Strojček na zuby - páči / nepáči?

sewie

Zuzi, hlavne sa usmievaj! Mojej kamoske ked dali strojcek prestala sa usmievat upĺne! len aby jej nebolo vidiet ze ma strojcek...takze na vsetkych fotkach z obdobia svojich 17tuich rokov,ma zavrete a zamracene usta....este aj na videu zo stuzkovej!to je skarede!ked pekne dievca sa ma "akoze zabavat" a ona sa tvari akoby ju vzrazdili len aby nikto nevidel ze ma v puse strojcek! to je riadna hlupost!mimochodom v zahranici si ho niekedy ludia davaju spravit len tak-lebo im to pride zaujimave a cim farebnejsie gumicky, tym lepsie:)

dendi

Eva531...ja si tiež plánujem dať strojček aj keď mám už 26, ale ak som videla tvoj vek, tak mám ešte väčšie odhodlanie si ho dať...už len si nájsť zubára :-)

squash

mne sa páči strojček na babách neviem prečo ale hrozne sa mi to páči. neviem čo to každá rieši a strašne ho chce dať dole :D šak sa len pekne usmejte a netrápte sa s takou chujovinou

Nikki789

Ja mam strojček uz 3 a pol roka ale nič mi nepomaha lebo zubarka mi vyrthla len jeden zub a posunuli sa mi vsetky zuby na lavu stranu a teraz nemam rovnomerne zuby a odisla som od nej lebo bola velmi draha a teraz mi nema kto dat strojček lebo nemam zubara alebo nemam i kto dat zuby do kopy treba mi ich len tahat do prava aby sa vratili na pôvodne miesto takze som z toho na nervy

bash.ka

ja som mala strojcek a neviem si to vynachvalit. priesvitny som nechcela lebo kamoska ho mala este predo mnou a videla som ako po case tie priesvitne brekety nechutne zazltli. tak som si dala kovovy. na kotroly som chodila cca kazdy 3. mesiac a celkovo som mala strojcek 1,5 roka. som rada ze som mala seriozneho zubara ktory to zbytocne nepretahoval (kvoli peniazom). a ked ma baba strojcek, treba sa usmievat, lebo nie je nic horsie ked ma baba z toho komplexy a pri smiechu si dava ruku na usta aby jej, nedajboze, nebolo vidiet drotiky. tiez som si myslela ze to dievcatu na krase neprida, ale cuduj sa svete, ked som nosila prave ten hnusny kovovy strojcek, dostala som svoju prvu pusu, a to dokonca od najkrajsieho chalana v partii:))

Eva531

Ja mam 30, na konzultacii som bola v aprili a strojcek dostanem v auguste. Vybrala som si kovovy, ktory obsahuje selbstligierende Brackets, teda neobsahuje gumicky, lebo funkciu gumiciek plnia specialne kovove brekety. Takyto strojcek ma v porovnani s klasickymi kovovymi a keramickymi strojcekmi 3 vyhody:
1.) Zuby sa s nim posuvaju o nieco rychlejsie ako s inymi strojcekmi.
2.) Zuby su pri noseni tohto strojceka z hladiska hygieny dostupnejsie ako pri inych strojcekoch.
3.) Kedze tento strojcek neobsahuje gumicky, tak na kontroly staci chodit v dvojmesacnych casovych intervaloch, zatial, co s inymi strojcekmi kazdy mesiac.
Tento strojcek som si vybrala preto, lebo si myslim, ze je to pre mna ta najlepsia volba, nikto ma nepresviedcal, rozhodla som sa sama na zaklade toho, co som si o strojcekoch precitala na rakuskych a nemeckych internetovych strankach. O keramickom strojceku som nikdy neuvazovala, lebo viem, ze pri keramickych breketach hrozi vyssie riziko, ze sa zo zubov odlepia ako pri kovovych a kedze sa väcsinou zdrziavam v zahranici, tak chodit so strojcekom na kontroly v dvojmesacnych intervaloch sa mi javi vhodnejsie ako chodit kazdy mesiac. Ako budem vyzerat, to je mi jedno, to neriesim, uprednostnujem kvalitu pred krasou. Ale chapem, ze kvoli vyhode krajsieho vzhladu si vela ludi vyberie radsej strojceky s keramickymi breketami, ktore su menej napadne ako kovove. Mne sa pacia vsetky strojceky a keby som bola chlap a nejaka kocka by sa mi zapacila, bolo by mi jedno, ci ma strojcek alebo nie. Ja za chybu krasy povazujem krive zuby a nie strojcek. Strojcek vnimam iba ako prostriedok na odstranenie tejto chyby krasy. Nehovoriac o tom, ze ak je celustnoortopedicka liecba nastavena spravne, tak strojcek pomoze nielen nasej krase, ale aj nasmu zdraviu, napriklad v mojom pripade odstrani tesne rozostavenie zubov, a teda medzizubne priestory budu po vyrovnani zubov z hladiska hygieny dostupnejsie. Pokial ide o zuby, tak krive zuby s akymkolvek strojcekom sa mi pacia ovela viac ako krive zuby bez strojceka, a to bez ohladu na vek.