Nehanbim sa za to co som dnes zjedla 2

silvus28

Maoam a Kamoska:
tak aké ste len premúdrelé, nemáte čo o tom rozprávať, keď ste to samé neprežili, neviete o čom to je...a ešte mi nedá k tomu invalidnému: tak konkrétne ja som nedostala ID kvôli anorexii, lebo ID sa kvôli PPP NEDÁ DOSTAŤ!!! Dostala som ho kvôli iným zdrav. problémom - telesným, ktoré s PPP nesúvisia a predtým som pár rokov po škole RIADNE PRACOVALA. A ak si myslíš, že mi je tak veľmi dobre na invalidnom doma, tak skús vyžiť z tých úbohých 130,20 eur mesačne!!! A inak ja stále chodím po prac. pohovoroch, ale som neúspešná, lebo akonáhle sa potenciálny zamestnávateľ dozvie, čo mi je a že som na ID, dáva odo mňa ruky preč...takže toľko, aby ste si nemysleli, že to mám také jednoduché a že ako mi je dobre...

Maoam

ja viem co to je byt chory a prave preto mam na to takyto nazor lebo sa mi otvorili oci az privelmi... vsak ich lutuj nadalej, raz pochopis ked do toho viac budes vidiet, proste ide o pristup toho choreho k celemu, niekto sa snazi z poslednych sil sa liecit a iny sa hodi do role obete a lutujte ma

bola som dlhe roky velmi sucitna a bolo to zbytocne, akurat to bolo hnusne zneuzivane bohuzial...

neviem preco mi stale opakovane uberas pravo vyjadrit sa - len preto ze pisem nieco, co sa ti nepaci nemas pravo mi brat moznost vyjadrit sa

klaudia345

lenze oni za to v konecnom dosledku nemozu,lebo ich ovlada ich choroba...mas to ako s alkoholikmi,gamblermi a tak ako si uz napisala...neviem podla mna nieje spravne ich odsudzovat..jasne ze ked sami nexcu a neda sa uz pomoct tak je to viac nez smutne..ale mali by sme sa snazit spravit co najviac

klaudia345

no ved jasne ze v afrike nic take nieje,kedze je tam nedostatok asi vsetkeho...a co teraz posleme vsetky anorekticky do afriky nech si to uvedomia?..tvoj pristup je podla mna prilis kruty a povedala by som ze nemas pravo sudit takto chorich ludi pokial nevies akim peklom si musia/museli prejst...nikdy nevies do coho mozes spadnut ty...:)

Maoam

klaudia nesuhlasim, poznam vela psychicky chorych, schizofrenikov a s inymi ochoreniami, to je jedno s akymi, ok beriem ze lieky a choroba robia svoje, ALE u vsetkych postupom casu badas, ze uplne leniveju, lebo cele mesiace, roky nic nerobia, clovek je stavany tak, ze ma nieco robit, mat povinnosti, mozog aj telo MUSIA byt v cinnosti, pretoze inak odchadzaju, svaly atrofuju a mozog tiez...o tomto to je hlavne si myslim, ony su este ale aj plne podporovane v nicnerobeni ak neratam pocitanie kalorii a grcanie na WC

Maoam

klaudia, garantujem ti, ze keby nebol taky dobry socialny system, keby neboli davky, dochodky, tak by si dvakrat rozmysleli ci sa budu alebo nebudu liecit, keby si museli liecbu platit z vlastneho ako je to inde normalne, napr v USA, ale ony nemusia tak to ani nerobia, nic a nik ich nenuti, necitia ziadny tlak, este aj nahodia styl lutujte ma vsetci som najväcsie uboziatko na svete

ja som mala dlhe roky sucit s takto chorymi ale uz ho uplne stracam, lebo postupne vidim do toho viac a akurat cloveka pochyti len bezuzdny hnev! prefackat ich treba, to potrebuju a ziadnu lutost, riadnu fyzicku pracu, povinnost postarat sa o seba, mat nejaku zodpovednost, povinnosti

klaudia345

su aj take ktorim to vyhovuje,to mas pravdu...ale na takto chorich ludi uz treba hladiet len s lutostou a nie s hnevom..lebo to su trosky...ktore nemaju nikoho kto by im podal pomocnu ruku,ci uz je to rodina ,priatelia alebo ktokolvek blizky...pretoze kazdy kto ma niekoho komu na nom zalezi to neencha tak...aj ekby to bolo proti voli chorej osoby

Maoam

zaujimave je, ze v Afrike nejestvuje ani anorexia ani bulimia, proste je to choroba civilizovanych krajin, kde ludia nevedia co od dobroty!