Akého máte muža?

Príspevok v téme: Akého máte muža?
marmanda

Neviem, či je niečo horšie ako lenivý chlap. Som vydatá dvadsať rokov, ale nedokázala som môjho muža pritiahnuť k nejakej práci. Je učiteľ, ale aj do školy chodí neskoro, písomky opravuje na poslednú chvíľu a polovicu z nich stratí. Keby v jeho fachu nebolo tak málo učiteľov, dávno by ho vyhodili. Doma nepohne prstom, ustavične chodí na chalupu a tam si zase len vyvaluje šunky. Jediné, čo ho zaujíma je jedlo a telka. Všetko, čo robí, robí len pre seba: prechádzky, turistika, šport. Ale aj to len tak, aby sa nepretrhol. Chalupu sme kúpili, lebo som dúfala, že ho trocha pritiahnem k nejakej mužskej robote. Ale hoci dokáže urobiť takmer všetko, to mu nemôžem odškriepiť, neurobí nič. Keď od neho niečo chcem, vždy povie, že on nie je otrok a robota počká. A keď sa ho spýtam, či sa mu zdá spravodlivé, že všetko robím ja, na to odpovie, že ja to robím preto, lebo ma to baví a chcem to robiť. Neuveriteľný alibizmus!
Rada by som vedela, či aj niekto iný má takýto problém. Čo by som za to dala, keby som mala doma domáceho kutila, šikovného, poriadkumilovného muža, ktorého netreba do ničoho naháňať, ale sám od seba vie, čo treba spraviť. Napíšte prosím vaše skúsenosti s chlapmi. Ďakujem.

KHA

Raz som mala chlapa, ktory na kazdy pracovny pohyb frflal, ze jeho to nebavi a ze preto to robi tak neporiadne, lebo k tomu nema vztah. K nutnej robote tiez nemam vztah, ale to mi nebrani ju robit a este aj poriadne, ked je to potrebne.
Nastastie teraz mam uzasneho priatela s ktorym byvam. U nas doma porobil co bolo treba, prerobil jadro len s bratom. Nainstaloval a naprogramoval led svetla po celom byte (som zatazena na svietidla). Domaca praca ho vazne bavi, no nastastie vie aj oddychovat. Je pravda ze zo zaciatku nevedel trvalo dodrziavat poriadok :) ale zavedenie jednoduchych pravidiel vyriesilo problem. Domace prace mame rozdelene 50:50 kedze sme obaja pracujuci, nerobi mu problem uvarit, poprat, povysavat, takze maximalna spolojnost.

muc

no uvediem nazor mojho kolegu, ktory ma manzelku ucitelku: "jeb***a ucitelka".
zije s nou cca 40 rokov, tak zrejme vie o com hovori.

vejva

lioones konecne sa zhodneme aj ja dakujem bohu za toho mojho dalsi najlepsi sa pridava.Takze zeny to znamena ze este nevymreli ale tiez ako si ho naucite tak mate je natom daka pravda

jankaaaaaaaa

ja som tu uz pisala o svojom priatelovi aj ocovi a neviem ci som spomenula heslo mojho leniveho oca: "ked mam doma tri zeny, naco by som ja nieco robil???" on to berie ako nejake ponizenie zeby povysaval. netvrdim ze teraz ja so sestrou budeme sunky vyvalovat a otec s mamou nam budu pratat pod nosom vsetko.. ale zase nic by sa mu nestalo keby aspon vedel za sebou popratat, utriet omrvinky zo stola po sebe, vyzehlit si svoje veci, poskladat si oblecenie.. ale on NIC.. my si to doma so sestrou a mamou vsetko delime.. ale oco by mohol tiez sem tam nieco spravit..

tpch

marmanda, napis si svoje plusy a minusy tohoto zvazku. Je velmi naivne tvrdit, ze ma dceru rad, ked nie je pre nu schopny obetovat absolutne nic, co vyzaduje minimalnu namahu...
Samozrejme, je to tvoje rozhodnutie, ale myslim si, ze bez neho by ti bolo lepsie. A dcere mozno tiez.

JankaaaaB

paneboze, mat takeho muza tak sa odstrelim...teda netvrdim ze moj priatel sa ide pretrhnut ale ked ho poprosim aby niecos spravil tak to spravi...v živote by nenechal spinave ponozky len tak sa povalovat po zemi...ked umyjem riad on ho odlozi...kedze od pondelka do piatku pracuje nechcem od neho ziadne velke veci ale cez vikend povysava a to ze chodi na nakupy je uz samozrejmost...a tiez si myslim ze ako si vychovas tak mas...

maričika

Je mi veľmi ľúto tých žien, ktoré majú neschopných mužov....

Ja žijem so svojím manželom už 32 rokov, je všestranne zručný, veľmi šikovný, všetko vie opraviť, vybaviť, zariadiť, vyrobí mi aj nábytok podľa želania, nie je skúpy, ani chorobne žiarlivý, stále ma miluje a na každom kroku mi to dokazuje, urobí všetko, čo treba a netreba ho naháňať. Môžem sa naňho stopercentne spoľahnúť.

To neznamená, že ja nerobím nič ... Veľmi rada varím fajné jedlá, čo on oceňuje /nie je však tučný/, rada sa starám o domácnosť a popritom ešte zvládam opatrovanie ZŤP syna. Manžel mi aj pri tomto veľmi pomáha. Len dúfam, že budeme ešte dlho zdraví. Takého muža by som želala každej žene. Tento môj príspevok neberte ako chválenkárstvo, len som zadávateľke témy odpovedala....