Slečna zúfalá....prosím!Čo robím zle?

Príspevok v téme: Slečna zúfalá....prosím!Čo robím zle?
Petrussa

Ahojte všetci ktorý sa snažíte vyzerať v lete na kúpaliskách dobre.
Mám 18 rokov, vysoká som 164 cm a vážim 56kg. Netvrdím, že som tučná to nie, ale moje roztrasené telo, začínajúca celulitída, prehýbajúci sa pupok a okrúhla ritka s bokmi ma už vážne štve! Teda už chytým maximálne depresie!

Ako to robíte keď chcete schutnúť?
Ako sa dokážete prinútiť nejesť? Ísť športovať aj keď sa vám maximálne nechce a dôjsť do cieľa?

Ja vždy keď idem chudnúť tak mám asi takýto program!(myslím, že práve v nom je chyba!)
Raňajky: Activia jogurt+ ľanové semiečka
Desiata: Niaky ryžový chlebík so šumkov
alebo len jablko
Obed: čo ponúkne jedáleň

Od pol 3 už nejedávam!
začala som behávať ale potom keď som sa začala opäť prejedať som to vzdala!

Prosím poradte mi ako schudnem .....tak aby som dala dole 6 kíl!

Prosím, čo robím zle!

Nechcem sa už triasť ani prejedať!

ďakujem za akúkoľvek odpoveď

xdanielax

knihu ti neporadim, ja pozeram na nete ked uz.. urcite vyskusaj rozne druhy zeleniny, skus si ju aj tepelne trochu upravit, tak ma zase inu chut ked si tam das cesnak alebo tak :)mnam

Petrussa

VIEM! máš PRAVDU!
musím ešten aj o pol 7! posledné jedlo! lebo 2 hodiny pred spaním sa nemôze jest! :D

Ja sa hlavne musím naučiť jesť zeleninu! ale už na tom pracujem! :-D už jem šalát aj uhorku! chcem ešte paradajku alebo redkvicku! uvidím! rozmýšlam, že si kupim niaku knihu s receptmi! !aby som sa naučila robit niake zdravé recepty! ktoré mi budú chutiť. Vieš,alebo poznáš niaku dobrú?

a hlavne získavam informácie ktoré som nemala napríklad na fore. -odkaz odstránený-

xdanielax

no ked jes naposledy 16.30 tak vieme kde je chyba, ze? :P
zeleninu sa nauc pripravit si na hocijake sposoby, a s tou tabulkou dobre robis. tak si asi prisla na to, ze bielkoviny najdes v mase, tvarohu, syre, soji atd.. a ze jogurt su sacharidy a minimum bielkovin si uz tiez isto objavila :)

Petrussa

Našla som tabuľku nutričných hodnôt! :DDD
Musíte si o mne myslieť, že som šibnutá :P

Ale vážne sa snažím!

Petrussa

Ahojky! Zobrala som si vaše rady srdcu a....snažím sa!

Ako som postúpila?

(05.30)RaŇajky! Jogurt

(8:30)Raňajky2: Celozrnný rožok so šumkou

(11:30): Ovocie->väčšinou jablkko,včera to bol ananás

(13:30): obed-> teraz keď som praxovala§ tak zdravé veci! teraz neviem ako to bude lebo sa stravujem v jedálni! a to nie je žiadna výhra pre chutnutie!

(16:30)-jogurt, na nič iné som sa neodvázila! zeleninu jem málo, aj keď robím pokroky! snažím sa veľmi! začína mi aj chutiť!

Všimla somm si, že pri zelenine som rýchlejšie sýta ako pri ryži alebo zemiakoch!

Voda! snažím sa veľa piť!

a chodím na korčule keď to ide!

Robím niečo zle? a poraďte mi v jedálničku prosím! Zo zeleniny jem( alebo zjem) naučilasom sa jesť)!

-špenát, šalát,kapustu, mrkvu, hrášok, kukuricu,uhorku...čo z toho? možem ukuchtiť?

a viem, že jesť by sa malo 2 hodiny pred spaním! ale ja už potom nie som hladná! a neviem čo možem zjes ť! viem, že to nemožu byť sacharidy! ale ja neviem ktoré potraviny majú a ktoré nemajú sacharidy! preto je to obyčajne jogurt!

ďakujem :-)

Sisi135

Petrussa: pri takejto strave sa nedivím že nechudneš. Keby si prešla môj chudnúci jedálniček asi by ťa pochytilo koľko som toho požrala a aj tak som schudla

xdanielax

prave preto, aby si sa vyznala, sa pozri na tu stranku co som sem tak zlozito pisala ten odkaz. alebo aj na www(bodka)sportujeme(bodka)sk tam su tiez dobre clanky a aj cviky :)

veceru si mozes dat napr. tuniaka /konzerva/ alebo cottage cheese a kopec zeleniny. ak chces chudnut, nemala by si jest uz prilohy /pecivo, ryza, zemiaky.../k tomu. ale ak si po treningu tak si praveze daj. to su take tie veci na ktore musis prist casom a praxou ;) a nastudovanim si nejakych info.

bielkoviny mas v rybach, mase, soji, tvarohu... ved nastuduj si tie tabulky nutricnych hodnot a uvidis co ma kolko coho :-)
daj si na olovrant kludne jogurt s niecim. alebo ovocie, ok. kazdy sme individualita, co plati pre jedneho nemusi uplne platit pre druheho. ale ide o to, ze ked jes malo, resp. nieco vynechas, telo ma tendenciu tvorit si zasoby aby nehladovalo.

Petrussa

ďakujem za odpovede všetkým!

xdanielax
: na olovrant mi nestačí, dať si niake to ovocie alebo zeleninu či jogurt?

a vecera: sa mi to zdá zlozité,kurca su robit! Mama by ma poslala do haka :D Nevieš niečo jednoduchšie? ľahšie,
inak čo si písala o tych sacharidoch, biellkkovinách atď. v tom sa absolútna nevyznám.....som taký hlupy amatér s jojo efektom! :(

xdanielax

inac teraz pozeram, tvoja vyska/vaha su ok, tak fakt nemusis redukovat, staci sa hybat.
okrem toho pred a po cviceni zase treba jest inak aby si vydrzala + aby si potom nezjedla aj klince :D

xdanielax

takze jedz kazde tri hodky. to ti super nastartuje metabolizmus - telo nebude ukladat zbytocne zasoby, lebo bude vedet, ze dostane palivo. priklad:
ranajky si daj ten jogurt s ovs. vlockami a/alebo ovocim + caj
o 2,5 - 3 hodky
d: napr. banan alebo jablko, kludne si daj aj par orechov, mandli al. tak + tekutiny
o: jedalen + pitie
ol: ovocie/zelenina + nizkotuc. syr, al. nizkotuc. tvaroh
v: maso + zelenina + pitie
2. v: zeleniovy salat - zavisi aj od toho kedy ti ta druha vecera vyjde a ci vobec, neviem kedy vstavas /chodis spat :-) proste jedz kazde tri hodky. je to dolezite.

princip je ze vecer po nejakej 5 - 6 obmedzis prijem sacharidov - tj. prilohy, pecivo ovocie..
kombinacia jedal by mala byt podla spravnosti bielkoviny + tuky, bielkoviny + sacharidy. jasne ze sa to neda dodrzat 100% ale +- to ide.
plus ten pohyb je dolezity, lebo svaly palia tuk! ;) a inak sa triast neprestanes.
hlavne nebud posadnuta vahou, radsej sa zmeraj. svaly su totiz tazsie ako tuk.
a vela pit! caje/voda