Register trestov

Príspevok v téme: Register trestov
kaja5432

Prosim Vas ako 15 rocnu ma prichytili pri kradezi, kde to bolo oznamene aj skole aj policajti ma priviezli domov. Doteraz si to pamatam. Ide o tom, ze budem potrebovat vypis z registra trestov.
Neviete mi poradit, ci tento moj cin, za ktory sa teraz hanbim samozrejme v mojom veku je zapisany v registri trestov?

wyx

ak sa vam ten trest stale objavuje na vypise z registra trestov, poziadajte príslusný súd v mieste trvalého bydliska o výmaz z registra trestov. nie je to ziadny formular, stací napisat na papier, uvedte vase rodne císlo, mená rodicov a rodné meno matky. súd si ziada odpis RT.
neviem ako je to so starými trestami, ale dnes sa po zaplatení penazného trestu posiela na register trestrov správa o zaplatení a tým pádom sa trest automaticky zahladzuje bez dalsieho rozhodnutia, cize vo vypise sa vam uz ukazovat trest nebude. skuste sa informovat este na súde, stačí zavolat. aj ked nebudu mat potuchy o vasom spise, tak vam určite dako poradia. :)

dandi

Dobrý den, Poprosil by som Vás o informáciu: v roku 1986.som spáchal prečin: krádež a to v hodnote do 1500.sk. Je tento prečin časom,rokma,zmazatelný,respektíve mal byť zmazaný? Za ktorý mi bol daný trest a to 10.% z platu na 4. mesiace.

Milii

Dobry den,prosim vas v minulosti som mal par problemou zo zakonom,kradeze,bytky a atd...teraz sa mi jedna oto či to vsetko mam vo vypise registra trestou....dostal som zato podminku ale neviem ci sa to vymazava po skonceni tej podminky alebo oto musim požiadat...moc pekne vam dakujem za odpoved....

Kellycia

Aninaj:

vypis z registra trestov obsahuje len tresty, ktore boli ulozene za spachane trestne ciny. A trestny cin je zavaznejsie konanie nez priestupok. Priestupok sa posudzuje podla zakona o priestupkoch, kym trestny cin podla trestneho zakona a poriadku. Treba vnimat rozdiel.

Aninaj

Takze ako je to vlastne s priestupkami a vypisom z registra trestov?

Moja sestra bola na sude za priestupok, ktory na nu nasil ten, co ho spachal proti nej, otocil celu situaciu a neboli svedkovia. Ona sama bola z toho doslova mesiace v soku, je to velmi slusna a vzdelana osoba, musela chodit po psychologoch aby sa dala dokopy. Udanie, ktore dala ona sa cestou zahadne "stratilo", predvolali ju na priestupkove konanie (neviem, ci sa to tak vola), kde jej vobec nedali sancu nieco povedat a sud jej ulozil pokutu. Samozrejme, ze sa odvolala, odpoved este nema. Teraz potrebuje vypis z registra trestov, ktory ma ist do zahranicia a je z toho dost vynervacena, uz neviem, ako ju ukludnit bez fundovanej informacie. Bude mat priestupok vo vypise z registra trestov? Ukazu sa priestupky z ineho statu EU vo vypise na Slovensku?
Dakujem