Nehanbim sa za to co som dnes zjedla 2

Maoam

ale ak tym trpia cojaviem 16 rokov, alebo 9 rokov to je proste strasne dlha doba, preco sa neliecili skor? preco rodina nic neurobila???? ked sa este dalo, cojaviem na zaciatku, prve roky...preco sa to nechalo dojst do stadia, v ktorom su teraz? mne je jasne, ze tito ludia su zavisli, anorexia je zavislost rovnako ako gamblerstvo, rovnako ako zavislost od drog, tak by sa mali povinnost liecit!!! lenze u niektorych mam fakt velmi silny pocit, ze im ten stav priam vyhovuje a nemusia prebrat za nic zodpovednost, hlavne ze invalidny chodi a mozu byt do konca zivota bez povinnosti doma

klaudia345

maoam,
no ved fajn,stoji to kopu penazi a vsetkeho,cas,sily a castokrat zbytocne...ale co ak su medzi nimi take co to sami nezvaldnu?...to teraz povieme dobre,robte si co xcete,umrite aspon nebudete z nas tahat peniaze?...to teraz na vsetkich psychicky chorich ludi mozme hladiet takto??...mame nechat samovrahov nech sa pozabijaju,srat na nich lebo to tak xcu sami? (to bol krajny pripad..len som xcela hodit priklad)...oni to maju chore v hlave,preto to nedokazu sami,a prave preto by sa im pomoct malo..preto nesuhlasim az tak uplne vo vsetkom s tebou

Maoam

klaudia a preco by som nemala pravo toto napisat? ano, pravda nikomu nevonia, ale ked ju nikdy nikto nevyslovi,tak sa nic nezmeni, ked sa liecit nechcu, su plne zodpovedne za vsetky nasledky a mali by platit vsetko z vlastneho vrecka, vratane zivobytia a nesat peniaze zo statneho, ktore platia danovi poplatnici, ak sa chcu liecit, solidarita je na mieste, ale takto nie!

Maoam

a ony nepouzivaju silne slova? chcem zomriet, schudnut 200g je pre mna ovela dolezitejsie ako sa vyliecit, ak mam kvoli vylieceniu pribrat 5 kil, tak to mi za tu cenu nestoji...toto nie je silne?

trvam na tom, ze to co robia je trestuhodne a ked sa nechcu liecit, su zodpovedne za svoj osud a nemam s takymito ludmi ani stipku sucitu!!!!! pretoze si ho nezasluzia, cely team lekarov a zdravotnikov roky stal okolo nich, ani jedna z nich neplatila liecbu z vlastneho vrecka ale vsetko slo zo statneho, ja viem co co stoji, o to viac ma to hneva, je to od nich nefer!!! su maximalne egoisticke a sebecke, aj voci svojim blizkym a okoliu

kamoska_

Maoam,

uplne s tebou suhlasim, vo vsetkom. treba si trochu uvedomit, ze sa vsetko netoci len a len okolo ich choroby a tie peniaze a cas odbornikov by mohli padnut aj na urodnu podu a niekomu naozaj zachranit zivot alebo pomoct lepsie a krajsie zit. ked uz sa nechcu vyliecit, mali by prenechat tuto moznost ludom, ktori denne bojuju o zivot a krajsi zajtrajsok.. aj ked, nechciet pekny zivot a dobrovolne radsej volit smrt je velmi smutne :( strasne fandim kazdej, ktora CHCE a BOJUJE!

Maoam

klaudia, ja uplne chapem ze je to vazne psychicke ochorenie ale pisala som to o tych, ktore odmietaju liecbu pripadne idu zomriet, tie ktore sa liecia a chcu sa z toho dostat von maju moju plnu podporu

klaudia345

maoam,
na jednej strane s tebou suhlasim,mas pravdu ze su v zivote ovela horsie veci,vela ludi je postihnutych a nema co jest a tito si nevazia svoje zdravie ale na druhej strane nemas pravo takto rozpravat lebo oni su taktiez chore...aj ked je to nepochopitelne ale je to choroba a velmi velmi skareda aj ked sa to nezda az take vazne prv....jasne ze kto sa nechce vyliecit nech neplace potom...komu niet rady tomu niet pomoci ale niektore tvoje slova su az prilis silne..moj nazor :) inak s tebou suhlasim

ja osobne som anorexii neprepadla chvalabohu,no bola som na velmi tenuckom lade a ltt ze som do toho nevklzla...spametala som sa..sama..lebo co z toho ze to xcu ini ..ked to nexce dotycna chora sama je to zbytocne...

btw moj jedalnik dnes:
R:zemla,dve vajcia,natierkove maslo,zelenina
D:pomaranc,jablko
O:kuraci rezen,ryza,zeleninova obloha
Ol:pomarancovy dzus 100%,jablko
V:este enviem ale asi sunka alebo take nieco :)

Maoam

fiona 3 super, obdivujem ta :-)

nie, ony sa nechcu z toho dostat, lebo si uz zariadili zivot s anorexiou a citia sa tak vyborne, poberat invalidny dochodok a moct sa cely den zaoberat iba sebou a vazit sa 100x a kazdy druhy den v digitalnej vahe vymienat baterky

normalny zivot vyzaduje toho predsa viac...to je namahave ;-)

fiona3

prisla som sem pozret po dlhom case z nudy....stale tie iste mena...stale sa v tom patlate, baby dokedy ??????ste takto stastne?????

ja som vcera zjedla:
R-2rozky s maslom,balik syra,paradajka+kakao
D-puding s piskotami+banan
O-vývar so slizami+rezen,ryza,kompot
O-hruska+polka tofife bonboniery
V-pletienka s natierkovym maslom,prazenica z 3vajec,uhorka
v meste 3zmrzliny,slahacka,oriesky,toping

doobeda som si polenosila,obed som stravila s rodinnou u babky,poobede zase siesticka a vecer som bola s troska kamoskou vonku....krasny den,jedla som podla toho co som JA chcela a robila to co som JA chcela.....ziedne jedlo,vaha,cvicenie,anorexiaaaaa-teraz konecne ZIJEM a SOM SPOKOJNA a to som s anorexiou stravila 8 rokov...nechcete to aj vy?treba sa tomu postavit a vydrzat!

Maoam

kamoska: ja poznam viacerych tazko telesne postihnutych ludi, na vozicku, so sklerozou multiplex, jeden je dokonca slepy!!!! a pracuje, na PC a ma specialnu klavesnicu, robi pre telekomunikacie a robi aj zakaznicky servis, proste ludia co trpia, maju bolesti, ale snazia sa aspon cosi zlepsit svoju situaciu a maju stokrat viac bolesti a problemov, proste toto nevazenie si vlastneho zdravia, vlastneho zivota je TRESTUHODNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ini ludia nemaju co do ust, umieraju od hladu a tieto zeny sa tu celych 24 hodin zaoberaju len tym, kolko gramov ma jogurt, ktory do seba prave natlacili alebo ho isli vygrcat, idu na ne tisice eur, na liecby, hospitalizacie a proste lebedia si doma, nic nerobia, poberaju dochodky a nikdy v zivote nepojdu pracovat, to by nemali cas sa 24 hodin zaoberat sebou a pozorovat sa a vazit sa 50x za den.