socialny a skresleny problem...

Príspevok v téme: socialny a skresleny problem...
sureves

zdravim, pred rokmi na mna prisli silne depresie, mal samovrazedne sklony, nemyslel som na nic ine...potom sa to ustalilo ale zanechalo to stopy...zivot je pre mna viac vazny, citim odpor k ludom, k spolocnosti, depresie na mna prichadzaju stale...cim dlhsie to ale trva, tym viac sa zacinaju crtat problemy, ktore som si najprv nevsimol...nechcem byt v spolocnosti cudzich ludi, predstava ze kamarati idu pit sa mi hnusi ale pritom sam sa chcem ozrat na smrt. Mam panicky strach z buducnosti, mam dievca, ktore sa mi uz musi vtierat nech ju niekam pozvem, ale ja mam strasny strach, pretoze by som musel poznat jej kamaratov, musel by som snou chodit von a drzat ju za ruku...mam problem ju objat vonku, strasne sa bojim, ze na nas niekto pozera, som nervozny, nastupil som s nou do autobusu a az vtedy som si uvedomil aka zmena je, ked som s nou sam a ked medzi ludmi...okamzite som znervoznel, zase prisiel ten blby pocit...ked som s nou isiel pred dom, chcela ma objat na rozlucku, ale ja som musel ist az o ulicu dalej lebo som sa bal ze ma vidia susedia a aj tam som mal problem ju chytit...hned som ju pustil a zacal som sa obzerat ci nas niekto nevidel...mam strach z cudzich ludi...bojim sa predstavy, ze s nou budem musiet pit, vypijem si len sam hnusi sa mi to ozierat sa s niekym inym...a co je divne, mam blby pocit z jej buducnosti, hovorim si, ze naco s nou mat vztah, ked aj tak sa vyspi s dalsimi desiatimi...potom si zacnem vytvarat zavery, ze z nej bude stetka, predstavim si ako sa zabava, ako pije, ako ju niekto pretiahne...dopekla neviem co chcem, mal niekto taky problem? Ze sa bal na verejnosti partnera vobec objat, nie to este bozkavat...alebo s tymi blbymi predstavami...to vam nevadi? Ze sa vasi partneri vyspali a vyspia s dalsimi dvadsiatimi?....ako mam na to vsetko prestat mysliet?

lost

hlavne sa nevzdavaj...

"Asi mi vadí, že sa dokážu zabávať."

no moze byt.. a skusal si sa zabavat aj ty? nie s niekym, ale najskor sam.proste niekde kde ta nikto nevidi a ked sa ti to zapaci, mozes skusit s kamosom a potom viac viac..

sice neviem aky silny ten tvoj "blok" je, cize to neviem posudit ake tazke to moze pre teba byt nieco take robit.

avsak, neskusis zajst k lekarovi osamote? bez rodicov, potichu.. on musi dodrzat mlanlivost predsa.. (urcite take nieco je, ze ?) a nikto to nemusi veidet.. pointa je taka, ze NENIC SA PRE OKOLIE... to ze ta niekto nepochopi, ale ty si si vedomi ze mas problem, tak nikdy neodkladaj riesenie toho problemu...

sureves

lenže ako mám ísť tajne, keď tam treba papiere, lístočky, atď, samé vybavovačky. Od doktorky niečo treba, veď nebudú liečiť niekoho anonymne. A tiež treba platiť nie?...veď to je trochu veľa

jajka001_

socialna fobia tam urcite je. problem je ze ty tie problemy neriesis. chod ku psychologicke aspon nech ti poradi. tu na nete sme aj tak vsetci laici.
to ze ti vadi ze ona bude - mozno - mat po tebe dalsich je dost zvlastne.ze nad tym vobec uvazujes. mozno je to skor uzkostna fobia zas nejaka. urcite to liec, ved su rozne lieky. rodicia to nemusia vediet.

sureves

lost- veď ja viem, že na mňa tí ľudia kašlú, veď aj ja keď nejaký párik vidím v autobuse, tak o hodinu ani neviem ako vyzerali. Ale ja mám proste blbý pocit v spoločnosti. Všetkých mladých ľudí nenávidím a ani neviem prečo. Asi mi vadí, že sa dokážu zabávať. Primitívne, ale je to tak.
Jajka, benno- veď ja už som dávno mal ísť k lekárovi, lenže nikdy som nemal odvahu a navyše by to pre mňa definitívne znamenalo že som chorý. A musel by som chodiť na terapie, ľudia by o mne mali zlú mienku, a rodičia, tí by sa už načisto zbláznili...nielenže mám zlé známky, ale zo syna majú ešte psychopata. To sa nestane. Ja im jednoducho nepoviem, že musím ísť za lekárom, mama je histerická, otec by ma preložil na inú školu. Už som zažil ich "antidepresívne" opatrenia, a netúžim po ďalších.
Chladomor- ja sa nebojím, že ma bude podvádzať...to by sa ešte dalo pochopiť ale to je najviac choré, že mám zlý pocit z toho, že PO mne bude mať iných. Keď tak všetko čítam tak asi som vážne psychopat. Ako sa mám nevážiť ísť za lekárom? Pretože mám už príznaky maniodepresie (svoje nálady som opísal pacientke, ktorá ňou trpí a povedala, že prežívala dopodrobna to isté...) teraz sa tu objavuje sociálna fóbia, dokonca schizofrénia, plus ku všetkému depresie...no nádhera...môžem byť na seba hrdý...

chladomor

Prečo si myslíš, že ťa bude podvádzať? Znie to príliš paranoidne. Ak jej niečo vyčítaš, skús sa najprv trochu (alebo aj viac) vžiť do jej kože a potom sa s ňou porozprávaj (ak bude prvá fáza dosť úspešná, druhú nebude treba). Ale naozaj mi celý tvoj príspevok pripadal dosť paranoidne.

jajka001_

mal by si ist k psychiatrovi a nieco so sebou robit. si na tom fakt zle. ako ta moze napadnut nieco take ze z tvojej frajerky bude stetka? preco sa ti hnusi s nou pit? mas zvlastne myslienky, mozno zacinajuca schizofrenia, chod ku lekarovi. môze ti dat vhodne lieky a nebudes sa musiet trapit takymi pocitmi. budes zit normalne.

lost

Ohladom nervozity v buse, preco?
preco?

no neber to v zlom, avsak, ti ludia na teba z vysoka kaslu :) tak preco sa znervoznovat?

Milujes svoju priatelku?
z toho co pises to vyzera ako jedno obrovske ano, kedze sa bojis buducnosti, tei predsatvy, mozno je to len zbierka podsunutych myslienok z filmov, klipov, pesniciek a internetu, atd..
ked ju mas naozaj velmi rad a zalezi ti na nej.

mne osobne BY vadilo ak by mala 20predomnou, avsak skor zalezi na tom co bude, a to nie je garantovane, ze ak mala 20, bude mat 20, ak mala 10 bude mat 10 , alebo aspon 5, ak by toto takto fungovalo, las vegas by uz davno srkachoval :) a vlastne cela matematika..
to je celkom relativne, ze kolko mala a kolko je pre koho vela uz.. ale tak, mas na vyber? bud to prehltnes, alebo sa namotas na nejaku ktora ta len oklame ze mala 0 az 1 ;)

a inak co robis? skola,praca? vek mas priblizne aky?