Exmanzel mi nechce vyplatit peniaze za byt

Príspevok v téme: Exmanzel mi nechce vyplatit peniaze za byt
zufala......

Pred tyzdnom som sa rozviedla s manzelom. Dohodli sme sa, ze peniaze za predany byt pojdu na ucet jemu, a potom mi polovicu vyplati. Teraz som si nasla maly bytik, ktory chcem kupit, lebo nemam kde byvat, + si zobrat este malu pozicku, polovica z penazi nestaci, ale ex robi problemy, nechce mi dat peniaze. Ako to vyriesit co najrychlejsie? Bojim sa, ze sud sa bude tahat a nemam nan ani peniaze. Neda sa nejakymi statnymi pracovnikmi donutit exmanzela, aby mi poslal na ucet polovicu penazi, ktora mi patri? Ako to riesit? Dakujem za odpovede

rena23

zufala, pridavam sa k ta3 a uz asi len pre poucenie inych. Tiez som riesila BSM mimosudne, ale za pomoci pravnika a kazdu malickost som si dala od ex podpisat - pre istotu. Bolo, to uz urcite vies aj sama, nerozumne, ako si to riesila Ty. Mas kupno-predajnu zmluvu? Ak nie, skus sa obratit na cloveka, ktoremu ste byt predali a sprav si notarsky overenu kopiu. Jedina cesta je sud a tam tu 1/2 penazi na 99% vysudis, ale rychlo to urcite nebude, ale tiez nemyslim, ze to bude roky, lebo niekde v spravach som zachytila, ze stat zaviedol sankcie za prietahy v sudnom konani, tak je to uz snad lepsie...

ta3

Zufala,
nechcem Ta strasit alebo viac znechucovat ako uz si, ale Ti musim povedat, ze ja som mala velmi zle skusenosti so sudnym vysporiadanim majetku po rozvode, prakticky nebolo co delit iba jeden pos.... byt a auto a cely proces sa tahal az 10!!! rokov a nakoniec vysiel voci mne velmi nespravodlivy rozsudok a nepomohli ani moje odvolavania na vyssie sudy, nakoniec, ked som uz nevladala niest tolku nespravodlivost, riesila som to vystahovanim sa do dalekej cudziny, mas pravny narok na polovicu penazi za predany spolocny byt, ale to nestaci, musi to byt nejako sudne osetrene, ak je o tom zmienka v rozsudku o rozvode, kde sa zvycajne hovori o rieseni otazky byvania po rozvode, obrat sa na exekutora, ked Ti ide o cas, podavat tuto zalezitost na sud pre mozne extremne prietahy neodporucam, myslim, ze ani trestne oznamenie na policii nic nepomoze ak otazku spolocneho bytu nemate sudne poriesenu, ja som sa tiez zbytocne obracala na policiu, skoda uz teraz hovorit o tom, ze najvacsou chybou bolo to, ze si suhlasila, aby peniaze za spolocny byt isli na ucet manzela, ja len dufam, ze ostatni, ktori citaju tuto diskusiu, sa poucia a nikdy nespravia tuto hrubu chybu, prajem Ti vela trpezlivosti a vela psychickych sil dotiahnut rozvod do stastneho konca

AdamKrt

Viem, ze napr. poistovniam sa nelenilo dat pre 500 SKK cloveka na exekuciu. Ak je rozhodnutie sudu, nestaci ist za exekutorom ? To sa bude potom tajtrlik divit...

elsa5.5

ja by som išla na súd na jeho náklady,chod sa tam informovať či to musíš platiť ked si poškodená len sa nebáť a ísť sa na to popýtať

zufala......

nemali sme u notara. poslal mi 1/3 z tej sumy, ktoru mi mal poslat. viac neposle. co mam robit? asi sa to tu obrati o chvilu na temu "ako zinscenovat nehodu". nemam tolko casu, aby som cakala na oficialne veci, kde sa na mna aj tak vyse*u. som zufala....

ja40

skus to s nim este psychologicky nejako vydebatovat,dohodnut sa,povedz mu nech sa sprava ako dospely,ved ste si tolko toho prezili a teraz toto
mozno ti robi napriek,lebo nedokazal este stravit nieco z minulosti plus k tomu ten rozvod a ktovie este preco sa sprava tak ako sa sprava,rozvod mate za sebou,tak to dotiahnite este s tymto dokonca,ved sme ludia,policiou a sudom mu pohroz ak to uz bude nutne,inac sa uz potom neda
tu dohodu,ze ti peniaze potom z uctu sa ste nemali nahodou podlozenu ani u notara,co?
daj vediet ako to pokracuje