Psychiatria

Príspevok v téme: Psychiatria
sad20

mam uz skusenosti aby som mohol povedat ze psychiatria vam nikdy nepomoze je to len veda zalozena na teoriach, v nemocnici skusaju na vas liecbu a psychiatri vas neberu ako cloveka ktoremu treba pomoct ale ako hracku s ktorou zaobchadzaju bez sucitu, nepoznam nikoho kto vysiel s psych. nemocnice a bol by vylieceny. Ked mate psychicky problem pomozu vam skor ludia, je to totalita napr. preco ked sa niekto poskodzuje ma povinnu liecbu na psychiatrii aj ked inym neublizuje a ked ma niekto smrtelnu chorobu a odmietne liecbu nedostane povinnu liecbu ale moze zomriet. na psychiatrii len skusaju na vas liecby ako napr. elektrokonvulzivna terapia ktora este nikomu nepomohla atd.

Chcem vas vyzvat aby ste sa nad tym zamsleli a nepodporovali psychiatriu tym ze tam budete chodit ako pacienti dusa sa predsa neda liecit hmotnymi prostriedkami a ked sa chcete porozpravat skuste to napr. na fore alebo v spolocnosti znamych ludi!

sad20

psychiatrov sa nemusite bat len si dajte pozor na to co vam predpisuju a urcite nevimente vase prirodzene prostredie za psychiatricku nemocnicu nikoho nepoznam co by tam chcel ist a co stadial vysiel normalny

sad20

leaaa - ja uplne neodsudzujem psychiatriu len by sa tam mohli niektore veci trocha preformovat a stymi liekmi isteze pomozu ked sa zle citime tak ako alkohol alebo drogy lenze lekari ich vypisuju aj 3 4 druhy jednemu pacientovi a nehovor ze je az taka dobra ta psychiatria neviem ci by si sa chcela ocitnut v psychiatrickej nemocnici hospitalizovana a tie pripravky co tu spominas to je to iste ako lieky jediny liek su nase rozhodnutia a ciny.
A preco by mali verit tebe ake mas s tym skusenosti - ja poznam ludi ktory skoncili s psych liecbou a maju sa dobre a nikomu ju neodporucaju ked sa niekto citi velmi zle môze ist do psych. ambulancie ale urcite nech odmietne konske davky liekov tak ako aj neuroleptika ked ich zvyknu dat na depresie a uz urcite nie nemocnica a ked chces aby sa ludia nebaliu radsej im porad dobrych psych. pretoze takych nie je vela

kpl

Ja som jednoznacne za liecbu liekmi. Prezila som obdobie, kedy som liecbu AD razne odmietala az som sa dostala do stavu ako ho ja nazyvam "sekundu pred zblaznenim". Naozaj mi lieky veeelmi pomohli. Ziadne vitaminy, ziadne ine techniky uvolnovania a rozhovory so psychoterapeutom. Odkedy beriem lieky, dokazem svoje problemy riesit. Predtym som len prezivala zo dna na den. Ano mam aj teraz horsie dni, ale aj lepsie. No kazdopadne aspon normalne fungujem! Chodim do prace, mozem rozmyslat a az ked som v takomto stave dokazem sa naplno rozpravat so psychoterapeutom a vyuzivat psychoterapiu na 100%.

leaaa

sad jasne na depresiu a silne uzkosti ti pomozu vitaminy a rozpravanie sa s ludmi netaraj prosim ta ..viem z vlastnej skusenosti ,ze sa to neda treba lieky ,,take somariny mozes pisat len niekomu kto ide prvy krat k psychatrovi ten ti to mozno uveri ...rozny sarlatani chcu zarobit tak hlavne ty nadavaju na psychiatriu

na to si davajte bacha budu Vam ponukat rozne doplnky a navadzat Vas na nete na stranky ,ze tomuto pomohlo tomuto pomohle precitajte si clanok a pritom ten clanok mohol pisat sam obchodnik co to predava davajte si bacha,,,oni chcu tak zarobit ,ze im neni luto chorich odrbavat

leaaa

sad uz prosim ta nesplietaj psychiatria je dobra vec a nezavadzaj ludi s tymi blbostami .......potom tu pridu ludia co si chcu precitat ci je psychiatria dobra volba a ty ich tu strasis ..ano ludia je to dobra volba horsie ako vam je uz Vam nemoze byt ..z liekmi vam moze byt len lepsie a neverte ludom co na psychiatriu a psychologov nadavaju

sad20

malinovka 123 - no väčšinou ludia nie su spokojny a otvorene oddelenie to ako myslis v nasom meste su zamrezovane okna a dvojo bezpecnostnych dveri takze si na omyle mozno su aj take oddelenia ako ty mas na mysli - to je dobre, ale urcite neni vela takych a s tou terapiou my mame v meste viacej psychiatrickych ambulancii ale o terapeutickej neviem

malinovka123

Mily sad20 ak aj ty patris k scientologickej organizacii CCHR( alebo mozno vyznavas ich teorie), ktora sa vehementne snazi vytlacit psychiatriu ako vedu a neodporuca ludom brat lieky ked ich potrebuju a vsade po meste su billboardy v elektrickach reklamy atd. Myslim ze je fajn ze na jednej strane tato organizacia upozornila na niektore praktiky farmaceutickeho priemyslu ale na druhej strane podava dost mylne informacie typu ze ti na psychiatrii daju proti tvojej voli elektrosoky atd. My v rodine mame osobnu skusenost moj brat (20) mal tazke depresie hranicilo to k schizofrenii. Lekar mu nevedel stanovit poriadnu diagnozu zmenil asi trikrat lieky a nic mu nesadlo ale vedeli sme ze ich musi brat a musi najst take ktore mu sadnu po pobyte na psychiatrii v starej nemocnici v KE sa jeho stav vehementne zlepsil konecne mu tam stanovili pevne diagnozu lebo ho sledovali stale teraz ma lieky ktore mu velmi pomahaju a aj my sme si to vsimli unho je 100% obrat v spravani a vdaka tym zatracovanym liekom. CHcem tym povedat ze ak sa spravne stanovi diagnoza a spravne lieky pacientovi to len pomaha, nehovorim ze lieky su spasenie podla mna je dolezitejsia terapia u psychoterapeuta aj tam chodi ale potreboval sa s nimi nastartovat. Tiez nechapem preco ludia si davaju len predpisovat lieky a nechodia aj na terapie lieky uplne nevyliecia chorobu treba terapie byt s ludmi ktory ta maju radi, a samozrejme aktivna cinnost. My sme velmi stastni ze brat sa ma fajn a tym vdacime kolektivu lekarov v starej nemocnici. Samozrejme neviem ako je to na inych oddeleniach na Slovensku ale tu mame super skusenosti, Oddelenie je otvorene mozete kedykolvek prist na navstevu , nikomu tu nedavaju elektrosoky proti svojej voli ako uvadza napriklad CCHR takze nie je to nejaky uvavrety komplex kde robia pokusy na pacientoch proti voli.Preto absolutne nesuhlasim s teoriami tejto scientologickej organizacie lebo vidim prinos psychiatrie

karolinaa

necitala som to tu cele ale napisem aj moju skusenost. asi pred 5 rokmi som zacala mat vazne psychicke problemy, tak som vyhladala pomoc psychiatricky. moja prva diagnoza bola soc.fobia,depresia a uzkostna porucha. brala som AD, ale mala som pocit ze mi to nepomahalo. ani neviem ako to bolo, ale nakoniec nejak vyplynulo, ze nemam ziadne depresie ale skoncilo ta az pri diagnoze schizofrenia.

bolo som 2razy hospitalizovana a zacali mi davat antipsychotika. mam pocit, ze od kedy som zacala prave s tymi antipsychotikami, moja osobnost sa totalne zmenila. od liekov som chodila ako zombie, stale som spala,a tak teraz mam pocit ze som fakt ze zacala byt mimo, ked som zacala brat tie lieky. boli casy ked som musela brat aj 9 psychiatickych tabletiek denne, co je podla mna totalne skodlive. niekolkokrat som si sama lieky vysadila, ale nakoniec som zacala brat znovu. ale jedneho dna som si povedala ze uz ich brat nechcem a priznala som sa aj psychiatrovi. povedal, ze to spravne nie je, ale ze ma ani nemoze nutit tie lieky brat. tak sme spravili taku dohodu, ze uz beriem iba jednu tabletku vecer pred spanim, je to antipsychotikum questax. a vlastne mam pocit, ze tu tabletku potrebujem, zrejme som uz zavisla, lebo ak ju nehodou niekedy zabudnem zobrat,alebo mi dojde, nemozem spat, alebo spim tak, ze sa vlastne ani nevyspim.

citim sa uz ale ovela lepsie ako kedysi,nejak som sa naucila tie zle stavy spracovat sama myslenim, neviem ale povedat, ci je to tabletkami, alebo je to niecim inym, lebo vlastne stav sa mi zacal zlepsovat, ked som sa zacala zaoberat aj meditaciou a vlastne nejakymi sposobmi ako si zlepsit sebavedomie, da sa toho najst o tom dost.a tiez som sa zacala venovat konickom, ale mozno su to aj tie tabletky.niekedy si vravim, ze bodaj by som nikdy sa neodhodlala ist sa liecit na tu psychiatriu, lebo teraz sa mi zda, ze sa to da zvladnut aj inak, ale tak ako som napisala, neviem ci je to preto ze sa citim lepsie, ze fakt to bola nerovnovaha tych latok v mozgu, a teraz som konecne nasla liek co mi sadne, alebo je to zmenou myslenia, alebo jedno s druhym.

ale zas musim povedat, ze keby sa moje problemy nezacali, mozno by som nebola kde som teraz, s ludmi s ktorymi som a nenaucila by som sa ako zvladat niektore veci, lebo myslim ze vdaka tej chorobe som sa vela naucila, a to mam len 23 rokov.

tpch

Maisner, pokojne ju presvedc, by vysadila lieky. Uvidis sam, ci jej viac ublizis, alebo pomozes. A mozes studovat alternativnu medicinu neviem ako dlho, ale v oblasti liecby psychoz v nej jednoducho ucinny liek nenajdes.
Co sa tyka toho, preco jej predpisali Zyprexu a nie Abilify, na to ti moze dat len psychiater, co ju ordinoval. Nikto iny. On ju videl, on ju vysetril, on ej nasadil liecbu. Nikto nemoze dopredu vediet, ako ten-ktory pacient zareaguje na ten-ktory liek.

jarmilaa

tpch, ako moze cloveka vyliecit nejaky liek ked ma tolko neziaducich ucinkov?
ved kazdy kto uziva psychiatrom predpisane liekmi spomina pokrivene zmyslove vnimanie a ine poruchy osobnosti

asi sa v tom vyznas, tak mi vysvetli ako moze nejaky liek v jednej obalsti pomoct ked v druhej (napr. co sa tyka toho zmysloveho vnimania) ho uplne zdepta?
to je predsa uplne protichodne
ziadny liek neriesi pricinu ale iby nasledky a potom to tak aj vyzera

asi sa zda ze je lepsie ak pacient chodi omameny ako ked mu v hlave viria myslienky o samovrazde, ale ja osobne si myslim ze tym prechadza len z blata do kaluze ...je to len ina forma psychickej poruchy resp. ine prejavy

no je to normalne aby jeden pacient sucasne bral naraz niekolko druhov liekov a nehrabalo mu prit tom?...pricom ho to nikdy v zivite nevylieci...preco tomu tak slepo doverujes?

maisner
ja na tvojom mieste si zaobstaram mnozstvo literatury o alternatvnej medicine a studujem....takto priatelke viac pomozes ako ked ju vystavis napospas jedovatym liekom predpisanym psychiatrom, ktoremu ako pises je este uplne jej stav lahostajny ked ako psies jej len predpise lieky...no to je uz hroza
ale v kombonacii s liekmi by ani neviem aky laskavy psychiater nepomohol

a este chcem napisat ze lieky su obrovsky biznis.. farmaceuticky priemysel zaraba nehorazne peniaze a preto psychiatri lieky s radostou predpisuju ci uz pomozu alebo nie ( ale vascinou len poskodia)