Nechcu pacientov z VZP

lost

no nevieme :D a preto by nam to mali pekne transparentne preukazat, aby sme vedeli :) a tym padm nasli napr ulievaca.. uz len z principu nikdy neuverim ze si niekto neulieva nieco.. preto to v kapitalizme nie je mozne (uverit) :D
ale ako je napriklad mozne, ze sukromne ambulancie a kliniky preziju?
tam clovek zaplati vela sice, avsak nie x-krat viac ako zaplati poistovna tym statnym ambulanciam atd, ci hej?
lebo napr taky zubar: neviem ako to tam u statnej ambulancie funguje, ale tak nieco zaplati pacient a nieco poistovna ci tak nejak?
ale sukromnemu poistovna nic neplati ci hej? cize ak to dokaze on, preco nie aj statne ambulancie..
avsak system ako taky nikdy nebude feorvy, pretoze 3 zdravy sa budu skaldat na 1 choreho, ak ma vzdy a kazdy platit, lenze tu ide o to, ze z tych troch zravych, ani jeden nema garanciu ze bude zdravy naveky... cize aby prestali platit lebo "su zdravy" je asi take ze "uhrad 100% ak ochories"

nepoznam system, ale uz len z principu neuverim ze ho nie je mozne vylepsit :) lebo cokolvek co stvori clovek ide vylepsit, kedze clovek nie je tvor neomylny.. atd atd.

ono je to vlastne strata casu nad tym uvazovat :D

Laurina22

Prosim Vas,vy si to naozaj tak lahko predstavujete...Kam idu tie peniaze?Peniaze, 96 % vsetkych penazi ide poistovniam.ALE.Z tychto penazi sa plati vsetko.Energie,operacie,vykony,platy,sluzby.Vy si neviete predstavit co zhltne jeden velky medicinsky kolos,napr.Kramare.

silviklh

ak mozem trosku poopraviť nazov v teme- všeob.poisťovňa je VšZP,VZP je výdajňa zdravotných potreib,v jednej pracujem..ja len toľko :)

AdamKrt

Neviem, naco su vobec poistovne, ktore maju tvorit zisk. Preco neexistuje len priama platba statu, ved v ustave sa hovori o bezplatnej zdravotnej starostlivosti.

Kedze si kazdy plati z platu zdravotne, KDE IDU tie peniaze ?

Ako moze poistovna povedat, ze nezaplati ?

Nezaplatia lekarovi za normalny zakrok a pritom mozu mat zisk a stavat milardove budovy oblozene mramorom ?

Je samozrejme, ze by mala byt kontrola, aby niekto nezneuzival system. Ale v celom tom mechanizme tu poistovna vystupuje ako prostrednik-vydierac, ktory hrabe peniaze pre seba, aby mal na svoje prezitie a peniaze, komu su urcene, tomu sa nedostanu...

Ako je mozne, ze po tolkych reformach je na tom nase zdravotnictvo este horsie, ako za socializmu ? Clovek nemusel tak cakat, vysetrovalo sa rychlo. Niektori lekari to pravda flakali, ale bolo im len treba stupit na krk a dohliadnut na bezpredmetne predpisovanie liekov. Lenze takto z toho vznikla jedna velka cierna diera, ked poistovna krachuje, nemocnice krachuju, lekarska starostlivost ide dolu vodou a pacient, plati statu zdravotne poistenie a este naviac si aj priplaca, pretoze to nestaci.

Tak kde do frasa, tie peniaze idu ? Danovy urad robi firmam kontroly a ide po malych podnikatelov, pretoze na nich si moze dovolovat, ale necha plavat tuto ciernu dieru ?

Ved cely system je len jedno velke, legalne tunelovanie...

Ema1234

Asi pred mesiacom bola v správach informácia, že VZP vykazovala skreslené hospodárske výsledky a straty má v miliardách. V médiách to veľmi nerozpitvávajú, ale situácia je zrejme veľmi vážna a hrozí kolaps.

ververka

doubledog, zase neprehanajme.
skor ide o pozostatky z minulosti a potom nechut riesit zmenu poistovne, takze netreba volit take silne slova.

doubledog

ano, je to normalne, tak to ma podla mna aj byt.

VZP je predsa poistovna chudobnych a ludi, ktorym na zdravi nezalezi.

M74

No asi najschodnejšie bude zmeniť poisťovňu. VZP má veľa poistencov ktorí neplatia, resp. za nich platí štát. Pokiaľ som bol v Apolle nikdy som problém nemal. Ako to bude teraz netuším.

kafe

No a to najdôležitejšie som zabudla :)
Prečo, keď vieme čo robiť, neni politická vôľa urobiť v zdravotníctve poriadok? Lebo potom by peniaze skutočne tiekli tam, kam majú a boli by použité pre ľudí. Neprehľadné zdravotníctvo vyhovuje pár ľuďom, lebo si z toho ulievajú poriadny balík pre svoje firmy a v tom chaose ľudia nezistia, že sa niečo dalo kúpiť lacnejši a lepšie, robiť veci efektívnejšie atď atď. Takže v peniazoch problém neni. Tie sú.