moznost nakazy

Príspevok v téme: moznost nakazy
Mikeeeeee

chcel by som sa spytat najlepsie odbornika: mal som pohlavny styk s muzom a tak nevravim ze mal byt nakazeny ale clovek v takej veci nikdy nie je na istom ak nema dokaz...a ked som bol darovat krv som sa hambil dat v dotazniku ze som mal styk s muzom... teraz otazka: zistuje sa pri brani krvi pri darcovstve aj test na HIV ? ak ano zistuje sa to aj v pripade ze dotycna osoba podla dotaznika nevykazuje potrebu skumat toto ochorenie?(t.j. ked neoznaci ziadnu rizikovu oblast ani vplyv)... nepotrebujem nadavanie...pytam sa ci mi vie kompetentna osoba pravdivo a korektne odpovedat....dakujem vopred...

Mikeeeeee

po 1. nikto nehovoril o takom zneuzivani darcovstva... po 2. nebol som darovat par dni po, je to celkom dlhy cas na to (aj ked neviem presne po akom case sa to da zistit)... po 3. nesud ked nevies pochopit situaciu ani okolnosti... po 4. ak mas tie informacie overene tak dakujem za pomoc ;)

bibi123

Mike, zistuje sa u kazdeho "daru". ci nepochadza od cloveka, co je HIV pozit. avsak, ak si bol darovat krv par dni po danom styku, vysledok moze byt negativny, aj ked krv ten virus v sebe ma.. Takze ked raz Tvoja mama bude prijimat krv a potom dostane HIV, zomrie...tak je to kvoli takym ludom, ako si Ty...
Nepouzivajte darcovstvo ako test na HIV!!!