Ako sa prejavuje alergia, astma?

Príspevok v téme: Ako sa prejavuje alergia, astma?
timmka

Dostala som lieky na alergiu, vraj mám nábeh na astmu.Mám fixit a nejaké inahalačné kortikosteroidy. Stále však v hrdle (dolu v jamke pod ohryzkom) cítim hrču, tlačenie, bolesť.....nechápem, či sa takto môže prejavovať alergia, dýcha sa mi ťažšie, ale nemám nádchu, iba zdurené sliznice v nose. Neprechádza mi to , trvá to už mesiac, som z toho otrávená, unavená aj vystrašená.

majka_21

Jajka, mne sa srdce nerozbusilo zatial ani po Fosteri ani po Ventoline (i ked Ventolin som brala, ked mi zacinal zachvat kaslu). Jednu vec som sa este ale dozvedela v pribalovom letaku (ale neviem ci Singulair ci ktory z toho co beriem), ze mozu sposobit znizenie draslika a mali by si na to ludia dat pozor, ktori maju s draslikom problem. No a ja som uz skoncila raz na internom prijme kvoli znizenej hodnote draslika (aj lekarka v nemocnici ma na to upozornovala). Tak by som si mala dat pozor. Ale snazim sa ho doplnat si stale (ci uz zeleninou - paradajkami alebo bananmi...)

jajkafr

Majka_21
vo Fostery píše že ak berieš Euthyrox tak sa môže prejaviť búšenie srdca... mne sa búšenie srdca objavilo prvýkrát pri Symbicorte tak mi dala lekárka Foster a to bolo rovnako zlé... ale pomohlo mi na to magnézium, ale beriem ho stále ak ho vysadím tak som tam ako na začiatku...

majka_21

Jajka, ja tiez beriem Euthyrox 100 (1 tbl.). Hovoris, ze Euthyrox neziaduce ucinky napr. Ventolinu zhorsuje? Ja som si citala v pribalovom letaku (uz neviem ktoreho lieku z tych 4, co beriem), ze ma byt clovek opatrny, ak ma zvysenu funkciu stitnej zlazy (ja mam znizenu, takze je to v pohode). Ja Magnezium beriem len raz za cas (pri svalovke po cviceni - tak mi to odporucila v lekarni). Ale zatial nastastie az taky stale zvyseny pulz nemam. Ach, dufam, ze tie lieky uz zaberu.

jajkafr

Ahojte
čo sa týka tej otázky o búšení srdca a trasení celého tela. Je to jeden z nežiadúcich účinkov bronchodilatantov (Formano, Atrovent, Berodual, Ventolin...) Ja som užívala Symbicort 2x2 vdychy, keďže mám ťažku astmu a vtedy som to pociťovala prvýkrát v kľude som dosahovala pulz aj 130/min. čo nebolo dvakrát príjemné. Navyše beriem aj Euthyrox čo tieto nežiaduce účinky pri bronchodilatantoch ešte zhoršuje. Keďže nemôžem vysadiť ani jedno ani druhé a búšenie srdca a tras celého tela mám pri všetkých bronchodilatantoch nasadila som si Magnézium (Horčík) vtedy mi to prestalo navyše som išla z pulzu 80/min. v kľude bez búšenia na pulz nejakých 70/min.
Pam
nemôže byť, že ty máš sťažené dýchanie nie spôsobené astmou ale práve srdcom? Ja keď mám vysoký pulz a pocit búšenia srdca tiež mám sťažené dýchanie, ale to sťažené dýchanie je horšie ako pri astme a nezaberajú na ňho ani spreje.
Timmka
ak máš pocit, že ti Ventolin nerobí dobre povedz o tom lekárke. Môže ti predpísať iný liek, ktorý sa podáva pri záchvatoch. Ventolin nie je liek, ktorý sa užíva každý deň, užíva sa fakt len v prípadoch kedy to nejde inak. Najdôležitejšia je samotná kontrolujúca liečba astmy čiže kortikosteroidy, antileukotriény (Singulair, Accolate) a samozrejme ak si alergička tak aj antihistaminika (lieky na alergiu)

doubledog

ja mam astmu odmalicka, spolu s alergiou uz viac nez 30 rokov

po dlhom case pasivneho pristupu k svojej chorobe a inhalovania sprejov od lekarky som pochopil, ze treba zvolit nejaky iny sposob liecby.
spreje len potlacaju priznaky, v tom su naozaj dobre.
a tak som sa obratil na "alternativnu medicinu".
kedze som zistil, ze astma ma velku suvislost s prekonanou infekciou dychacich ciest a jej nasledkami, snazil som cistit najma priedusky, ale aj pluca od toxinov, ktore tam po chorobe a antibiotikach zostali. samozrejmostou je aj ocista hrubeho creva.

odvtedy sa moje problemy vyrazne zmiernili, takze moja spotreba liekov sa znizila asi o 90%.

majka_21

Mne doktorka povedala, ze Ventolin mi zaberie pri pocitoch tazsieho dychania a vypuknuteho astmatickeho zachvatu. V noci som mala mensi zachvat, 2x striekla Ventolin a do asi 10 minut bol prec. Asi kazdemu zabera inak.

timmka

Mne toto robí Ventolin. Mám pocit, že sa mi dýcha horšie, navyše mi búši srdce ako opreteky a trasie sa mi celé telo, je to npríjemné, vždy sa viac bojím použiť to, hlavne v práci, že si tým urobím horšie ako mi je.....ja učím, nemôžem si dovoliť byť v kľude, 6 hodín denne rozprávam, kričím, spievam....a celý deň vkuse kašlem, lapám po dychu a neviem, čo bude ďalej...

majka_21

Dnes som sa kustik zlakla. Zrejme vdaka inhalacii sa mi kasel zmenil z vlhkeho na suchy. Cez den uz v podstate moc nekaslem, len trochu, ale zlakla som sa toho, ze ked som sa rozkaslala, nemohla som par sekund prestat. Taky mensi zachvat kasla. Bala som sa preto, lebo tieto "zachvaty kasla" boli pred 2 mesiacmi "predpriravou" na astmaticky zachvat, kvoli ktoremu som skocnila v nemocnici. Ale verim, ze teraz mi inhalacie iba pomozu a nic sa nestane. Verim, ze uz bude dobre.
Pam, u mna je to skor naopak. Ked sa mi zacne horsie dychat, vezmem davku spreya navyse a potom sa mi az rozbusi srdce. Alebo vtedy, ked sa mi zhorsi dychanie a ja sa zlaknem - tak aj vtedy.

Pam

Ten pocit hrce som mala aj ja a preslo to, ked mi lekarka predpisala Formano a Giona Easyhaler. Aktualne beriem Atrovent a Ecobec, ale mam otazku: je normalne, ze sa mi najprv rozbusi srdce a nasledne sa mi zacne tazko dychat? Ked beriem spreje je mi lepsie, ale aj tak sa to objavuje. Od lekarky som odpoved nedostala, stale ked sa jej na to opytam, tak sa vyhne odpovedi, neviem, co si mam o tom mysliet.

jajkafr

Timmka
teraz to bude možno vyzerať ako útok na lekárov ale bohužiaľ je to tak... Vieš astma sa nedá zdiagnostikovať jednoducho len kľudovou spirometriou na správnu diagnostiku je potrebné aj bronchoprovokačný test, ktorý sa robí buď tak že pacient behá 5 min, bicykluje prípadne inhaluje určitú látku ktorá dráždi priedušky a potom sa robí spirometria ak ide o astmu pri bronchoprovokačnom teste je väčšinou prítomná hyperreaktivita dýchacích ciest