Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Piercing v pupku!

Príspevok v téme: Piercing v pupku!
evuska

Prosim kto ma piercing v pupku?Ja si chcem dat ale trosku mam aj obavy ci nedostanem nejaku infekciu.Mam 17 rokov a v maji by som si chcela dat.Niekedy som uz pevne rozhodnuta ze si dam ale potom zas ze nie.Ked mam strach ale hrozne ho chcem.Kto ma stym skusenosti tak mi prosim napiste co a ako to vlastne s tym piercingom je:)

Nikušik

Čawte ..mám pirsing asi už 5 mesiacov . Stale sa mi to dobre nezahojilo !..potieram si to takými blbosťami...Ale aj tak . Neviem už to mám dobré trochu ešte červené !..Ale vôbec to nebolí !..Neviem či môžem ísť už s tým na plaváreň ..sa normálne kúpať !..asi ešte nie keď to nie je dobre zahojené !..:(

Barča

Ako tak čítam tieto rady ... tak nad tým viac a viac uvažujem ...Chcela by som ho ale bojím sa ... no verím že sa odhodlám a na narodeniny ktoré mám v zime bude môj ....Potom vám sem napíšem aké to bolo... Som rada že som našla túto stránku s vašimi radami ... ďakujem a dúfam že sa odhodlám ..... :D

mrs.x

ja mám pierc už 4 mesiace a mám ho úspešne zahojený, nikdy som nemala žiadny váždnejší problém ani zápal..je tu ešte enjaká nezodpovedaná otázočka? rada pomožem... :o)

vevericka

no lekarnik sa asi pomylil, alebo ste sa nepochopili stava sa:)..lebo s vodou sa olej ani nepremiesa vzdy budu kvapocky oleaj zvlast..ja mam teatree doma sice nie na piercing (ten nemam ) a v pohode ho riedim olivovym 3 diely olivoveho a 1 teatree

SHANTAL

to je pravda aj ja som na to myslela ale v lekarni mi poradili vodu.... tak neviem ci by to neako nereagovalo na iny olej

vevericka

olej nerozriedis vodou..jedine alkoholom (ten vsak asi nie) alebo inym olejom..skus olivovy, mandlovy a ked uz nic ine, tak aj slnecnicovy

SHANTAL

ty co si date piercing v ziadnom pripade nedezinfikujte peroxidom vodika a ani alkoholom nici to novovytvorene bunky a pierc sa hoji velmi pomaly....najlepsie je mydlo antibakterialne napr. PROTEX umyt si pekne piers teplou vodou aby sa ranka roztiahla a mydlo napenit a tou penou potriet pierc a aj tu ranku aby sa dostala ta pena aj do rranky nechat posobit asi 1 min. potom oplachnut teplou vodou a nasledne vysusit tamponikom.
nasledne si treba urobit slany roztok 2 dl. prevarenej teplej vody a l. morskej soli tepla voda je dolezita pretoze roztahuje ranku a sol prenika hlbsie do ranky .tak isto je dolezite vyplachovat usta a solny\\\\\\\\ roztok aplikovat aj na vnutornu stranu piercu v pripade ze ide o Labret , madonu alebo licny pierc..slany roztok nestipe a ani nepali je to setrny antisepticky roztok a ma dezinfekcne ucinky ... po osetreni solnym roztokom je dolezite oplachnut piercing aby sa na nom nevytvorili kristaliky soli...dalej treba pierc osusit cistym vat. tamp. a nasledne je velmy dobre robit aj odvray z repiku ktory musite nechat vyluhaovat 15 min.a tiez vyplachovat usta... aby koza z vonkajsej strany nebola vysusena je dobre natierat detskym olejom najlepsie neparfumovanym...alebo olejcekom tea tree....samozrejme najlepsie je ho riedit trochou vody lebo cisty tea tree olej je silny a moze pokozku spalit... toto vsetko vas vyde necelych 5 eur...okrem olejceka tea tree 10 ml. 5,50eur....ale mozete ho vyuzit aj na ine veci ako napriklad hmyz stipance akne zapal dasien bolavy zub atd atd... Vsetko je to na prirodnej baze a je to lepsie ako chemia...

ihla

jarka

Urcite sa da. Ten piercing ani necitit :) Len prvych par tyzdnov ho budes citit, ale potom uz vobec a nijak ta nebude obmedzovat v pohybe.