Lebo toto môžu povedať všetci ľudia na planéte. Zamysli sa trochu a nechaj slobodu názoru na iných. To, že neveríme alebo veríme v niečo iné z nás nerobí zlých a nešťastných ľudí.

Tungsten1

Teresita, nič v zlom, ale odporúčam ti, aby si prehodnotila svoj slovník a spôsob vyjadrovania, ak sa chceš nazývať kresťanom. to, že veríš v Boha, je síce fajn, ale nič ti to neosoží, ak sa nesnažíš správať podľa Ježišovho príkladu. a nepamätám si, že by som niekde v evanjeliách čítala, ako Ježiš niekomu hovoril veci typu "mala by si sa hanbiť, si flundra, je mi z teba zle, ste hlúpe a nelogické, nemám rada takých ľudí, ktorým..." atď. ty si to zvládla takmer v každom príspevku.
vyhoď brvno zo svojho oka ;)

Magy

Teresita, popisala si toho kopu, ale nikde som nevidel jednoduchu a priamu odpoved na moju otazku. Si schopna na to odpovedat alebo sa odvolas zase na Boha, pripadne ma posles za nim?

Mimulus

Milá Teresita naozaj si myslíš, že píšem z cesty? Ja Ti vieru neberiem veď na celom svete je niekoľko druhov viery a prečo si sa pustila do tej mojej? Veď Boh sa volá všade inak a aj viera v mimozemské civilizácie je viera nie? Pozri ak existoval na Zemi človek, ktorý dokázal premeniť vodu na víno a dokázal vracať slepcom zrak tak mal určite nadprirodzené schopnosti nie? Teda nepochádzal z tohto sveta ale z toho nadpozemského. Že sa neskôr vyparil? No podľa mňa odišiel zo Zeme a niekde je stále medzi živými a Ježiš sa predsa vyparil nie (zmŕtvychvstanie) a Božstvo ako také je podľa mňa jeho civilizácia o ktorej sú aj vo Vatikánskej knižnici dôkazy. Cirkev je bohatá, mocná a ovláda myslenie ľudí a ak by tieto ,,možno,, pravdivé skutočnosti pustili medzi ľudí tak už by nikdy nič podobné ako viera neexistovalo. Mám rád kostoly ale prázdne, je tam pokoj. Lenže v tejto dobe už sa ani do kostola človek nedostane, pretože bývajú zamknuté!!!
Milá Teresita je to len môj názor, moja viera tak ma neznevažuj, že píšem .... A čo sa týka techniky tak Ti poviem len jediné, ako by si písala na toto fórum ak by technika neexistovala? Ani obyčajnú vodu by si v dnešnom svete nemohla piť, pretože bez filtrov je nepitná....Ale to len na okraj. ešte jedna malá otázka: prečo napríklad nemáme v dnešnej dobe MOR a nezomierajú na neho po celej zemeguli milióny ľudí? pretože vďaka technike sa ho ľudstvu podarilo eliminovať. Tak len toľko...

Teresita

A prosím ťa Mimlus nepíš tu také voloviny...Aj ja viem rozoznať, že je to trápne, úbohé a detinské....

Teresita

áno všetko je zázrak, ale od Boha. A ak sa zamyslíš, všetky šťastné chvíle v tvojom živote sú na povrch iné ako vo vnútri. Viera v Boha by nemala byť prekážkou, ale niečim, čo ťa napĺňa a robí z teba samého seba. Ale ľudia v tom vidia iba to, čo je zlé na viere, a nie to, čo je dobré a pozitívne. To, že ťa Boh skúša na svete a ak to ty zvládneš, po smrti sa ti to odplatí stonásobne. Ja nechcem, aby z vás boli ktovieaký mnísi, ani ja tak nežijem, ale už neraz sa mi stalo, že mi Boh pomohol, keď som ho prosila. Neviem ako vás nakopnúť, keď ste ten pocit nezažili, aké je to keď viete na 100%, že splnil, čo ste si priali. Som si istá, že keď ste podvedome o niečo prosili aj keď nie od Boha, on vám to splnil. Ale vy ste sa nad tým nezamysleli. Možno vás to prekvapí, ale v Decembri budem mať iba 15 a žijem aj svoj život, a aj ten kresťanský a je to úžasný pocit, keď viete, že Boh na vás dohliada. Myslím, že ste nečakali, že mám toľko rokov, ale to je dôkaz, že nemusím byť stará na to, aby som rozoznala čo je správne...

Leela333

Milá Teresita, slepá viera pre mňa neznamená šťastie. Nikdy by som takto nemohla byť šťastná.

A technika, veda, fyzikálne zákony...všetko je to predsa zázrak, nie? Ak tvrdíš, že boh všetko stvoril, musel predsa stvoriť aj toto, no nie? Týmto si si trochu protirečila.