Odčervovanie psa - prosim radu

Deria

clanok je zaujimavy, doporucujem dalej! uz som to kedysi citala a ked som vetovi povedala, ze chcem dat vysetrit psovi trus, povedal, ze je to zbytocne, vraj ho mam odcervit. ale to mi uz nepovedal, ze odcervovacie tablety nicia crevnu floru a ze po kazdom odcerveni (taktiez aj po antibiotikach!) treba dat psikovi nieco na jej podporu. naco aj, pravda, vsak to neni jeho crevo. toto su dnesni veterinari!:( a o tom, ako vnucuju chudakom psom tie nezdrave umeliny - granule, ani nehovorim.

soffa

no u nas bol s tym vecny problem.dat 4 tablety sme museli davat tiez do trojuhol.syra.(40kilovy no)ale po case sme si zvykli.ked sme mu to dali da fasirky tak rozkusal fasirku a tabletku nechal.ja odporucam dat mu to rano a vecer najlepsie po 12 hodinach dat len lahku veceru.a inak pes by mal mat jeden den hladovku aby sa mu precistili creva...ja som mu to z lasky nikdy nedala ale je pravda ze ak nechcel urobil si hladovku sam.mudry to pes bol;-))

Slobodna

miruska chováš psíka zle, takto si neodsleduješ či správne je a koľko a hlavne tvoj psík nemá žiadny systém. Jednoducho mu polož misku v určitú hodinu- ako ti to vyhovuje, nechaj mu ju pol hodinu či zje alebo nezje, mu ju vezmi. Psík sa naučí, že to musí zjesť ak nezje, bude hladný. Potom nevieš či psík je chorý, či mu nechutí atď. To by som ti poradila ja. Pes potrebuje systém, disciplínu ale aj lásku.

miruska__l

Ahoj. Ja svojej fenke davam tabletku do trojuholnika syrecka. Ona ma granulky stale v miske, ujeda si z nich, kedy ma chut. Teda rano, ked prideme z prechadzky, sa do nich trosku zahryzne, potom si pospi a ked o taku hodinku uz je hore, dam jej syrecek s tabletkou. Ma 19 kg, davam 2 tabletky. Misku s jedlom jej necham normalne, ak ma chut, zaje, ak nie, nie. Potom kontrolujem exkrementy a hladam v nich cervikov, ale zatial, chvalabohu, nikdy nic nemala.

uhlie

Treba mu to zabalit do fasirky s jedlom. My sme mali vlciaka a ked som strcil tu tabletku do fasirky, alebo spekacku, tak len vivalil oci a cele to naraz zhltol.

Slobodna

a kedy ho normálne chováš? som ti napísala kedy to ja dávam, na lačno nie je dobré dávať akékoľvek lieky ani hneď po jedle, takú hodinku po jedle môžeš.

Dada.

Môj pes ma 5 mesiacov a veterinar mi kazal každe tri mesiace odčervovať, ale som sa zabudla opýtať či mu môžem dať tu tabletku (polovicu) rano po jedle alebo niekoľko hodin po jedle alebo nalačno večer...
Vy to ako davate? Aj keď sa naje napr večer? Alebo nalačno a par hodin mu nedavať nič jesť?