Bolesti zuba po zakroku - je tonormalne tak dlho?? Pomozte!

Príspevok v téme: Bolesti zuba po zakroku - je tonormalne tak dlho?? Pomozte!
cony

Ahoj, pisem sem, lebo uz som bezradna. Pred 3 tyzdnami mi zubarka vrtala zub, s ktorym som sa uz dlho trapila, kaz bol medzi dvoma zubmi takze ho nebolo ani vidiet, len som citila, ze nieco nie je v poriadku, vzdy sa mi tam usadzovalo jedlo a nevedela som ho dostat von ani nitou.
Vsetko mi pekne spravila, zub vyzera krajsie ako pred zakrokom, dostala som porcelanovu plombu. No problem je, ze uz pocas vypluvania, pocas zakroku som citila, ze je velmi citlivy, no myslela som si, ze to z vrtania. Ked som prisla domov, dva dni som sa nevedela napit vody, lebo som isla zosaliet, tak ma to bolelo - proste na studenu je ten zub velmi citlivy.

Po dvoch tyzdnoch som isla k zubarke povedat, ze to nie je v poriadku, nech s tym nieco robi, no povedala mi ze 6 tyzdnov mam pockat, ze je to normalne a ze sa to hoji. No ja si myslim, ze to normalne nie je. Nikdy som nemala problemy po ziadnom zakroku, a hlavne nie taketo. Povedala mi, ze ked mi to vadi, vyberie mi nerv zo zuba - no to nechcem, raz mi to robila a skoro som sa po....a. tomu by som sa chcela vyhnut. Zas na druhej strane ak viem, ze ta citlivost po tom zmizne, isla by som hned, ale nechcem riskovat, ze mi nieco spravi a potom to bude take iste.

Konzultovala som s druhou zubarkou , nasa cerstva znama a ona tvrdi, ze to tak dlho nemoze boliet a byt citlive a nahovara ma, aby som isla k nej sa na to pozrie, lebo ze ten zub moze odumriet a treba to zrentgenovat.

Poradte mi prosim ak mate podobne skusenosti, co mam robit. Nemozem povedat zubarke co mi ma s tym zubom robit, ved lekarom je ona! Ale zasa nejak jej po tomto nedoverujem a som bezradna, nerada by som podstupovala zbytocne zakroky - i tak ma ten zub stal 17€! Ale ani takto nemozem zostat, lebo ma to strasne trapi pri kazdom piti, ci jedeni. Studenu vodu nemozem vobec a teraz v tomto teple sa to zacina odzrkadlovat, lebo malo pijem a boli ma hlava.

Budem rada za hocijaku radu, strasne sa s tym trapim. Dakujem

vikkkis

ak tam bol hlbsi kaz a ona to hned zaplombovala mohlo tam nieco zostat... ten zub treba vzdy riadne vycistit a tzv preliecit co obnasa par dni len s vlozkou ktora je napustena niecim dezinfekcnym co zabezpeci ze tam ozaj nic nezostane. az ptom sa zub trvalo zatvara... tak dlho by isto nemal byt bolestivy... maximalne par dni... ak to je velmi citlive na chlad tak tam naviac moze byt zapal a to je dost nebezpecne... ptom by sa ten nerv musel vytiahnut... tiez mi tahala nerv zo zuba a bolelo to ale je to nic proti tomu ako boli ked je v zube zapal... mozes mi verit... myslela som ze zomriem a frcali sme na pohotovost... este by som to skonzultovala s dalsim zubarom nezaujatym- znama mozno chce klientku;) ze ci to moze tak dlho pboliet a potom isto k tej tvojej na opravu... kedze je to problem po zakroku mala by to hradit poistovna aspon myslim...bo to je jej chyba ze ta to boli