Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

skolioza

Príspevok v téme: skolioza
alexisana

Ahojte, mam otazku - mam skoliozu v spodnej casti chrbtice, uz skoro pri panve.
Zvonka to je trochu vidiet, v rovine pupku mam jeden bok viac vyrazny ako ten druhy.
Z mojho pohladu je zvlastne, ze ten bok co mam viac "vykrojeny" je bok, na ktory je chrbtica vykrivena. To znamena ze "bok, chrbtica, bok" mi na jednej strane tvoria akoby tvar X a na druhej tvar O :o)
Potrebujem vediet ci ma niekto podobny problem, a ako mam cvicit - na ktoru stranu si mam bok natahovat, ci sa mam zohybat dolava alebo doprava. Dakujem

jankaaaaaaaaa

to co ej za hlupost preboha? to by mal skoliozu kazdy jeden clovek skolioza je vyvinova chyba, niekto sa snou uz narodi, niekto ju ma zo zleho drzania tela, zleho sedenia, niekto ma tak ochabnute svalsttvo na jedej strane tela ze sa mu vykrivy chrbtica. trerba cvicit a plavat

sPatrik

skolioza je chybny rast kosti sposobeny otravou. Zisti ci mas amalgamy v zuboch, dostavas osckovania, pouzivas zubnu pastu s fluorom, farbis si vlasy, jes tabletky od doktorov... Po odstraneni zdroja jedy a naslednej detoxikacii (liek proti konkretnemu jedu) sa ti zacne stav zlepsovat. Kosti sa dokazu zahojit podobne ako ine casti tela.

xxxxxxxxx

aj moja dcéra má skoliozu...viditeľnú, tiež jedn bok má vyššie o 2 cm...chodila na rehabilitácie a dnes cvičí sama doma...musíš ísť aj ty najskôr za odborníkom, ktorý ti presne povie cviky, ktoré ti pomôžu na jednu stranu a zároveň "nepokazia" stranu druhú...My máme až korzet, pretože skolioza presiahla 20% trikrát do roka chodíme do Blavy na Záhradnícku - šnop...vraj sme to podchytili ešte skoro a v korzete len spí...v Blave robia aj týždňové skoliotické pobyty za 55 €, veľa sa tám pláva a cvičí...Ozaj veľmi účinné je plávanie /aj keď mi neplávame, bo nemáme nablízku plaváreň/...

cubana

ahooj...aj ja mam skoliozu a tiez mam takto bok viditelne krivy v oblasti pupku.Ja som mala strasne bolsti chrbtice,ale zlepsilo sa to,odkedy chodim na specialne cvicenia.Cvicime spolu s fyzioterapeutom a su to specialne cviky na chrbticu.Chrbticu mam viditelne krivu,ale uz ma chvala bohu neboli...:)

maria1113

ahoj, moja dcéra má tiež skoliozu, keď sa pozriem zozadu na chrbát, tak ľavý bok má viac vykrojený, ona má vlastne krivku doprava, asi tak v strede chrbáta, tak naťahujeme ľavú stranu, pravú netreba, to vy sa ešte viac vykrivilo.