Moja sestra je na tom zle :(

Príspevok v téme: Moja sestra je na tom zle :(
Nikushqa

Zdravím, včerajší piatok trinásteho nedopadol dobre, s mojou sestrou sa rozišiel frajer. Každého rozchod bolí, ale moja sestra je strašne zložitá povaha, upjala sa na partnera natoľko že tára že už nechce žiť a podobné kraviny, to hovorí snáď každá, lenže jej o týžden treba maturovať a ona neprejavuje vôbec žiadny záujem a hovorí že ani zmaturovať nechce. Celý život sa učila na samé jednoty, vynikajúca žiačka, učila sa veľa vecí navyše, lenže ona tvrdí že to všetko len kôli priateľovi. A potom prímačky na vysokú, ona chcela ísť do Bratislavy za priatelom, mala už výzie budúcnosti dokonca aj ohľadom svadby, lenze priatel je mimo hry...no proste sa všetko pokazilo, sestra mu nejakk prišla na to, že si s kamoškou dopisoval o tom, že ich vzťah neklape. Je na tom momentálne veľmi zle, dnes bola v nemocnici, je doma na infúziách a odmieta akýkoľvek kontakt s ľudmi, nechce jesť nechce nič. Psychológ a psychiater o tom sme sa už s našimi rozprávali ale tak...zataľ kým sa ešte nič nepodniklo prosím pomôžte :(

Katka78

Kazdy rozchod boli. Je od neho chrapunstvo ze sa s nou rozisiel tyzden pred maturitou. Debil ktory si nezasluzi aby ho oplakavala. Asi by jej bolo dobre nasadit teraz nejake antidepresiva, su aj take, co ucinkuju hned a nemusi cakat mesiac kym zaberu. Asi to bude teraz potrebovat. Mna uz jedny tiez vytiahli z porozchodovej depresie, brala som ich mesiac alebo mozno dva neviem presne uz je to davnejsie a potom som ich viac nepotrebovala.

ta3

Ainka, :-))) mas pravdu, kazdy ma iba jednotne cislo, v mnoznom by to bolo vsetci takito ludia, nechcem sa vyhovarat, ked som to pisala, u nas boli dve alebo tri hodiny rano, takze mi to riadne nezaberalo, ospravedlnujem sa

Ainka

nechcem rýpať, ale slovo "každý" má iba jednotné číslo /čo vyplýva už zo zmyslu tohoto slova/, takže "každí takí ľudia" je nezmysel :))...t.j. každý vždy iba s tvrdým ýýýý

ta3

Tpch, by si sa cudovala kolko ja poznam ludi s nie najlepsim pravopisom, zato vsak perfektne vedu svoju domacnost alebo su napriklad spickovi ekonomovia, nic v zlom, ale este si asi velmi mlada, este mas dost idealne predstavy, nic idealne neexistuje, ako som uz spominala, moja dcera tiez niekedy zapili hrubicu, pritom je spickova a uznavana vo svojom odbore a tiez velmi ludska, dobre, nechajme tuto polemiku, je ocividne, ze my dve mame rozdielne nazory, ale to je tiez v poriadku, na svete neexistuju dve osoby s identickym vnimanim a citenim

tpch

O inych dusevnych kvalitach som nepisala. Vyjadrujem sa len k teme pravopis. Ak upratovacka neovlada vybrane slova, ale dokaze dobre umyt WC misu, beriem to.
Nikdy vsak jej pisomny prejav nebudem brat vazne a urcite budem citit isty stupen pohrdania nas hrubymi chybami. Ked niekto neovlada zopar vybranych slov, ako dokaze vobec viest svoju domacnost, spravovat peniaze a podobne?
Pre mna budu ludia produkujuci hrube chyby vzdy istym sposobom neschopni. Jednoducho je to moj nazor.

ta3

Tpch, no dobre, nezvladli ucivo zakladnej skoly, ale za to ich nemozeme odsudit, inak to mozu byt ludia vysokych dusevnych kvalit, ludski, laskavi, ja osobne mam radsej niekoho s dobrym srdcom a s nie perfektnym pravopisom, ako niekoho, kto dokonale ovlada pravopis, ale je chladny, ako robot bez citu a sucitu

tpch

Nie, hrubu chybu som v pisomnom prejave nikdy neurobila. A nechapem nikoho, kto ich robi, pokial netrpi nejakou dokazanou poruchou.
Pravopis je absolutne esencialna zalezitost a ludi, ktori ho neovladaju, nedokazem ocenit. Pre mna jednoducho nezvladli ucivo zakladnej skoly.

ta3

Tpch, suhlasim s Tebou, je smutne, ak niekto so zakladnou skolou neovlada pravopis, ale takych je kopa, dokonca je vela ludi s VS, co tiez pravopis nevedia najlepsie, moja dcera (mimochodom vyborny technicky typ) ma VS a obcas ma tiez zarazi hrubicou ako svet, ludia sme rozni, niekto jednoducho nema nadanie na reci, ci pravopis, aj ked pravopis patri k zakladnym vedomostiam, niekto si nan vobec nepotrpi, ja mam pochopenie pre nedostatky, nie vsetci mozu byt vo vsetkom, teda aj v pravopise, perfektni

kpl

Ta porucha sa nazyva dysortografia.
Tvoj prispevok mi trochu vadi. Ty si nikdy nespravil hrubku v pisani? Kebyze mame hodnotit ludi podla pravopisu, asi by sme daleko nezasli..