Akého máte muža?

Príspevok v téme: Akého máte muža?
marmanda

Neviem, či je niečo horšie ako lenivý chlap. Som vydatá dvadsať rokov, ale nedokázala som môjho muža pritiahnuť k nejakej práci. Je učiteľ, ale aj do školy chodí neskoro, písomky opravuje na poslednú chvíľu a polovicu z nich stratí. Keby v jeho fachu nebolo tak málo učiteľov, dávno by ho vyhodili. Doma nepohne prstom, ustavične chodí na chalupu a tam si zase len vyvaluje šunky. Jediné, čo ho zaujíma je jedlo a telka. Všetko, čo robí, robí len pre seba: prechádzky, turistika, šport. Ale aj to len tak, aby sa nepretrhol. Chalupu sme kúpili, lebo som dúfala, že ho trocha pritiahnem k nejakej mužskej robote. Ale hoci dokáže urobiť takmer všetko, to mu nemôžem odškriepiť, neurobí nič. Keď od neho niečo chcem, vždy povie, že on nie je otrok a robota počká. A keď sa ho spýtam, či sa mu zdá spravodlivé, že všetko robím ja, na to odpovie, že ja to robím preto, lebo ma to baví a chcem to robiť. Neuveriteľný alibizmus!
Rada by som vedela, či aj niekto iný má takýto problém. Čo by som za to dala, keby som mala doma domáceho kutila, šikovného, poriadkumilovného muža, ktorého netreba do ničoho naháňať, ale sám od seba vie, čo treba spraviť. Napíšte prosím vaše skúsenosti s chlapmi. Ďakujem.

driclor

Podla otca to urcite nie skor pravy opak teda aspon ja moja sestra ta ma asi takeho ako nas otec.Tiez si myslim ze ako si ho naucite tak budete mat.My sme prisli spolu byvat sem do BA za pracou a tiez ani ja ani on sme teda vela o zivote nevedeli ja som nevedela varit on urcite tiez nie vsetko sme sa naucili spolocne aj pracu sme si delili vzdy spolocne on vysaval ja som utierala prach on isiel vyniest smeti on umyval riad ja som utierala proste sme si to delili a vsetko spolocne naraz.Aj teraz to mame podelene uz tolke roky nam to ostalo len teraz to mame take horsie on je v praci do obeda sice robime v jednej budove ale ja som v praci od rana do vecera cize 12 takze zase on ma volne vikendy ja aj cez tyzden a to chcem povedat ze teraz je to tak ze on ked ma volno tak sa stara o domacnost a ja ked mam volno tak sa staram o domacnost proste delba prace musi byt.xi xi a ked sa nam ani jednemu nic nechce tak to neriesime zase niesme otroci vlastnej domacnosti ideme sa niekam prejst alebo von s malym na ihrisko.Sestra a moja mamina tych aj ked niekam volate oni nemozu lebo musia doma upratat vsak ten bordel neutecie nikam ostane tam stale tak snat pocka nie? xi xi ja volim zabavu pred upratovanim samozrejme pokial uz tam nemate mysky :-)))

soffa

niekde som pocula,ze zena si vybera partnera podla otca.a ja mam super oca,nema problem obcas navarit,vysavanie,umyvanie riadu je u neho bezne.a takeho mam aj partnera.nehovorim,kedzemu sa obcas nechce,ale da sa.sice mne prekaza to ze nemoze chodit poriadne do prirody lebo je tazky alergik,ale zase na druhej strane si to vynahradime na dovolenke pri mori.ja vzdy hovorim ako si ho vychovas takeho ho mas.ja si myslim ze lenivy sa nestal zo dna na den,ale trebalo to riesit uz ovela skor.

zpquick

Ktorý chlap nie je divný, keď je učiteľ?
Ale nie....
Žartujem a rovnako takto žartujeme aj v práci, som tiež učiteľka a poriadny chlap v školstve - teda u nás- je iba ten najstarší v dôchodkovom veku.
Títo mladí sú hrozní. Podvádzajú, ulievajú sa, klamú....o niečo ich poprosíš a pýtajú sa čo za to?
Môj chlap je úžasný. Je medzi nami veľký vekový rozdiel a som s ním šťastná. Je to domáci kutil a v práci workoholik. Ale ani to, že stále niečo okolo domu robí nie je vždy dobré. Ráno sa polhodinu bavká so psíkmi ale čaj raňajky a desiate pre deti robím ja.Pokosí trávu, vymaľuje dom, postaví aletánok, ale do kuchyne nevôjde. Nikdy by sa nesnažil naučiť sa niečo uvariť. Takže asi nemôžeme mať všetko naraz. Ale večer, keď ešte strihá stromčeky a kríky mi zas vadí, je je na dvore do tmy, miesto toho, aby sa už venoval nám. Ale na druhej strane pre decká urobí hocičo,
zorganizuje opekačku aj pre susedových chlapcov, tak máme niekedy plný dom detvákov a on im robí "dozor". To je fajn.
Pre mňa bolo najväčšie trápenie, že nedokázal ísť dakam sám so mnou. 5 rokov som mu vravela, poďme sami na večeru a on, že ok a poobliekal deti a zas sme len išli všetci.
Teraz ma prekvapil a kúpil lístky na koncert, tak si predsa možno spomenul, čo som kedysi chcela...

:)

ja s takym uz strasne dlhu dobu randim. ako vidim, je lepsie nevydat sa :D

toho mojho nebavi nic. sme studenti VS, zijeme este s rodicmi. nikdy doma v nicom nepomoze, vobec nic nerobi a ked sme spolu na dovolenke, vsetko zostava na mne - kuchyna, upratovanie, vysavanie (som alergicka na prach, nielkokrat sme uz dovolenkovali v byte, ktory vlastnia jeho rodicia v kupelnom meste. je tam strasne vela prachu, kedze tam nikto nezije, viete si to predstavit) najhorsie je, ze on nielenze nema chut pomoct, ale ked ma videl ako sa s tym trapil a navela - navela mi chcel pomoct, vobec to nevedel. on nevie v domacnosti vobec nic. jeho izba je ten najvacsi bordel, aky si clovek vie predstavit - vsade omrvinky, niekolko kusov spinavych tanierov, prach, cakam tam kazdu chvilu aj potkany.

skola ho nebavi, trapi sa tam, flaka to, vsetko robi na poslednu chvilu, nechce ani pracovat.

takze tvoj priklad mi bude sluzit ako varovanie, aby som raz nedopadla ako ty. drzim palce, aby sa to nejako zmenilo, hoci je to malo pravdepodobne...

jankaaaaaaaa

ja mam priatela asi viac poriadku milovneho ako som ja sama :D je to velmi mily muz, vzdy poparata za sebou aj za mnou aj za bratom aj za navstevou.. nehovorim ze niekedy sa mu nechce, ale ked treba tak treba. ale varit nevie vobec :)
ale zase mam strasne leniveho oca. on nerobi absolutne NIC. nepamatam si zeby dakedy umyl riad, umyvadlo, povysaval. vobec. ani zo stola za sebou nesprata niekedy... ale v praci sa toho narobi az az. vzdy tam nieco v autach vylepsuje , zmontuje. aj ked jeho povolanie vobec nieje automechanik ani nic podobne. ked vsak treba doma nieco spravit - namontovat kuch. linku, dvere, nieco opravit a pod. co on dokaze spravit takmer bez problemov , tak sa mu nechce! pokial mama nespravi doma krik a bordel, tak on nepohne ani zadkom. keby mama nebola taka panovacna tak sa nam byt asi rozpadne, alebo by sme minali peniaze za opravarov a instalaterov..

jajka001_

lenze on asi nezacal byt lenivy zo dna na den, to si zistila teraz, po 20tich rokoch? jednoducho zanho neupratuj, nevar mu, neper a uvidis ze pochopi ze musi aj doma nieco spravit. nie je schopny doma nic opravit? objednaj poriadneho chlapa, co to spravi, necakaj 10 rokov kym sa rozhybe.

driclor

Tak ja sa nemam na co stazovat mam sice len 27 r ale sme spolu uz od detstva 5 rokov sme spolu chodili a potom sme sa vzali a sme spolu teda skoro uz 7 rokov manzelia mame 4 rocneho chlapceka.Moja mamina a moja sestra to je jedna katastrofa to iste co opisujes aj ty taky isty su ich chlapi plus este do toho alkohol!Uplny des des des.Vkuse sa iba stazuju ze aky su ake maju doma pekla a bla bla bla nic vzlom vsetko to je pravda lebo viem akych maju chlapov ale poradit si nedaju aby ich opustili radsej sa budu jedna druhej stazovat ze kt.je na tom horsie.No a tak zase ja mam uplny doma opak vsetkeho zleho harminicky vztah bez hadok sme dennodenne spolu pretoze pracujeme skoro na tom istom mieste.moj muz vie varit piect teraz ma volny vikend ja robim on navari poupratuje urobi program pre maleho.Proste jedna velka pohoda.Nikdy ziadne hadky ziadne obmedzovanie ziadny alkohol teda ano ale len v s mierou.Za celych CCA 12 rokov sme sa nepohadali nikto tomu nechce verit ze v kazdom vztahu sa musia pohadat vravim Nie Nie Nie nikdy.Kazdy den aj po tolkych rokov si vieme povedat vravim kazdy den ze MILUJEM TA aj niekolko krat za den.Proste som stastna ze ho mam a preto by som nikdy nenarusila nas vztah nebodaj neverou o co by som prisla?Asi o vsetko je mi velmi luto ze takyc chlapov je velmi malo ale urcite su len treba hladat a netrpiet pripadne uz ked sa nenajde tak aj tak naco vam su taky len o starost viac tak potom by som radsej bola bez chlapa.Ja neviem co jue to mat takeho chlapa ale po tejto skusenosti co mam ze existuju chlapi ako je moj manzel urcite by som s inym nevydrzala.No ale som aj realistka tak dufam ze to dotiahneme spolu az do staroby a nezamota sa knam niaka slecna nebezpecna xi xi