Nehanbim sa za to co som dnes zjedla 2

[zruseny22]

Nepodstatná, vidíš, a práve ja som dnes kvôli tomu ostala dnes doma. Ležala som do 15hod v posteli... Ležala a počúvala rádio..

Maoam

Nepodstatna ja som jeden z tych ludi, ktori sa o to snazia uz roky a kedze som pred par rokmi o vlasok unikla smrti, spätne sa hladim na to co sa za tie roky udialo a kde som dnes a vidim pokrok. Trva to strasne dlho a este mam pred sebou hrozne dlhu cestu, ale stoji to za to. Ja sa uz nespolieham na nikoho, na ludi uz vobec...len na seba a robim to uz len kvoli sebe. A ano, tie situacie vsetky poznam. Aj tie ze prides o tolkych ludi, ked je to s tebou vazne.

[zruseny22]

Maoam: ďakujem.
Ale čo keby si konečne napísala niečo o sebe? Čo si si musela prežiť, čo ti pomohlo a pod? Stále len píšeš, že si tiež nežila v bavlnke... Veľmi by ma tvoj osud zaujal.

Maoam

silvus28: preco by som ta mala rozniest na kopytach? je to tvoje rozhodnutie, aj ked je z toho viacerym tu smutno

z toho co ta citam mam pocit, ze si velmi tvoriva a kreativna osoba a mozno by si v realnom zivote potrebovala nieco vlastne, individualne, nieco LEN TVOJE, teraz je to v tej chorej verzii ale mozno by sa naslo nieco co by bolo zdrave a pozitivne, kde by si sa taktiez mohla realizovat........mozno ta velmi utlacali doma a nemala si moznost sebarealizacie

Nepodstatna

Maoam - Myslíš si že sa to dá ? Sama sa postaviť na vlastné nohy . Absútne bez pomoci . Aj ja mám občas taký pocit že áno dá sa to len musíš chcieť a bojovať ! Chcem , bojujem a ide to ... no maximálne mi to vydržalo tri dni ... potom sa celý moj stav zhoršil miliónkrát . Vieš najhoršie na tom je že človek trpiaci ppp príde o všetko o chuť žiť ... vieš si predstviť aké to je keď človek nedokáže výjsť z bytu ? Preže sa bojí v&jť na ulici . Ja osobne sa vždy bojím že ma nieekto uvidí a bude sa smaiť aká som tučná a tak ... a to je o to horšie .. keď je človek sám zavretý doma ...

[zruseny22]

Nepodstastná: už len otázka- prečo taký nick? Každý je tu pre niečo!!!
Áno, koľko krát mám pocit blaha, a potom... pád... prádzno...

Maoam

Nepodstatna: zazila som - prave preto tento aspekt u vas plne chapem, vratane rodiny, viac nez si myslis.
To boli najviac a tieto rany ostanu v cloveku navzdy.

Jedina cesta je vybudovat si svoj vlastny zivot, nanovo, od nuly. S novymi ludmi.
JE to strasne tazke a vycerpavajuce ale ina moznost nie je, aspon z mojho pohladu nie.

Cry: viem, aky je to pocit, je to velka bolest, ale proste nie je to tvoja vina, ako sa k tomu postavili, nesmies si to davat za vinu, to ta v tom drzi, to ta v tom blokuje a fixuje, toto - ze sa citis za to vinna a zodpovedna, hoci vobec nie si...ze si musela prerusit studium nie je tragedia, ked je clovek vazne chory, je vobec obdivuhodne ze sa da na nieco ako studium! vidis to zo zleho uhla, skola neutecie, ak mas moznost semester dobehnut, studium predlzit, nevidim v tom ziadny problem. Keby si mala autonehodu a lezala polroka dochramana v nemocnici, tiez by si musela studium prerusit.
Ber to ako fakt, ako okolnost, a NIE ako vlastne zlyhanie!

[zruseny22]

Silvus, ja z teba už dávno cítim, že sa vyliečiť nechceš. Je mi to ľúto, lebo sa poznáme osobne. Pamätáš ako si mi raz v nemocnici povedala, že máš kamarátku, ktorá bola tuším 17x na liečení a na ten 17 x sa vyliečila? Pamätáš, ako si s nádejou hovorila, že tento x si prišla preto, že to chceš znova skúsiť a možno, že to vyjde? Bola si plná odhodlania. A ja som sa ťa v nemocke snažila len podporovať... ale všetko spackal jeden smotanový jogurt. Pobalila si si veci a odišla. Úprimne mi ťa bolo lúto. Tak som ti držala palce. Tak veľmi!!! Chcem aby si vedela, že mi na tebe záleží.
Silvi, ja viem, že najhoršie je vidieť že priberáme. Mňa osobne to odháňa od liečby. Ale... nestojí ten život tam vonku za to??? Myslíš, že si ťa ľudia začnú tak všímať? Ako hovorila moja stará psychologička: každý zázrak trvá 3 dni. Sama si zažívam slová: aká si teraz pekná, pribrala si, že? Alebo babka: aké máš teraz líčka. Vždy sa ma to dotkne, vždy si hovorím, či sú normálny, ako mi môžu takéto niečo hovoriť. Ale vedz, že oni to nemyslia zle. Ja som dnes zistila, že som pribrala za 2dni 1kg s tým, že som bola makať celé 2hod rýchlym tepmom na hrádzi, že som veľa nejedla a ešte sa dopujem preháňadlami? Vieš ako ma to bolí? Dnes som kvôli tomu nevyšla ani na ulicu... Na druhej strane mi hovorí rozum, že si telo tými preháňadlami zadržuje asi vodu, k tomu svaly sú ťažšie.... poplakala som si, ale snažím sa uveriť svojmu telu....
Silvi, neodratia ťa tie všetky tvoje zdravot. problémy od PPP? Od nejedenia? Viem, že sa PPP nedá vyliečiť, ale dá sa s ňou žiť. Predstav si, že aj ĺudia, ktorí majú cukrovku sa musia celý život obmedzovať....