HAK otazka prosim

Príspevok v téme: HAK otazka prosim
Janulik33

Beriem HAK. Vzdy doberiem poslednu tbl. v sobotu a nasl. stredu dostanem kramy. Lenze teraz mi vychadza, ze mam ist bud. stvrtok na 6 dni prec a ked tam budem, nechcem mat kramy. Mozem si ich oddialit ale, potom na nasl. nedelu idem zas prec a to by som ich uz dlho oddalovala.
Preto rozmyslam, ze by viac vyhovovalo, keby som ich dostala skor. Cize, keby som si uz dnes nedala tbl. (vcera som si este dala) dostala by som ich az o 4 dni, ako to mam vzdy po dobrati poslednej tbl, alebo by som ich mohla dostat skor??
Mozno primitiv otazka, no este som nikdy si kramy neprivolavala skor, nez mali prist. Radsej som ich oddialila, ked bolo nutne. Tak sa chcem spytat, ake s tym mate skusenosti, ci je to tak, ako si vysvetlujem?

lionesssssss

janulik, kľudne ber bez pauzy dve platíčka za sebou, výnimočne to môžeš spraviť... alebo ber do vtedy kým potrebuješ, a potom vysaď... nič sa nestane... akurát, môžeš špiniť

Janulik33

Aj ked som plynule presla z jednej HAK na druhu?
:(
Ide o to, ze ja mam prve 3 dni kramy strasne silne. Budem cestovat cely den v buse a potom cele dni behat po meste. Budem mat starosti s vlohami... :(

jankaaaaaaaaa

ked beries hak este len tri mesiace, neodporuca sa menit cyklus. telo si na novu hak musi zvyknut. kasli nato. nejako to prezijes aj s menzesom

Janulik33

Povodne som si ich chcela oddialit, ze by som ich brala o tyzden dlhsie a potom by mi vyslo, ze ich dostanem v stredu, ked uz budem doma. V nasl. nedelu idem zas prec, to by som ich este mala. To by mi az tak nevadilo, lebo by uz boli slabe.
Lenze ja teraz 3. mesiac beriem novu HAK na odporucanie gynekologa. S touto novou HAK som si kramy este neoddalovala. Poradil mi brat Sunyu, kt. ma menej hormonov vzhladom k mojmu veku (mam 33r. mi uz vraj netreba tolko hormonov co mal Triquilar, kt. som uzivala 7 rokov). Bojim sa toho, ze ked budem uzivat o tyzden dlhsie, co je do nedele, ci naozaj potom dostanem az o 4 dni ako to mam normal po dobrati poslednej tbl. Co ak dostanem o den dva skor? To by bol problem.

neva

A prečo si ich radšej nechceš oddialiť. Ber antikoncepciu o týždeň dlhšie a potom si sprav prestávku.
najlepšie Ti poradí lekár tu:
antikoncepcia.com
gynda.sk

jankaaaaaaaaa

ale teraz citam ze si v tretom tyzdni uzivania. takze to by si mohla spravit aj tak ze dnes uz nevezmes tabletku a menzes by mal prist tak ako stale, na ten stvrty ci treti den od poslednej tabletky. ale ochrana asi bude narusena pocas 7dnovej pauzy

jankaaaaaaaaa

ziadne pripravky na oddialenie menzesu sa nemozu uzivat ak zena uziva hak!!! jedna z vyhod hak je ze zena si pomocou hak moze oddialit menzes

behind

Vynechanie poslednej tabletky neoddiali menštruáciu.Ani nepride skor.Na oddialenie su iné pripravky.Tie však dosť rozhodia cyklus.