Hanblivosť u mužov

Príspevok v téme: Hanblivosť u mužov
Ayamaya

Kedysi dááávno, "za mladi" :), som riešila jedného chlapa, ktorý mi dal kopačky bez vysvetlenia cez telefón. A ja, hlúpa, som sa mu vtedy vtierala, vyvolávala mu a nahovárala si, že sa ku mne vráti a atď...A vtedy mi jedna známa povedala, aby som to nechala tak, že ak chlap chce, dokáže urobiť hocičo na svete, aby ženu dostal, ale ak nechce, tak nič ho neprinúti. Zdalo sa mi to rozumné vysvetlenie, začala som sa podľa toho správať a ušetrilo mi to kopec problémov.
Ale smerujem k inému...
Nedávno mi jedna kamarátka rozprávala o nejakom kamarátovi jej manžela, ktorý má už cez 30 a je tak veeeeľmi hanblivý, že si nikdy nenájde priateľku...pritom je dobrý, šikovný, milý atď...len je hanblivý...A tak, že sa ešte s jednou kamarátkou rozhodli, že ho dajú dokopy s nejakou ich známou. Ich konanie sa mi nepáčilo, ale nekomentovala som to. Len ma v tej súvislosti napadli slová tej mojej známej - že ak chlap chce, urobí hocičo...
A tak ma napadlo, či existuje fakt až tak veľmi hanblivý chlap, aby sa nedokázal prihovoriť žene, ak sa mu páči...Lebo mala som skúsenosť s pár hanblivými typmi. Možno im to nejaký čas trvalo, ale našli spôsob, ako sa "dostať" k žene.
Takže ja si myslím, že nijaký muž nie je natoľko hanblivý, ako si my ženy často nahovárame a preto sa ich samy snažíme "uháňať" :). Je to skôr o tom, že im ich stav vyhovuje, lebo keby niekoho chceli, je veľa spôsobov, ako osloviť ženu, aj keď je človek hanblivý.
To je môj názor.
Aký máte na to názor vy? Alebo skúsenosti?

chladomor

"Je to skôr o tom, že im ich stav vyhovuje, lebo keby niekoho chceli, je veľa spôsobov, ako osloviť ženu, aj keď je človek hanblivý."
Čo už nám zostáva, ten stav nám predsa musí vyhovovať, keď iný nemáme.
A vy ľudia, či ako sa to nazývate sa medzi rozmnožujte koľko chcete, mňa to netrápi :-)

system

suhlasim s Bogeyman-om. Napr. ja, nemyslim si ze som hanblivi, nemam problem kecat so zenami no ucite by som sa len tak kade komu neprihovoril na ulici alebo na zastavke. dovolim si tvrdit ze NIKDY. dovod ? myslim si ze aj ked by sa mi pacila tak je vzdy vecsia pravdepodobnost ze zareaguje negativne. A ak zareaguje negativne klesa mi tym sebadovera a charizma :D Ktora zena by sa len tak dala do reci s nejakym cudakom co sa jej prihovori le tak na zastavke alebo v MHD alebo buse ? Neraz sa mi stalo ze mi kamosky vraveli historky ako ich nejaky cudak oslovil v MHD a ake trapne im to bolo ... dokonca jedna kamoska radsej vystupila o zastavku skor. ....... zenske sygnaly mozem okaslat, ze usmev.. jasne ja sa tiez usmievam na bars akych ludi a to vobec neznamena ze sa mi pacia ani nic podobne.

Bogeyman

Som hanblivý a nehanbím sa za to...to vyznelo čo? :)

Nuž, milé slečny a milé dámy. Myslím že máloktorá z Vás vie čo to znamená, pre nás hanblivých mužov, vybudovať dôveru z ničoho. Pravdepodobne žiadna z Vás neprikročila k mužovi ktorý sa im páčil a nedala sa s nim do rozhovoru - to sa očakáva skôr od mužov no nie?

Priemerne sebavedomý chlap má čo robiť aby prekonal strach a prikročil k žene ktorá sa mu páči. Čo sa týka komentárov typu - "k ničomu sa nemá" alebo "nevie sa rozhýbať" tak to sú len povrchné keci.

Vravíte, že ak muž chce, tak spraví všetko. Dámy ruku na srdce. Fakt veríte tomu že muž - podotýkam hanblivý muž - naozaj bude ťahať vzťah alebo flirt? Naozaj dúfate, že sa jedného pekného dňa zobudíte a on sa pri Vás zmení na sebavedomého alfa samca? Takému mužovi treba trošku aj pomôcť. Rozprával som sa na túto tému už s množstvom kamarátiek a každá jedna mi povedala, že čakajú kedy urobí prvý krok muž. Množstvu z nich sa páčil nejaký hanblivý chlapec a viem o pár prípadoch kedy to bolo vzájomné. No ani jeden neurobil ten prvý krok...

Aj odvážne a akčné dievča má v hlave akúsi utkvelú predstavu, že tým že na takého muža bude usmievať a žmurkať, tak že sa hanblivec rozhýbe. OMYL! Skôr ho vyplaší ako ho získa, resp. vôbec spozná.

Ako hanblivý chlap som to zažil veľa krát. A musím povedať že stále som sa dal do reči s dievčaťom ktoré si našlo nejakú zámienku na rozhovor. Každá ktorá konala podľa toho ženského neverbálneho princípu ma akurát donútila pozerať všade možne len nie na ňu, čo vy ženy hneď beriete ako nezáujem.

M74

Ja sa hlásim do klubu hanblivých mužov, nemám problém komunikovať, ale že by som len tak oslovil nejakú cudziu ženu, tak to asi nie.

duracelka

Ja si myslim, ze existuju aj taki muzi, ktori nikdy sami zenu neoslovia. A tito potom byvaju aj dost ovplyvnitelni a niektore zeny to vedia zas pekne zneuzit. Ale ked hanblivy muz uz tridsiatnik, je to uz take zvlastne, az smiesne by som povedala. A niektori z toho zase vyrastu :))

sansara

..treba niekedy aj vedieť, čo sa za tou hanblivosťou môže skrývať..buď je to výchova povaha náboženstvo, či zlá skúsenosť z minulosti..či so ženami ako takými atd atd
Mne sa napríklad u mužov istá plachosť hanblivosť veľmi páči, je to také rajcovné rozkošné...ale všetko má svoje hranice mantinely a treba vedieť, či je to ešte únosné alebo už nie. Ale myslím si, že keď sa už dostatočne druhej strane naznačí záujem a prejavenie citov...a odozva neprichádza, je na zvážení, či to ešte má význam...lebo ten chlad (aj po prejavení záujmu ženy o toho konkrétneho muža) môže značiť prostý nezáujem, nepriťahovanie sa, alebo prosté vyčkávanie na niečo iné lepšie krajšie atd atd...a či sa aj vôbec dočká/nedočká...je potom už problém niekoho iného a nie už tej ženy, asi tak

bibi123

Ayamaya-suhlasim s nazorom, ze ak chlap stoji o zenu, tak spravi vsetko, aby ju dostal(aspon na rande). Poznam jedneho fesaka, ktory bol strasne hanblivy, vsetky zeny boli do neho zalubene a ja som mu z nejakeho dovodu cinkla do oka a prekonal hanblivost, zistil si cislo a napisal sms, pisal kazdy jeden den, az som sa nechala zlomit na rande. "Chodili" sme spolu 2 mesiace(bol o 7rokov starsi) a za celu tu dobu mi dal az jednu pusu na tvar:O))), dovodom rozchodu z mojej strany bolo, ze sa k nicomu nemal, nielen po fyzickej stranke, ale aj tej citovej... To bolo takych 9-10 rokov dozadu, sranda je, ze ked som s nim isla pred takymi 4 rokmi na kavu, tak som si myslela, ze ma tam pred vsetkymi pretiahne:O))), takze aj z hanbliveho chlapa sa raz moze stat sebavedomy chlap, ktrory nema ziadne zabrany..:O)))